Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Sosem voltam még nőgyógyásznál...

Sosem voltam még nőgyógyásznál, viszont 2 teszt is pozitív lett, azonban nem tudom, hogy csak simán bemegyek a kórházba a nőgyógyászatra és ott fogadnak, vagy ehhez kell valamit előre lebeszélni valakivel?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem tudom mi a helyzet ilyen téren, ismerőseim pedig nincsenek akik tudnak segíteni, sajnos ők is tanácstalanok (vagy még nem szültek, vagy férfiak). Nem tudom, hogy holnap délelőtt bemegyek és ott egyáltalán törődnek-e majd velem, vagy hiába megyek be, mert előzetes megbeszélés kell hozzá, esetleg bejelentkezés, nem tudom...

teljesen tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek!



2014. ápr. 24. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Hány éves vagy hogy nem voltál még nőgyógyásznál? Egyébként szerintem kérj időpontot, ha nincs komoly problémád.
2014. ápr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz/tudsz magánorvoshoz menni, akkor simán bemész az SZTK-ba, elmondod a nőgyógyászaton, hogy szeretnél menni. Vagy fogadnak akkor vagy kapsz időpontot. A további vizsgálatok menetét meg majd elmondja az orvos.
2014. ápr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Igen, fogadnak. Mint akármelyik másik helyen, fül-orr-gége, miegyéb. Nem kórházba kell menni, hanem az sztk-s körzetishez.


Félelmetes, hogy gyermekvállaló korban vagy és még soha nem voltál nőgyógyásznál. Ugye te is érzed a hatalmas felelőtlenséget a történetben? Egy felnőtt nőnek illene évente kivizsgáltatnia magát. A fogorvost is így kerülöd?

2014. ápr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Miota kesik? Ha megtartod, es nincsen nogyogyaszati gondod, nem kel rohanni, a hatodik hetig felesleges elmenni.


Betelefonalsz, megkerdezed, hogy a terhesambulanciara kell-e idopont, es elmondjak.


Hogyhogy nem voltal meg nogyogyasznal soha?!

2014. ápr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Telefonálj oda az SzTK-ba ahová területileg tartozol (lakcím szerint) és kérdezd meg, kell-e időpont.


Előttem is leírták, de én sem bírom megállni: azért egy szexuális életet élő nőnek minimum évente egyszer illene elmennie nőgyógyászhoz.

2014. ápr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Hány éves vagy,hogy még sose voltál nôgyógyásznál?!

Az szép,hogy rögtön terhességgel indítasz!

2014. ápr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
A kérdező védelmében. Én se voltam egy sürgősségi nőgyógyászati "látogatáson" kivül a terhességem előtt, pedig akkor már 28 éves voltam! hogy szégyen -e? nem hiszem. Védekezés óvszerrel megoldott volt. Betegségre utaló tünetem nem volt. Baba egészséges (7 éves) :)
2014. ápr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
Eléggé durva,hogy sosem voltál még nőgyógyásznál de hát Te tudod!!! Abban biztos lehetsz,hogy ha elmész nőgyógyászhoz megfogja kérdezni mikor volt utoljára rákszűrésed és iszonyat pipa lesz,hogy még sosem volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Az meg a másik,hogy azt sem tudod ,hogy intézd el,hogy eljuss a nőgyógyászatra??!!!Ááááááááá ez már sok!!!!!!!!! Ne is haragudj de nagyon durva!!!!!!!!! Remélem amióta kiírtad ezt a kérdést voltál orvosnál!! Te vagy nagyon alul iskolázott vagy vagy kb 15 éves!!! Elnézést kérek Tőled ha bántó voltam de ez az én véleményem!
2014. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
64%

Miért durva, hogy nem volt nőgyógyásznál? Én olyan családban nőttem fel ahol nem volt téma ez. Anya nélkül nehéz ez a téma. Más sem szívesen beszél róla. 21 voltam amikor először hallottam róla, hogy akkor is lehet el kellene menni nőgyógyászhoz ha nincs semmi oka.

Nem kell elítélni valakit úgy hogy nem is ismerjük sem őt sem a körülményeit!!!

2014. máj. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%
A körülményeitől függetlenül van az iskolákban biológia óra és külön védőnői felvilágosító óra,erről ennyit.
2014. máj. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!