Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szülésért mennyit adnátok a...

Szülésért mennyit adnátok a dokinak az esetemben vagy mennyit adtatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

A terhesség elejétől magánrendelésre járok, meg terhességen kívül is mindig a dokimhoz jártam magánrendelésre pl. rákszűrésre, vagy ha bármi nőgyógyászati gondom volt.

Terhesgondozára havonta 1x megyek, a végén majd többször is kell, 2 hetente, hetente. Alkalmanként 8.000 Ft. Szülés levezetésért ti kb. mennyit adnátok? Problémamentes terhesség és komplikáció mentes sima szülés esetében. Teljesen tanácstalan vagyok, vajon mennyi lenne reális. Nincs a dokinak külön tarifája szülésre, így gondolom a páciensre van bízva. Varratszedést is a magánrendelőjében csinálja majd szülés után, tehát az is plusz 8.000 lesz.

Köszönöm előre is mindenkinek aki válaszol!


2014. máj. 21. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát úgy tartják, a 10x-ese a tarifájának (én is így adtam, de értünk nagyon sokat tett, megérdemelte) de te tudod, te ismered milyen orvos, ha nem pénzéhes akkor adj kevesebbet, annak is örülni fog...
2014. máj. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 50et adnék.
2014. máj. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy nagyváros, kisváros, mennyire nagynevű orvos, stb. Egyébként általában a magánrendelés árának 10x-esét szokták. Én is így terveztem, de egy kicsit többet adtunk (100eFt-ot), mert végül úgy alakult, hogy nagyon sokat köszönhetünk neki. Majd azt is meglátod, hogy a szülésnél hogy viselkedik, mennyi időt tölt bennt, bejön-e időben.
2014. máj. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonló a helyzet, semmi probléma vagy komplikáció, viszont az Ő havi vizsgálati díja 12.000.- és a szülési tarifa min. 60.000.- (ki is van írva a rendelőben) ebből talán tudsz viszonyítani.
2014. máj. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10x-esét szokták adni, én is annyit adtam (10.000 HUF volt a terhesgondozás, 100.000 HUF a szülés). Varratot nem kellett szedni, de a 6hetes kontrollon egy fillért nem fogadott el, szerintem az benne van a szülés díjában.
2014. máj. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8e-ért jártam, tízszeresést adtam. Viszont azt már a kontrollon, így arra nem fizettem külön. Budapest.
2014. máj. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá! Én is egy vizsgálat után kerek-perec rákérdeztem a dokimnál. Neki sincs "tarifája", de tök normálisan meg lehetett vele beszélni. Elmondta, hogy átlagban mennyit szokott kapni, majd hozzá tette, hogy ha kevesebbet gondoltam, akkor kevesebbet adjak, ezen nem veszünk össze. :) Szerintem ez így teljesen korrekt volt.
2014. máj. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 10.000 ft-ot fizetek havonta és mind a 2 szülésnél 40.000-et adtunk neki. Most a 3. babánál talán 50.000-et fogunk. Nem pénzéhes doki. Én is évek óta hozzá járok.
2014. máj. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Barátnőm havonta 9000 ft-ot fizetett,ő 40 ezret adott.Indított szülés volt(sima) de a terhesség nem volt komplikáció mentes.Ez Budapest.

Én szintén 9000 ft-ot fizettem havonta,már a végén vagyok,így nem kell menni magánrendelésre,csak a kórházban találkozunk.Én is 40-50 körül fogok neki adni,attól függően,hogy mennyit foglalkozik velünk.(ez nem Pest,vidéki nagyváros)

2014. máj. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, döntöttem is. 40-50 körül fogok adni, talán veszek mellé egy csokor virágot, vagy egy doboz desszertet is (nő orvosom van). Én is hallottam ezt, hogy amit terhesgondozáson fizetünk, annak a 10 szeresét szokás szülésért, de úgy döntöttem, nem fogom ezt tartani. Nem tudok annyit fizetni, de nem is akarok.

Köszi mindenkinek!

2014. máj. 22. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!