Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tapasztalt kismamák érdekelne...

Szisszi0314 kérdése:

Tapasztalt kismamák érdekelne hogy nektek is kellett Vas, magnézium és D-vitamin?

Figyelt kérdés
Kedves Kismamák. Voltam a nőgyógyászomnál most vagyunk 25hetesek. Azt mondta a dokim hogy szednem kell vasat (maltofer) megnéziumot (magneB6) és kellene D-vitamin vigantol csepp formályában. Elevitről leállított! Igazából a magnézium oké. maltofer hát azt mondják a vas nagyon fontos ebben az időszakban a pici miatt is. és a D-vitaminnal miujság? Mert olvastam a vigantolról és azt irja hogy terhesség és szoptatás ideje alatt elővigyázatossággal alkalmazható. Köszönöm előre is a válaszokat. Még az első picimanók lesz és nem vagyok túl jártas ebben.

2014. márc. 7. 08:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én c vitamint nem szedek, sajnos más miatt nem lehet. Engem is leállított 14 hét után a nőgyógyászom az elevitről, 1-2 hetente veszek be 1-1 db-ot. Magne b6 3x2, ha nem keményedek akkor 3x1, d vitamin napi 1 (ha nem felejtem el), szedek calciumot - ezt magamtól, eddig napi 1, most már 2. Nekem vasból már recept koteleset kell szednem napi 2. Kb 1 óra eltéréssel szoktam bevenni. A calcium és vasnál úgy tudom fontos, hogy meglegyen.
2014. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nektek a doki mondta hogy szedjétek, vagy magatoktól? Ezt ugye nem lehet "túladagolni"? Azért kérdezem mert korábbi szülésnél nekem is szedni kellett vasat a vérkép alapján, de akkor magándokim volt, most az sztk-s még csak a 12.hétre kért labort tőlem. Megvárjam vagy kezdjek vasat szedegetni?
2014. márc. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nap 1 szem béres vas tablettától nem lesz semmi bajod, csak nem leszel vérszegény! Nem árt, ennyivel nem adagolod túl, mégis végig jól fog működni a méhlepényed!
2014. márc. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A kismamáknak a D3-vitamin javasolt bevitele 2000 NE (UI). A vigantolból ez 4 csepp. Nagyon fontos, mert a magyarok 95 %-a D-vitamin hiánytól szenved, főleg télen!


[link]


[link]

2014. márc. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!