Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Az első védőnői megjelenéskor...

Az első védőnői megjelenéskor milyen adatok kellenek és miket fog csinálni?

Figyelt kérdés
Ma kell mennem és szeretnék mindent megtudni hogy felkészülten menjek el. Köszönöm előre is a válaszokat.
2014. okt. 7. 08:12
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Mit fog csinálni: megméri milyen magas vagy, a súlyodat, vérnyomásodat.

Kikérdez nagyon sok mindenről, vidd magaddal a személyes irataidat, hogy ha az adatokat nem tudod fejből, kell majd az apuka neve, életkora, címe, foglalkozása, munkahely neve. Olyanokat megkérdez, hogy milyen körülmények között laktok (hányan laktok mekkora területen), iskolai végzettség, foglalkozás.

Ami még fontos, hogy tudd a te és a gyereked apjának családjában milyen betegségek fordultak elő (cukorbetegség, magas vérnyomás, rák, volt -e valakinek szívinfarktusa, agyvérzése, stb.), káros szenvedélyeidről fog kérdezni, hogy van -e valami gyógyszer vagy egyéb allergiád, voltál-e műtve. Volt-e korábban terhességed, és az hogy végződött. Azt hiszem ennyi.

És utána megbeszélitek, hogy mikor kell legközelebb menned hozzá, és hogy addig hova, milyen vizsgálatokra kell menned.

2014. okt. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első jókat írt, nem ismétlem, csak kiegészíteném:

Az első alkalommal én egy órát voltam benn, mert akkor beszélgettünk a felelősségről, anyaságról, apaságról is. Ez nagyon védőnő-függő, hogy a tiéd belemegy-e ebbe a témába.

Adott egy vázlatot arról, milyen vizsgálatokra számítsak a következő hónapokban, mikor hová kell mennem.

Nitrát tartalmú vízről kapcsolatban aláíratott egy nyilatkozatot, hogy én sem iszok és a babának sem adom (de ez megyefüggő is).

2014. okt. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!