Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Normális, hogy a védőnővel...

Normális, hogy a védőnővel 3szor találkozok?

Figyelt kérdés
Most vagyok a 21. hétben. Eddig kétszer találkoztam a védőnővel, aki annyit csinált, hogy az eredményeket beírta a kiskönyvbe, meg legelőször megmért. Azt mondta, hogy hívjam fel 6 hét múlva (november közepe-vége), januárban (februárra vagyok kiírva) jön még egyszer a szülés előtt. Nem kéne sűrűbben járni hozzá? Vagy ez teljesen normális?
2013. okt. 14. 14:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem 2hetente kellett járnom tanácsadásra a védőnőmhöz.
2013. okt. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én havonta jártam a védőnőhöz, amikor terhes voltam plusz mikor már nem dolgoztam egyszer eljött hozzánk. Amikor mentem akkor súlyt mért, vizeletet nézett, szívhangot hallgatott, vérnyomást mért.
2013. okt. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én is havonta járok. A 3 alkalom egy kicsit kevésnek tűnik. Egyébként normális veled? Ad tanácsokat, segít, ha kérdezel?
2013. okt. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ezt furcsállom én is, mert sok helyen olvastam, hogy a védőnő szívhangot hallgat, vizeletet néz stb. Hát, az enyém meg kb. látni sem akar :D
2013. okt. 14. 14:38
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát sztem ez elég kevés....én 2-3 hetente megyek hozzá.8 hetes voltam amikor először mentem,most vagy 26 hetes és 10szer voltam már nála.Mindig néz vizeletet,vérnyomást,súlyt,meg h mennyit nőtt a hasam.A 18.hét óta szívhangot is néz.

Lehet felétek nem így van,de szerintem sűrűbben kéne.

2013. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mindig megkérdezi, hogy jól vagyok e, és azzal 'nyaggat', hogy tudom e már, hogy kinél fogok szülni, tudom e, hogy mennyibe kerülnek a babaholmik. Kérdezni nem kérdeztem tőle, mert nem volt még olyan dolog, amit megkérdeztem volna tőle, úgyhogy nem tudom mennyire tanácsadós.
2013. okt. 14. 14:40
 7/17 anonim ***** válasza:
Engem is 2 hetente ellenőrzött,ahogy az előttem író írta.Szívhang,vérnyomás,vizelet stb.Nekem ez fárasztó volt mert hát a nődokihoz is kellet menni ugye havonta.A vége felé meg szőrnyű volt mert pont amikor pihenhettem volna épp nem fúrtak a házban vagy nem zörögtek akkor várhattam a védőnőt.És nagyon fáradékony voltam hatalmas hassal.Egy komoly program volt az öltözködés.Ha normál terhességed van akkor örülj,hogy nem kell sűrűn menned.
2013. okt. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én egész terhesség alatt 4x fogok vele találkozni,ebből 3 volt már meg. Ő sem esik túlzásokba. Eddig egyszer mért súlyt, kétszer nézett szívhangot. Mást nem csinált.
2013. okt. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi bajod, meg kérdésed sem, akkor szerintem nem kell sűrűbben, de tény, hogy sűrűbben szokták hívni a védőnők a kismamákat, én havonta megyek, egyébként kicsit nyűgnek érzem, de normális a védőnő és jó, hogy néz vizeletet, ha toxémia lenne valószínűleg hamarabb észrevenné, mert labor-vizsgálatra ritkábban megy az ember.
2013. okt. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azt hiszem 4 alkalommal kell hogy megkapd az egyszeri anyaságit, szóval már csak ezért is megéri. Meg úgy kéne h a vége felé egyre gyakrabban találkozni. Fura.
2013. okt. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!