Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tényleg csak 4 hetes lennék?...

Tényleg csak 4 hetes lennék? Szerintem téved a doki. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam az első ultrahangon. November 5-én teszteltem egy pozitívat. Tehát több, mint 4 hete. Ennek ellenére a doki szerint 4 hetes terhes vagyok. A baba egyébként 1,5 cm.

Nem úgy van, hogy a fogantatás után 2 héttel tudja a teszt kimutatni? Ami akkor már 4 hétnek felel meg? Szóval inkább 8 hetes vagyok.Nem?



2012. dec. 7. 14:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg menj el másik dokihoz is. Január 10 nagyon messze van még! A te számításaid szerint addigra már 12 hetes is elmúlnál!
2012. dec. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekem is szeptember 15. volt az utolsó menzesz. Az én számításom szerint 7+3 hetesen voltam ultrahangon, 8 mm-es CRL alapján, szívhanggal, 16mm-es petezsákkal 6 hetesnek írták a babát. Kicsit hosszabbak a ciklusaim (nekem csak pár nappal), ezzel magyarázta az orvos az eltérést. Utána ex has megegyeztünk egy "szimpatikus" dátumban a szülésre, és ez alapján visszaszámolt, hogy szept. 20. az utolsó menzesz.

Gondolom, nálad is hasonló történt, csak túl sokat számolt vissza. Legközelebb biztos módosítja (mondjuk nem értem, hogy ekkora babánál miért nem nézett szívhangot), de ekkora eltérésnél lehet, hogy én megnézetném egy másik orvossal is.

2012. dec. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. mindenkit felpontoztam. sajnos nem olyan egyszerű, mert külföldön élek, és két magyar doki van errefelé, értük is közel 100 kilométert kell utazni, de nem tudom az idegennyelvet annyira, hogy egy terhesgondozást úgy kövessek, ahogy én szeretnék, és kérdéseket is rendesen fel tudjak tenni.

nekem pedig fontos, hogy annak, ami elhangzik, a 100%-át megértsem. :)

kivárom most a következő időpontot, és ha akkor is ennyire elszámolja, és akkor sem nézzük meg a szívét (meg akkor már tarkóredő vastagságot is mérni kéne Down miatt, akkor elmegyek szerintem a másikhoz.

2012. dec. 9. 09:21
 14/16 A kérdező kommentje:

nem tudom, valaki olvassa-e még, de voltam újra, ugye havonta kell mennem. na, kijavította saját magától a tévedést, 4 hetet rádobott a terhesség korára.

szerencsére...

2013. jan. 14. 07:37
 15/16 anonim ***** válasza:
Szívből örülök! Jó, hogy írtál! Akkor minden OK veletek?
2013. jan. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
igen, minden oké. így most 13 hetes vagyok, tehát első trimeszteren túl. köszönöm kérdésedet :)
2013. jan. 14. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!