Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Lehetséges az alábbi felállás?

Lehetséges az alábbi felállás?

Figyelt kérdés

Lakóhely szerinti védőnő, tartózkodási hely szerinti nőgyógyász?



Külön lesz tartózkodási helyem mert csak így járhatok a választott dokihoz. A körzetembe tartózó régi dokim nyugdíjba ment a többiről meg nem túl sok jót hallottam. Viszont a védőnőmet meg egyszerűen szeretem és nem cserélném le( egy terhességet már végigcsináltunk).


2014. jan. 20. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha fogadott dokid van tökmindegy, hogy hol laksz. Vagy mit jelent az, hogy választott?
2014. jan. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fogadót orvoshoz minek lakhely?
2014. jan. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a védőnő marad, mert nem a lakcímkártyán lévő cím szerinti illetékességet veszik itt figyelembe, hanem azt, hogy hol tartózkodsz életvitelszerűen

a nőgyógyászt meg úgyis fogadod, tehát ezért nem kell a lakcímkártyára tartózkodási helyet vésetni, ha Neked úgy tetszik, fogadhatod az ország másik felében praktizálót is minden további nélkül, ha elvállal

2014. jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem fogadott csak ismerősök ajánlották őt és tényleg normális.

Nem fogok orvost fogadni mert azt a pénzt is inkább a babára költöm.

Második baba lesz elsőnél sem fogadtam fel szülésre az orvosomat, mégis minden rendben volt és újra így szeretném.

2014. jan. 20. 12:31
 5/11 anonim ***** válasza:
A védőnőnek ott kell lennie, ahol lakni fogsz a picivel, hiszen ő fog kimenni hozzád, és neked is oda kell vinned a picit. Nőgyógyászhoz pedig lehet a tartózkodási helyre is menni. Nekem pl. a tartózkodási helyem 9. kerület, oda járok nőgyógyászhoz, az állandó címem vidéken van, de a 14. kerületben lakom, és itt (14-ben) van a védőnőm, illetve nemsokára a gyerekorvos.
2014. jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A lakcímemnél van a védőnő és ide fogjuk haza hozni is a babám, csak doki miatt költözök pár hónapra máshová.
2014. jan. 20. 13:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát az én dokim, akihez körzetileg tartoztam, kb 2szer volt benn a terhesgondozáson az egész terhességem alatt. Mindig valami dolga volt, vagy telelt, nyaralt, ebédelt, szabadságon volt... Szóval ha ennyire őt akarod, mégiscsak érdemesebb felfogadni.


Amúgy nem kell ahhoz átköltözni máshova, csak hogy egy hónapban egyszer hozzá mehess, ha oda szól a lakcímkártyád, akkor oké, de nem kell azt tudnia senkinek, hogy te amúgy máshol laksz.

2014. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hogy teljes legyen a kép: van egy lakcímem és ott szeretném a körzeti védőnőt. Viszont ebben a körzetben ha kellett nőgyógyászhoz mennem mindig összeszedtem vmi fertőzést, ezért ezt a szeretném elkerülni. Ahová pedig szeretnék ismerős által megadott orvoshoz menni oda nem mehetek mert nem az ő körzetébe tartozom. Ide csináltatnék egy tartózkodási helyet így lehetőségem lenne az orvoshoz menni.

Egy kártyán lenne a lakcímem és a tartózkodási helyem is. A saját körzet az egy kis falu a lakcím, a tartózkodási cím pedig egy városi sztk.


Most az a kérdés hogy ezt meg lehet-e így osztani vagy egy körzetben valónak kell leni az orvosnak és a védőnőnek is?

2014. jan. 20. 18:08
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és a régi dokim a körzetembe való akihez MAGÁNBA jártam (külön rendelő, külön asszisztens....) nyugdíjba ment
2014. jan. 20. 18:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ez még nekem mindig kusza, minek akarsz tartózkodási helyet. A védőnő persze az lesz ahol laksz, teljesen mindegy mi van a lakcímkártyádon. Orvosod meg az akit te akarsz, szabad orvosválasztás van. Pl az én háziorvosom maradt az aki az előző lakhelyem volt (lakcímkártyailag semmi közöm hozzá), ott maradtam, mert nagyon szeretem és rendes, a védőnőm ugye az ahol most jelenleg lakunk a párommal, a nőgyógyászom meg egy jó 40 km-rel arrébb lévő kórházban (tehát nem itt a helyi kórházban) dolgozó doki (nincs magánrendelése, abba a kórházba járok hozzá, de lakcímileg semmi közöm ahhoz a helyhez sem) Ez nekem is úgy alakult ki, hogy az előző terhességemnél még a helyi kórházban is dolgozott, meg itt volt magánrendelése, de utána "átköltözött" oda én meg ragaszkodom hozzá, mert ismeri a dolgaimat és persze ha bármi van hívhatom. Tehát nem értem minek ez a hercehurca, bár lehet hogy ez is hozzáállás kérdése. Mert pl. mikor én most felhívtam a nőgyógyászom, hogy megint babát szeretnénk, és ugyanúgy hozzá szeretnék járni, mint eddig, mondta, hogy semmi akadálya szívesen végigkíséri a terhességet, ha vállalom, hogy abba a kórházba utaznom kell hozzá, mert hogy itt a helyi kórházban ő nincs és már magánrendelése sincs a itt a városban. De hát ez részünkről nem volt kérdés. Szerintem kérdezd meg a dokit.
2014. jan. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!