Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 27 hetes terhes vagyok! Ma...

27 hetes terhes vagyok! Ma jött egy eredmény! A vércsopotom A Rh (d) pozitív ellenanyagszűrés eredménye: negatív direkt coombs vizsgálat negatív! Nem értem ez jó vagy rossz?

Figyelt kérdés

#szűrés #direkt coombs vizsgálat eredmény
2014. aug. 7. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó, nem termelsz ellenanyagot a babád ellen. (ez általában akkor fordul elő, ha anyuka Rhnega a baba meg pozi, de ez is többedik terhességnél, ha nem kapott szurit a szülések után)
2014. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó. Hogy megértsd: orvosi szakterminológiában, ha egy betegséget, kóros állapotot keresnek, és megtalálják, akkor "pozitív", azaz "van". A negatív azt jelenti, hogy nincs eltérés.


Tehát nem a páciens várható negatív vagy pozitív kedélyállapotára vonatozik az eredmény láttán.

2014. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) mostmár megnyugodtam
2014. aug. 7. 11:15
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 2. felviditott az utolsó rész :D
2014. aug. 7. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!