Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A Rákos úti szakrendelőbe...

Ivilicious kérdése:

A Rákos úti szakrendelőbe szeretnék menni nőgyógyászhoz, nincs még budapesti bejelentett lakcímem, új albérlet, viszont van budapesti bejelentett munkahelyem, pont a XV. Kerületben. Így mehetek nőgyógyászhoz oda, nem fognak ripalykodni?

Figyelt kérdés
Ezelőtt voltam a Csengery utcában, és ott húzta a száját az egyik nőgyógyász.
2014. márc. 19. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én az V. kerületben dolgoztam, minden további nélkül fogadtak/elláttak ott a Hercegprímás utcai rendelőben. Míg nem voltam bejelentkezve ide (Újpest), addig is elláttak itt az SZTK-ban, igazából csak a betegfelvételnél nézik meg a címet (ott meg kedvesnek kell lenni a morcos felvevő nénikkel/bácsikkal, vagy elmesélni, hogy még nem tudtál bejelentkezni, de rajta vagy a dolgon -ők is tudják, hogy sok idő, mire fogadnak az okmányirodában-), a doki a gépben szerintem rá sem néz arra, hogy hol lakik amúgy az ember lánya. Ha gondolod telefonálj oda, és kérdezz rá. Ezen ne múljon. :) (De elvileg "kötelesek" ellátni, és ugye szabad orvosválasztás van.)
2014. márc. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :) akkor hátha.

amúgy a bejelentett állandó lakcímem Nyíregyházán van.

2014. márc. 19. 10:49
 3/12 anonim ***** válasza:
15. kerületi lakos vagyok- sajnos nem túl jó aszakmai hírnevük az itt dolgozó nőgyógyászoknak...
2014. márc. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ha jòt akarsz ne menj oda dokihoz. borzalmasak.
2014. márc. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Komolyan? Ruzsilláról azt olvastam egész jó.
2014. márc. 19. 11:45
 6/12 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok, a kerületi lakos.

Nem véltelenül magánorvoshoz járok és a terhességet is fogadott orvossal csináltam végig.


Finoman szólva is fürtökben ül a kisebbség a rendelők előtt, a barátnőim elborzadva meséltek a hangnemről, bánásmódról és az igen rossz állaporú (gyakrolatilag rozsdás vagy tököreg, szakadt huzatú stb.) vizsgálóágyról és a kivehetetlen UH gépről (nem mai darab az sem).


Én valóban nem ajánlom.

Amikor kiderült, hogy kismama vagyok, az orvosom pont szabadságon volt és első gyermekesként én bizony nagyon akartam tudni, hogy tényleg sikerült-e. Így a férjemmel néhány hetes terhesen odasétáltunk (a közelben lakunk)- mondván, hogy az orvosunk csak 2 hét múlva jön vissza szabiról, addig is olyan nagy öröm lenne a bizonyosság.

Mint a kutyával, úgy beszélt velem mind az asszisztens, mind a mogorva, láncdohányos, büdös szagú orvos. Külön könyörgésre volt hajlandó bekapcsolni az UH gépet, amiben persze nem volt papír, beszólogatott meg morgott, amikor megkértem, hogy engedje meg, hogy a férjem is bejöjjön az UH szobába, mert ez számára is fontos lenne.

Nálam is rozsdás volt az ágy, amikor leszálltam a vizsgálóágyról, rámordított (szó szerint!) az asszisztens, hogy dobjam a kukába a papírt (amit alád terítenek), mit képzelek, hogy ő fogja (nem vagyok fertőző beteg!) és nem adott papírt, hogy az UH zseléát letöröljem magamról, én meg ott álltam és vártam. Amikor szóltam, hogy legyen kedves adni egy kis törlőkendőt, akkor is morgott valamit, hogy hozni kellett volna...


...én akkor nem rejtettem véka alá a véleményemet és bizony kulturált hangnemben, tisztelettel, de bizony elmondtam, hogy nem örülök annak, hogy úgy bánnak velem, mint egy bűnözővel, holott aznap ért bennünket a legjobb hír, amire vártunk.


Ide semmiképpen ne gyere, én sem teszem- ha nem elérhető az orvos, akiben megbízom, akkor inkább várok vagy ha sürgős esetről van szó, akkor bemennék a klinikára/kórházba (Uzsokihoz tartozunk, ott nagyon jók a feltételek és szokott ügyeletes is lenni, a mentősök számát tárcsázva adnak felvilágosítást, hogy mikor)

2014. márc. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem a magánorvosom rendel ott, igaz én csak vérvételen voltam fent (egyébként vidéki vagyok), de nekem pozitív tapasztalataim voltak. De hozzá teszem, hogy nem vizsgáltak és nem ultrahangoztak, csak asszisztenssel beszéltem.
2014. márc. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ruzsilla is egy pancser.

Nekem egy egyszerű hüyvelyi gyulladást nem sikerült észre venniük, hónapokig kezeltek félre, végül már olyan gyulladásom lett, hogy felállni nem bírtam a fájdalomtól, ők akkor is közölték, hogy pedig nincs nőgyógyászati bajom, tuti vakbél (holott azt már évekkel korábban kivették) ekkor mentem magán dokihoz aki majdnem elájult mikor meglátott. A hüvelyemtől a petefészekig minden be volt gyulladva. Azóta egyszer voltam ott egy 3. napi hormonsort akartam csináltatni, konkrétan nem tudták mi az, nekem kellett lediktálnom, hogy mit kell nézni.

2014. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Fú, akkor kilőve...milyen sztk-t ajánlottok? vagy az Uzsokiba esetleg lehet menni rendelésre?

Mivel nyíregyházi vagyok, nem sok dokit ismerek itt még, előbb ki szeretném választani a megfelelőt, mielőtt egy vizsgálatért egy 10est fizetek...ezelőtt Szigetszentmiklóson laktam, ott egész jó volt a rendelőintézet, na de másfél ,2 órát nem fogok utazgatni.

Erre a rendelőre meg azért gondoltam, mert csak itt van a munkahelyemhez közel, és nem kell egész napokat kivennem..

2014. márc. 19. 13:19
 10/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a 6.kerületben lakok jelenleg.
2014. márc. 19. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!