Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikor illik megkérdezni az...

Mikor illik megkérdezni az orvosom, hogy elvállalja-e a szülést? 16 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
16 hetes vagyok, onnantól kezdve járok hozzá, hogy kiderült az állapotosságom. Minden hónapban egyszer kell mennem a magánrendelésére. Szeretnék nála szülni csak egy kicsit félek hogy nem vállal el, mert ezelőtt még nem jártam nála. A lényeg hogy ezt le szeretném tisztázni...

2014. jún. 4. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, hogy én nem kérdeztem meg a magánorvosomat, hogy elvállalja e a szülest, csak azt kérdeztem, hogy a terhesgondozást elvállalja e. Nekem evidens, hogy ha a terhesgondozást csinálja, akkor a szülés is az ó reszortja, amennyiben az adott kórházban dolgozik. Amikor beértem a kórházba szülni, akkor a kórház hívta fel őt, hiszen benne volt a kiskönyvemben.
2014. jún. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én már a 12. heti vizsgálat után kerek perec mondtam neki, hogy azért járok hozzá terhesgondozásra, mert szülni is majd nála/vele szeretnék. Megkérdeztem, hogy részéről ez rendben van-e így, mondta, hogy persze. Én meg mondtam neki, hogy részemről ennyi egyelőre elég is, a részleteket majd tisztázzuk, ha aktuális lesz. A 35. hét körül visszatértem rá és rákérdeztem, hogy nála ez hogy zajlik, van-e fix összeg, amit kérni szokott, stb. Azt gondolom, hogy az egyenes beszéd mindig a legcélravezetőbb. így senkit nem ér kellemetlen meglepetés a végén. Szerintem már most nyugodtan tisztázd vele hogy mit szeretnél.
2014. jún. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázd igen, mert van aki szülést nem is vállal, akkor meg már olyannak add a magánrendelésre szánt pénzt, aki vállal is szüléseket.

Én a 36. héten pontosítottam le vele, hogy akkor ugye számíthatunk a szülés alatt rá. (De nekem a terhesség előtt is ő volt a nőgyógyászom, ő segített teherbeesni, tehát nem volt kérdéses nagyon)

2014. jún. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 éve szültem, a terhesgondozás első alkalmával ismertem meg a nőgyógyászomat. Jókat hallottam róla ismerősöktől, úgyhogy hozzámentem az első uh-ra. Valahogy mindkettőnknek evidens volt, hogy Nála szülök. A legelejétől kérdeztem a szülésről, nagyon jó fej volt, sosem állított le. Tehát nem kellett megkérnem, természetes volt. Te miért gondolod, hogy külön meg kell kérned erre a dokidat?
2014. jún. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ezt így konkrétan nem kérdeztem meg. Neki is evidens volt, hogy ha hozzá járok, akkor nála szeretnék szülni, meg nekem is. Egyszer kérdeztem rá arra, hogy hogy szóljak neki, ha úgy érzem, beindult a buli. Azelőtt én sem hozzá jártam.
2014. jún. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En mar a 12. heten megkerdeztem, mert biztosra akartam menni. Megkerdeztem az arat is, de nem mondott mast, minthogy ne gondolkodjunk nagy osszegben, nekunk nagyobb szuksegunk van a penzre mint neki.
2014. jún. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!