Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba "eseménynaplóban milyen...

Baba "eseménynaplóban milyen adatok vannak? Gondolok itt err:mikor jön ki az első fog mikor fordul át ül fel stb?

Figyelt kérdés

Saját kezűleg akarok egyet készíteni, csak nem tudom mikor írjak bele.

Ha valaki leírná megköszönném, és persze felpontoznám


2011. márc. 3. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem a felpontozásért... :))


A táplálási naplót kezdtem el vezetni, napi bontásban. Hány órakor, megevett mennyiséget, illetve hetente mértük, akkor a súlyát.

Aztán ahogy csinált dolgokat: első mosoly, első átfordulás, kúszás, mászás, felülés, felállás, fogzás, egyéb dolgok.

Napi szinten 1 éves koráig vezettem a kajálást, miből mikor mennyit evett meg.

1 éves kora óta csak a jellemzőbb újabb dolgokat írom, illetve szótárt vezetek, leírom a poénos dolgokat, mikor mit alkotott.

Én azért szeretem visszanézni, mert nagyon sok dolgot elfelejtettem már most (17 hós a kisfiam), illetve bosszantó, hogy anyumat megkérdezem, nálunk mi hogy volt, és semmire sem emlékszik.

2011. márc. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
www.naptarak.com oldalon van egy olyan, hogy babanaptár. Többféle is van. Leírnám szívesen , ami a mi babanaplónkban van, de a kislányom alszik és nem akarok bemenni érte a szobájába.
2011. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

én is saját magam készítettem scrapbook technikával ezeket írtam bele:


minden hónapra csináltam egy lapot most hány hós súly magasság fejkörfogat

x hónapos korban - jellemzés-

kedvenc játék

örömteli elfoglaltsága

legújabb tudománya

események -hol jártunk-

apa és anya véleménye + mellette levő oldal a képeknek belépőknek stb. ha kapott valamit - cipő- azt is lefotoztam v. beragasztottam



és van ilyen.

a szüleim elöször vették észre hogy ....

mosolygok álmomban

szopizom az öklöm

szopizom az ujjam

belekapaszkodom anyukám ruhájába

elégedetten rugdalozom

hangosan kacagok

hason fekve emelem a fejem

hangok irányába fordítom a fejem

visszamosolygok anyukámra

nézegetem a kezem

játékaimat a számba dugom

nyúlok a játékaimért

oldalra fordulok

hasra fordulok

hátamra fordulok

kúszok

mászok

állok

járok

segítséggel járok

érdekelnek a színek

élvezem a fürdést

pancsolok a vízben

eldobom a labdát

ismerkedem a bilivel

rámosolygok ismerősökre

félek az idegenektől

anyu ujjába kapaszkodva felülök

felfedezem magam a tükörben

lábujjamat a számba dugom

egyedül fogom a cumisüveget

egyedül fogom a poharat

-II- a kanalat

kanállal eszem egyedül

tudok tapsolni

tudok pá pát inteni

felülök a kiságyamban

hempergek a földön

2011. márc. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az mi naplónkban ezek szerepelnek:


-Milyen vol az időjárás születésem napján

-Első látogatók, és azok véleménye

-Első kirándulások, azokon hogyan viselkedett a baba

-Oltások időpontjai,viselkedés

-első átfordulás, oldalra fordulás

-Első kacaj

-A kezeimet ilyennek látják a szüleim

-Így néz ki az otthonom

-Keresztelőm , keresztszüleim jókívánságai

-Első lépések

-Elsó nap az oviban, iskolában

Kedvenc játékaim

-Játszótársaim,barátaim.


Hirtelen ennyi jutott eszembe..

Persze ezek az események fényképekben is meg lehetne örökíteni szerintem:)



Remélem segítettem: Jó babázást, sok-sok boldogágot Nektek:)

2011. márc. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, nem a felpontozásért, de nekem van ilyen babanaplóm abban ezeket a nevezetes eseményeket lehet kitölteni:

A baba első éve tulajdonképpen.

- babára várva: apuka, anyuka kedvenc nevei, a család ezt szerette volna névnek. Születési dátumom: amit a dokinéni, bácsi kiszámolt. Ide lehetett betenni az első ultrahangos képeket. Fénykép, hogy kik a szüleim, nevük. Nagyszülők, nagynénik, bácsik és unokatesók nevei.

- Baba születik: Születési dátum, idő. Szülészorvos neve, kik segítettek még (szülésznő stb.) Mennyi ideig tartott. Adatai a babának. Születésem története, itt is fényképek. Első látogató, ajándékok.

- Otthon: fényképek, a szobáról, cím hogy hova érkezett haza, ki várta otthon.

-Első nap otthon. Hányszor ébredt éjszaka, hogyan szeret aludni, szülők, nagyszülők mit énekelnek.

-Első emlék: keze, lába lenyomata. Első ruha, babakocsi. Gyakorlatilag bármit lehet elsőként fényképpel is illusztrálni amit te fontosnak tartasz.

Neve, keresztelő, séta,felemeli a fejét, mosoly, gügyögés, felül, négykézláb mászik, első étel. Első alkalom amikor anya végigaludja az éjszakát. Mitől fél, kedvenc játék, könyv, zene. Pár hónappal később, amikor már kialakul a napirend, esti fürdés ideje, fogát ezen élesíti stb. Újra séta, szülőkkel legszívesebben ezt... csinálom. Első, étel, ital, felnőtt étel, amit az ujjával esőre fel tud csipegetni, kanál először a kézben. Széken ülök. Cumisüvegből, csőrös pohárból iszik először. Amit szeret, nem szeret. (maszatos képek evés közben)

-Egészséges baba. Mikor kapta a védőoltásokat, dokinéni/bácsi adatai. Első fog, második... Betegségei, allergia stb. Táblázat 1 hósan hány kiló, cm stb.

- Ismerkedés a világgal: Első babakocsizás, autózás, busz, vonat... Első családi nyaralás kivel, mikor, hova, mi tetszett. Első karácsony, mikulás. Első szülinap. Első szavak, ujjszopás,felemeli a fejét, tárgyakat fog meg, átfordul, felül, mászik, feláll, megtanulta a nevét, pohárból iszik, kanalat használ, egyedül játszik. Kedvenc játék, mondóka, könyv, plüss, dalok, sétaútvonal stb.

Végül legkedvesebb emlékeim. (vagy inkább a szüleimnek)


Bocs, hosszúra sikeredett, sok sikert hozzá. Nagy élmény az biztos!

2011. márc. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat:)

Már készül a baba naplóm:)

Mindenkit felpontoztam, ahogy ígértem:D

2011. márc. 3. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!