Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teljesen el vagyok keseredve....

Csorsi20 kérdése:

Teljesen el vagyok keseredve. Sajnos kiderült, hogy IR-em van. Minden vágyam az lenne, hogy anyuka lehessek, de félek, hogy ez nem fog teljesülni. Aki hasonló helyzetben van, és valamiért nem lehet gyereke, az hogy dolgozta ezt fel?

Figyelt kérdés
2014. máj. 15. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

IR-es vagyok.

van gyerekem, azután született, miután kiderült az IR, ezt nagyon jól lehet kezelni, úgyhogy csak emiatt ne aggódj :)

2014. máj. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne légy ennyire elkeseredve! Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet gyereked. Én is IR-es vagyok, és 28 hetes kismama. 4. Hónapban teherbe is estem. Csak kezeltetsd rendesen azért az IR-t.
2014. máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nalam is ir-t diagnosztizaltak 2012-ben. Nayon jol karban lehet tartani, dietaval, gyogyszerrel es mozgassal. En is feltem, hogy nem lehet gyerekunk, de lassan 3 hetes a lanyom, teljesen egeszseges es n is az vagyok, a terhesseget is nagyon jol viseltem, cukorbeteg se lettem.

A kitartas a lenyeg! Sok sikert!

2014. máj. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el, ezt lehet kezelni! Nekem is sikerult a kezeles hatasara spontan teherbe esnem, 5 honapos a lanyom:-)
2014. máj. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ahogy írják. az ir jól kezelhető betegség 3as kezeléssel
2014. máj. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ir-nél nem az szokott lenni, hogy nem esel teherbe, hanem, hogy elvetélsz többször. De ha keresel egy modern, fiatal dokit, aki hisz az IR-ben, az tud segíteni.


Ez nem Parkinson-kór. Olvass utána a betegségnek (lehetőleg ne fórumokon, hanem publikációkban)...és szerezz egy rendes, támogató orvost, aki nem rémisztget, hanem a pénzért még a hisztidet is tudja tolerálni:)


Egyébként én félig kezelt IR mellett (azaz a diétát nem tartottam be, csak sportoltam és szedtem a gyógyszert,a mit felírtak), Nuvaringgel estem teherbe, mert antibiotikumot szedtem felfázásra, és ugye az csökkenti a fog.gátló hatását. Szeretettel vártuk Őt.:)

2014. máj. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem úgy tűnik, hogy nem használ a 3-as kezelés.

kb. 1 éve diagnosztizálták, augusztusig csak romlottak az értékek. Akkor gyógyszert cseréltek, átmenetileg javult, de most megint rosszabb értéket mértek, mint tavaly aug-ban.


Diétát tartom, mozgok is, szinte minden nap fél órát, a gyógyszert is szedem, úgyhogy nem is értem. Ja és mindezek mellett azért fogyok.


Bocsi, tudom, hogy nem ilyen sztorit akartál hallani, de most nagyon el vagyok keseredve. Szerintem én vagyok az az 1%, akinek nem használ a 3-as kezelés

2014. máj. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

utolsó!


nekem háromhavonta ellenőrzésem volt, és cseréltünk párszor gyógyszert, aztán adagot is emeltek.

nálam így állt be végül.

2014. máj. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amikor eldöntöttük, hogy babát szeretnénk, én már nem is menstruáltam, így nem bohóckodtam körzeti nődokikkal, hanem irány a meddőségi klinika. Fél órás beszélgetés, és kórelőzmények után egy uh-val beljebb a petefészkemről, hamar ir gyanú lett, ami be is igazolódott. A doki örült a legjobban, mert elmondása szerint ez a sok meddőségi probléma közül a legjobban kezelhető, és ha már hamarabb is tudtak volna az orvosok az összefüggésről IR és teherbe esés között, valamint a mostani nődokik java sokkal tájékozottabb lenne ez ügyben, egy csomó lombik felesleges, és elkerülhető lett volna. Úgyhogy fel a fejjel, kitartó 3-as kezelés, és ha más probléma nincs, minden rendben lesz :) Én most várom a 2. babámat:)
2014. máj. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Óóó, ne aggódj, örülj, hogy kiderült! 3-as kombinációval (gyógyszer, diéta, mozgás) nagyon jól kezelhető! Már a második babánkat várjuk, mióta kiderült :)
2014. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!