Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 20 hetes uh-on az életkoromra...

20 hetes uh-on az életkoromra tekintettel genetikai konz javasolt. Ez mi pontosan? Rákérdeztem, nem a hasbaszuri. Többi lent.

Figyelt kérdés

12 uh rendben, AFP 0,87, most menzeszhez képest 20+2 naposan volt a genetikai uh.

Szeptemberben leszek 35, első baba. Most a baba kora 19+4-re írta a doki. Fogadott orvosom nincs. Eddig az SZTK-ban azt mondták a dokik, h nem lehet kombinált teszt, mert akkor még nem töltöttem be a 35-t, de igazság szerint, nem is nagyon mondta el, h mi, én meg már elég késő néztem utána, h mégiscsak jó lett volna, valahogy kiszorítottuk volna az árát.

Mai vizsgálaton minden rendben, minden normális, átlagos, minden látszik.

A lelet végére mégis ezt írta a doki:

Tekintettel a vastag hasfalra a diagnózis korlátozott értékű.

Tekintettel az anyai életkorra genetikai konz javasolt.

Vastag hasfal=háj, ne szépítsünk. De akkor most mit nem látott? És mit takar az a genetikai konz.? Azt mondta, nekem ez már jár, nem számít az egy hónap. Nem értem. :(



2013. aug. 26. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Javasolja a doki, hogy menj genetikai konzultációra. Nem tarotta megbízhatónak az UH eredményeit, mert a "vastag hasfal" miatt szerinte nem biztos hogy pontosak az eredmények.
2013. aug. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag annyit jelent, hogy nem vállal feleősséget, ha esetleg nem stimmelne valami.

első

2013. aug. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nálunk megcsinálják a kombinált tesztet, korra való tekintet nélkül, akkor is, ha csak anyuka kéri, nem az orvos. Nem is értem...


Bár az is igaz, hogy van dokim.

2013. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is ezért!

Egy konzultáció lesz, családban felmerülő öröklődő genetikai betegségekről fognak kérdezni, és hogy hozzájárulsz-e a hasbaszurihoz!

2013. aug. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ez a genetikai konzultáció nem volt világos, h mi. Csak azt nem értem, h ha pontos adatokat tudott mondani mm-re, szívre, vesére vonatkozóan, mindenhova le van írva, normális, átlagos, minden szervvel minden rendben, akkor mire nem vállalja a felelősséget?
2013. aug. 26. 15:43
 6/9 anonim ***** válasza:

...most leírom, de nem azért hogy rossz dolgokra gondoljatok saját magatokkal.

Nekem a 20 hetes uh-n is mindent jónak mondtak, így szép, úgy szép, CSAK: egy picit fejletlenebbek a végtagok, de ne aggódjon anyuka, majd kinövi, jöjjön vissza azért kontrollra két hét múlva. Tehát volt egy kis apróság itt, aminek jelentőséget nem tulajdonítottak, de azért beleírták a leletbe.

Éreztem hogy valami nem oké. Másnap elmentem egy 4D uh-ra. Harmadnap megszültem 21 hetesen mert beteg volt :( Ennyit az uh-ról, és az orvosokról!

2013. aug. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Genetikai tanácsadáson megnézhetnek megint ultrahangon. Felajánlják a magzatvízvételt vagy a méhlepényből való mintavételt, ha úgy látják szükséges. Egyébként ne aggódj, valószínű, hogy csak a korod miatt és amiatt küldtek el, hogy nem volt még kombi teszted sem, amire adhatna a doki. Legyél gyors, ne várj vele, mert a magzatvízvételt és a méhlepény mintavételt is a 20. hétig csinálják meg.
2013. aug. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez a 20. hetem! Menzesz alapján meg már 20+2 vagyok ma (mostanra adtak AFP után időpontot).
2013. aug. 26. 20:25
 9/9 A kérdező kommentje:

6-os "köszi"...

ezt nem kellett volna...

2013. aug. 26. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!