Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 12. heti genetikai ultrahang?...

Tamara2009 kérdése:

12. heti genetikai ultrahang? Ezt a vizsgálatot kimondottan genetikus végzi vagy egy "sima" nőgyógyász? Hasi vagy hüvelyi úton végzik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kértem időpontot az istenhegyibe a 12.heti kombinált teszt elvégzésére,viszont a nőgyógyászom ragaszkodik hozzá,hogy a 12.heti genetikai uh-t ő csinálja meg. Lehet pluszba vérvételt is kérni,de annak 1hónap mire megjön az eredménye. A klinikán 1,5óra alatt megvan a vér+uh vizsgálat eredménye és szinte 100%-ig megbízható eredményt ad.

Miért akarja ő megcsinálni,mikor ott sokkal pontosabb képet tudnak adni a babáról?

Járt már valaki így,hogy kétszer lett megcsinálva a genetika? Mert el akart menni egy olyan helyre,ahol jobb műszerek vannak,de a dokija meg ragaszkodott ahhoz,hogy ezt neki kell elvégeznie?



2013. márc. 9. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia a dokidnak kell megcsinálni de attol te elmehetsz máshova is + ba.
2013. márc. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen jártam így. De nem azért, mert muszáj volt, csak mi terhesgondozási csomagra fizettünk be, de abban csak a kötelező genetikai UH volt benne, és az integráltat külön kellett volna fizetni.

Egyrészt az volt a gond, hogy az UH-ra túl korán kellett menjünk, mert 11 hetesek és pár naposak voltunk, de a 12 hét pont a karácsonytól szilveszterig tartó időszak volt, s nem tudtak fogadni. Így az eredményt nem lehetett értékelni.

Így mi is az Istenhegyibe mentünk, mert orvos rokonunk mondta, hogy a legjobb genetikus ott dolgozik (Hajdú doktornő), így oda mentünk.

Levették a vért, míg annak az eredménye elkészült, nagyon alaposan megvizsgáltak az UH-on. Vártunk egy kicsit, és a genetikus doktornő (ő elemezte ki az eredményt a két lelet alapján) behívott az irodájába, elmondta, hogy a kapott eredményben mi mit jelent, s hogy nincs semmi probléma.

Ráadásul megkaptuk DVD-n az UH-t, úgyhogy kis babamozizás is volt a családnak. :)

Nagyon megbízhatóak, kedvesek, abszolút kulturált a hely, de arra készülj fel, hogy nem biztos, hogy másfél óra alatt végzel, mert sokan vannak.

Én a helyedben nem hagynám magam eltántorítani, főleg, ha külön kell a nődokidnál is fizetni, ráadásul még egy hónapot várj az eredményre. Idegörlő lehet, ezért választottam én is a kombináltat az integrált helyett.

2013. márc. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: szerintem semmi nem kötelez rá, hogy a dokidnál végeztesd el, neki csak az eredményt kell bemutasd.
2013. márc. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sima nőgyógyász nem végezheti. C típusú ultrahang-jártasságival kell rendelkeznie annak, aki a genetikai uh-kat csinálja. Én a saját dokimnál csináltattam a genetikai uh-kat mindkétszer a Sejtbankban - ott is dolgozik - és ott csinálták a kombinált teszteket is.

Nem vagy köteles a dokidhoz menni uh-ra, de valószínűleg nem teteszene neki, ha máshová mennél! x persze meg lehet csináltatni, annak nincs akadálya. És több szem többet lát.

2013. márc. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most jelenleg ugy all a dolog,hogy o megnez majd ra 5napra megyunk az istenhegyibe. Hat en kulon neki ezert nem fogok fizetni,foleg ugy h.tudja nagyon jol h. hova megyunk. Ragaszlodik hozza h.az uh-t o csinalja,abba viszont belement h.vetessem le ott a vert. Kulon nincs is vv-el. Nem ertette meg, h.a kombinalt teszt igy hiteles, h.uh+ver. Nem pedig ugy,ahogy o gondolja.
2013. márc. 10. 08:43
 6/9 A kérdező kommentje:

Es azt honnan tudom meg h.neki van-e c tipusu uh.jartassagia?

O sima nogyogyasz szakorvos egyebkent.

2013. márc. 10. 08:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy sima szakorvos még lehet C liszensz vizsgája. Ne értem am., hogy mért ragaszkodik ennyire hozzá. Én is tuti megcsináltatom majd a kombinált vizsgálatot (ha egyszer eljutok oda), de nem a fogadott orvosom csinálja majd a genetikai UH-t.
2013. márc. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én sem értem! Remélem nem arra megy ki a játék,hogy azért akarja megcsinálni ő,hogy majd szépen fizessek neki. Mondjuk nem tervezem,hogy én ezért külön adok neki pénzt,pont azért mert tudja nagyon jól hogy hol akarom megcsináltatni.

A babucinak nem lesz baj,hogy 5nap múlva ismét meglesik uh-on?

Szerintem az istenhegyin azért picivel jobb készülékkel dolgoznak,mint bármilyen más kórházban.

2013. márc. 10. 11:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász (klinikán vagy kórházban), és általában hasi. (De nálunk volt olyan kismama, akinek hüvelyivel csinálták, mert vastag volt a hasfala.)
2013. márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!