Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnő mennyire kötelező? ....

Ivilicious kérdése:

A védőnő mennyire kötelező? . Részletek lent.

Figyelt kérdés

14. hetes terhes vagyok, védőnőnél még nem voltam, 2 hét múlva fog ráérni- a probléma az, hogy:

1.Még nem sikerült a tartózkodási helyem bejelenteni az új albérletbe, mert a tulaj nem Budapesten él, és elég elfoglalt is, ezért hisztizhet?

2. Terhességem alatt 100%, hogy máshova fogunk költözni, nem tudom mikor, lehet heteken belül, de kellene a védőnő már ugye...most jöjjön a mostani otthonunkba környezet tanyulmányra? Mikor azért költözünk majd, mert elég zajos, belvárosi lakás, nem babának való hely, sem terhes nőnek, meredek lépcsővel.

3.A kiskönyvet kiállítja, utána kötelező ? Elég jó munkám van, már tudnak a terhességről, de nem szeretném ennyiszer elkérni magam, ha nem muszáj...főleg olyan dolgokért, amiket magamtól is tudok...ugye csak munkaidőben rendelnek. A másik meg ,hogy nem tetszik a gondolat, hogy egy idegen fengshuisat játsszon a házamban, és mindenbe beleszóljon...semmi kedvem hozzá...nem elég az orvos? Ha megszületik a gyerek, akkor felőlem jöjjön, úgyis otthon leszek (persze, ha nem kotnyeleskedik meg szól bele minden marhaságba) ,de most olyan jó lenne, ha békén hagyna...és nem lenne kötelező.


2014. ápr. 11. 11:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
9%

kötelező, ha szeretnéd az egyszeri anyasági támogatást, mert 4 pecsét kell tőle is, az orvosodtól is a terhes kiskönyvbe, vagyis minimum 4-szer kell elmenned hozzá.

Viszont olyanról nem tudok, hogy a szülés előtt megnézné a lakást, ezt honnan veszed? én 27 hetes vagyok de ilyenről nem volt szó. Szülés után mennek csak házhoz.

2014. ápr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szülés előtt is jönnek házhoz, nálam több alkalommal is volt kint. Nem kötött bele semmibe se, pedig az első alkalommal a teljesen lakásban káosz volt, lévén lakásfelújításban, bútorcserében voltunk (a régi bútort már elvitték, az új még nem érkezett meg, ) második látogatásakor már a mi szobánk kész volt,de a babaszobában még dobozban vártak összeszerelésre a bútorok. Látta, hogy milyen körülmények közé érkezik, milyenek vagyunk.. Nem mondott semmit se..

A baba születése után az első hat hétben hetente jött,de ezt elsőbabás anyukaként nem is bántam. Most havonta egyszer jön, általában nem jelentkezik be,de egy kis rendetlenségért se szólt még sose. Valószínű háromgyerekes anyuként tudja mivel jár egy pici baba.

2014. ápr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

4 pecsét az orvostól ,és a védőnőtől is, összesen 8? Én eddig 4-ről hallottam.


Én beszéltem vele telefonon, már úgy kezdte, hogy jön ki környezet tanulmányra..és hogy már pedig ő nem engedi, hogy hazavigyem a babát ide...hozzáteszem, nagyon gyönyörű lakás, fullos bútor, minden....úgy érzem ez nem egy beginning of a beautiful friendship :D

2014. ápr. 11. 11:33
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

és szülés előtt mikor mentek kb. hányadik héten? csak azért mert nekem momentán raktár a gyerekszoba, 28 hetes vagyok de még házfelújításban vagyunk...

látod, kérdező, nem egyedi eset a tied, biztos hogy megfogják érteni.

Én egyébként nem értem azt az általános félelmet/undort ami a védőnőket övezi, az enyém tök kedves, jó érzés hogy figyel rám, szeretek hozzá járni, és most úgy gondolom, az is jó lesz ha ki jön a szülés után, legalább plusz egy segítő kéz, akihez fordulhatok ha bizonytalan vagyok.

Az enyém tényleg nagyon rendes csaj, mindenre válaszol, és a válaszai többnyire egyeznek a többi orvoséval is tehát nem egy kókler.

Biztos vannak ellenpéldák, őskövületek akik éreztetik hogy ez egy ingyenes szolgáltatás és harapófogóval kell mindent kihúzni belőlük, de egyáltalán nem biztos hogy ilyet fogsz ki :)

2014. ápr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
24%

kérdező, igen, én úgy tudom hogy 4 pecsét a védőnőtől és 4 a terhesgondozásról a nőgyógyásztól. mondjuk amúgy sem tudnád kikerülni a védőnőt mert a legtöbb nőgyógyász ragaszkodik hozzá hogy oda is járj, anélkül nem vállal mert minden apróbb dolgot, beutalót, vizelet ellenőrzést stb. a védőnő végez és nem ő.

egyébként amit írtál az tényleg nem egy beautiful friendship :)

2014. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Másik meg, hogy mennyire vergődik a lakcím kártyáért? mert erre a pár hétre vagy hónapra, nem tudom pontosan mennyi, nem annyira szeretném megcsináltatni, és a főbérlő még nem is tudja, hogy terhes vagyok..
2014. ápr. 11. 11:39
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Még nem is ismered a védőnődet, nem kéne ilyen negatívan hozzáállnod, pláne előre. Lehet, hogy nem lesz kedves, de az is lehet, hogy egy tündér lesz, ezt nem tudhatod!

1) Az nem baj, hogy hivatalosan nem éltek ott, neki az a lakóhely kell, ahol életvitelszerűen éltek, rá sem néz a lakcímkártyádra.

2) Azért megy ki környezettanulmányra, hogy lássa, nem egy putriban éltek, nem rohad a lakás a penésztől, nem másznak 10 centis csótányok a falon, szóval megfelelne egy baba számára is. Nem fog benézni a szekrénybe, hogy Gucci ruhád van-e, semmibe sem fog beleszólni, hogy mért nincs baldachin a kiságy felett stb, nem is ez a dolga...

3) Kötelező igen, ha lemondod, akkor a gyámügytől jönnek ellenőrizni, de nem egy ekkora probléma, mint ahogy most látod. Simán meg lehet velük beszélni, hogy találjatok megoldást arra, hogy ne munkaidőben kelljen hozzá menned.


Szerintem állj hozzá kicsit pozitívabban, ne az előítéleteidre támaszkodj, a védőnő ÉRTETEK van, hogy nektek segítsen, lehet, hogy sokkal több hasznos tanácsot fog adni, mint gondolod!

2014. ápr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Én amennyit beszéltem telefonon, nem egy jólelkű, tündér nőnek tűnik, hanem szimplán egy banyának :D
2014. ápr. 11. 11:40
 9/22 A kérdező kommentje:
...és már telefonban hisztizett a lakcím kártyáért !
2014. ápr. 11. 11:41
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
7-es vagyok, amíg nem ment hozzátok házhoz, addig tényleg nem engedheti haza a gyereket, mert ha bármi történik (pl. életveszélyesen voltak a falak és rátok omlik), akkor az az ő felelőssége lesz, ezért kell látnia! Lakcímkártya: védőnőismerős konkrétat KRIPTÁBA jár ki, mert a gyámügy lusta elvenni a gyereket vagy intézkedni, szerintem nekik mennyire van lakcímkártyájuk? ;)
2014. ápr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!