Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mit jelent pontosan a terhesgo...

Mit jelent pontosan a terhesgondozás? Mikortol kell menni? Ki végzi? Mi a pontos menete?

Figyelt kérdés
2014. dec. 27. 17:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Igazából sok a helyi eltérés, de van néhány fix pontja (x heti ultrahangok, vérvételek) Leírom, hogy nekem hogy van. Én négy helyre járok: a védőnőhöz, a központi terhesgondozóba, a női klinikára és a magándokimhoz havonta.


A védőnőhöz olyan papír birtokában lehet menni, amin nőgyógyász igazolja a terhesség meglétét. Felveszi az adatokat, kiállítja a kiskönyvet. Én 12. hetesen mentem először (a nőgyógyászom javaslatára, azt mondta, bőven ráér ekkor), négyhetente megyek hozzá, felírja a súlyt, mér vérnyomást, pisit néz, meg dumálunk.


Szegeden központi terhesgondozás van, de itt csak akkor foglalkoznak veled, ha már megvan az I. ("kis genetikai") ultrahang szűrésed, amit a 11-13. hét között végeznek. Itt adták nekem a beutalót a 16. hetes vérvételre, annak az eredménye is ide megy vissza.


Ha gondom van, akkor a női klinikára megyek, plusz itt történtek a kötelező ultrahangok is. (nekem eddig a 11-13. heti és a 18-20. heti).


Pontos menetet tehát lehetetlen leírni, mert mindenhol egy kicsit másképp van. Az első lépés, hogy legyen egy papírod a terhességedről, amivel tudsz védőnőhöz menni, ő ismeri a helyi menetrendet.

2014. dec. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
kösziii szépen a kiskönyvem meg van a védönö is most kell mennem.majd. hüvelyi vizsgálatara ..es utana a genetikai ultrahangra beutalot kiadja???
2014. dec. 27. 18:01
 3/21 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász adott mindenhová beutalót! Legalábbis nálunk (sztk bp.)! De az első vàlaszoló jól leírta!
2014. dec. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ultrahangra nálunk nincs beutaló. Bemegyek a női klinikára, a kartonozóban mondom, hogy XY doktor úrhoz jöttem ilyen-olyan heti ultrahangra, kivárom a soromat és egyszer csak szólítanak.


Máshol, ahol kell időpontot kérni (a szegedi női klinikán szerencsére nem kell), ott szerintem úgy van, hogy mondod, hogy mondjuk a 18. heti ultrahangra szeretnél időpontot kérni, most ennyi meg ennyi hetes vagy.


Első voltam.

2014. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%

Genetikai uh-ra nem kapsz beutalót, felhívod az egyik genetikai tanácsadót és kérsz időpontot, elmész és kifizeted a minimum 30ezret és annyi. A kórházakban tb-re már nem csinálnak down, vagy hasonló szűréseket, ezért sajnos keményen fizetni kell. De ha elmész nődokihoz ő mindent elfog mondani neked részletesen. De amúgy ezt a védőnő is elmondja, nyugodtan kérdezz rá, én még tervet is kaptam, amibe le volt írva, hogy melyik héten hová kell mennem, ás mit csinálnak.

Ha voltál dokinál akkor nem értem miért nem kérdeztél rá?

26hkm

2014. dec. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
mert tajparaszt az orvos és sztem.az ö dolga lenne tájékoztatni a kismamát. pls
2014. dec. 27. 18:42
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó butaságot ír, a 11-13 heti ultrahang szűrés (úgynevezett "Nucha-szűrés", vagy "kis-genetika") Down-szűrés is egyben, mivel tarkóredőt és orrcsontot is néznek, ami Downra utalhat. A második UH szűrés is "Genetikai szűrés", ez szép nagy betűkkel rajta is van a papíromon, amit kismillió dolgot lemértek a babáimon.

Ezekért természetesen egy fillért sem fizettem!


Amiről az utolsó beszél, azok a fizetős vérvizsgálatok (pl. integrált teszt, kombinált teszt), ezek nem tartoznak a kötelező terhesgondozáshoz, és ezek valóban nem ingyenesek.

2014. dec. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nyár óta a háziorvos is adhat beutalót a vizsgálatokra, nem csak a nőgyógyász, illetve alacsony kockázatúnak minősített terhesség esetén orvos helyett a szülésznő is végezheti a gondozást, de ebben az esetben is a védőnő koordinálja a különböző szakembereket.
2014. dec. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
5-ös butaságot ír! A 12 hetes, és a 18 hetes uh genetikai, és tb által támogatott teljesen ingyenes!
2014. dec. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
9-es vagyok! Hány hetes vagy, és mikor mész vissza a nőgyógyászhoz? Lehet még korai a 12 hetesre beutalót adnia. Vérvétel volt már? Én most várom a második babám, és nekem tök normálisan elmondott mindent az sztk-s orvosom.
2014. dec. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!