Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha terhesség alatt mondom le...

Ha terhesség alatt mondom le a védőnői szolgálatot, akkor ki fog igazolást adni, hogy a kötelező 4 pecsétem megvan az anyaságihoz? (mikor már megvan a baba, úgy tudom, ez kell az igényléshez)

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy a védőnő szerint,ha lemondom,nem jár semmi.Itt viszont olvastam,hogy az orvos pecsétje számít,nem a védőnőé.

Sőt,két orvoshoz is járok(mint,ahogy sokan mások) egy fogadotthoz és egy körzetileg illetékes nőgyógyászhoz.A körzetileg illetékestől kell szerintük a 4 pecsét,a magán dokim sosem pecsétel,csak a leleten.

(nem azért kérdezem,mert az életünk függ az anyaságitól,de ha járna,akkor nem szeretném elbukni)

Aki volt ilyen helyzetben,kérem szépen írjon pár sort!

Köszönöm: Egy 18 hetes kismama.


2013. dec. 18. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Én jártam védőnőhöz, de nem ő adta az igazolást, hanem a terhesgondozóban állították ki a kiskönyv alapján. Az orvosi pecsét biztos hogy jó.
2013. dec. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az orvos pecsétje számít, és nem a védőnőé, és ha lemondod, akkor is megkapod az igazolást, csak épp a kórházban dolgozó védőnőt kell megkérned erre. Viszont a kicsit akkor is látogatnia kell majd a védőnőnek, ha tetszik, ha nem.
2013. dec. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az anyaságihoz az igazolást a kiskönyv alapján állítja ki a gondozást végző orvos, vagy a területileg illetékes védőnő. 4 pecsétnek kell benne szerepelni.
2013. dec. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

orvosi pecsétből kell 4 db, nálunk a védőnő nem is pecsétel, magándokim volt végig, így ő pecsételt, nem is ismerte a védőnőt, mert más körzetben, más kerületben voltak

a kórházban pedig szülés után a nőgyógyászom állította ki az igazolást, hogy jogosult vagyok a támogatásra. A védőnőt lemondhatod ettől, a doki pecséteit gyűjtögesd szorgalmasan

2013. dec. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ok,köszönöm.

Ha meglesz a baba,akkor a gyerekorvos kijön biztosan,ezzel semmi gond,nem putriban lakunk :-)De utána többször nekem kell majd vinni ez is oké.

Ő mér súlyt is,minden vizsgálatot megcsinál,már leinformáltam.

Elsősorban a közlekedés miatt nem mindegy,mert autónk nincs.

Akkor majd a kórházi védőnőtől kérem az igazolást szerintem.Valaki úgyis ad :-)

Mindenkit felpontoztam,köszi!

2013. dec. 18. 18:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a kórházi zárójelentésemhez volt csatolva az igazolás :) Ezt kellett leadnom az anyasági igénylésekor (csak ennek feltétele egyébként, és orvos írja alá, nem a védőnő).
2013. dec. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ahány ház, annyi szokás. Hivatalosan idén júniustól az önálló védőnői tanácsadáson kell megjelenni 4 alkalommal, azután kapod meg az anyaságit, de a legtöbb helyen még elfogadják az orvosi pecséteket is a MÁK-nál. Csak utána kell érdeklődni, hogy felétek ez hogyan működik. De arról tudsz ugye, hogyha lemondasz a védőnői gondozásról a terhességed alatt, az magzat-veszélyeztetésének minősül (akármilyen durván hangzik, de törvény van rá), és a védőnődnek jeleznie kell az illetékes Gyermekjóléti Szolgálat családgondozójának, akivel állandóan kapcsolatot kell majd tartanotok, ő jár családlátogatásra hozzátok, stb..?
2013. dec. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem teljesen igaz amit valaki írt, nem fogja a védőnő látogatni a babát, ha nem akarod, de akkor azt le kell dokumentálni, hogy nem kéred a védőnői látogatást!
2013. dec. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen,kijön januárban a gyermekjóléti szolgálat,szeretettel várjuk őket (de komolyan)

Semmi olyat nem fognak találni,ami ne lenne megfelelő a legszigorúbb szemmel nézve is. :-)

Beszéltem velük,ők azt mondták,hogy nekik nincs erre forma nyomtatvány,ünnepek után vigyek be egy általam írt dokumentumot,indoklással,lehetőleg 2 példányban.Ők ezt hivatalosan átveszik és kijönnek ellenőrizni még januárban.

A későbbiekben pedig ha a babát hordom orvoshoz,a kötelező oltásokra is(nyilván) akkor semmi egyéb hátrányom nem lesz.Ezt mondták most a két ünnep közt.

Felpontoztam a többieket is!

2013. dec. 27. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!