Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesgondozás menete, sztk-s...

Terhesgondozás menete, sztk-s rendelésnél. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
12+3 napos vagyok. Nemrég voltam 12.heti uh-n. Ott nem mondtak semmit,hogy hogyan toább, és a védőnő is csak annyit mondott,hogy kérjek majd beutalót az AFP-re a 15.hét körül. De a 9.héten az egyik orvos azt mondta, hogy a 16.héten is lesz uh. Most ezt nem értem. Menjek majd AFP-re 16 hetesen, azután 18 hetesen az ultrahangra a kórházba (genetikai) akkor a kezelőorvoshoz mikor kellene mennem? Nem havonta kell menni terhesgondozásra? 10.kerületi vagyok, a Bajcsy kórházban csinálják a genetikai ultrahangokat, minden mást a kerületi szakrendelőben. Tudna valaki segiteni?
2012. jún. 1. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:

16.héten lesz az AFP és annak az eredményével kell menned a 18.heti uh.-ra,a kettőből együtt kapsz véleményt.

Nem kell minden hónapban menni,nekem volt 2 hónap is hogy nem voltam semmiféle vizsgálaton,persze nem az elején.

2012. jún. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
pedig én úgy tudom, hogy havonta van 1 terhesgondozás. Mert ha a 18.hét után kell menni afp eredménnyel meg a genetikaival szakvéleményért, az csak 1 alkalom, utána meg 32.heti kötelező uh van. Akkor hogyan is jönne össze a minimum 4 terhesgondozási alkalom, amit belepecsételnek a kiskönyvbe??
2012. jún. 1. 16:46
 3/6 anonim ***** válasza:

AFP a betöltött 16. hét után kell menni, ennek az eredménye kell a 18-20 hét közötti genetikai uh-hoz is.

Kötelező uh a 30-32. héten és a 36-38. héten is van. A pecsétekbe beleszámít a védőnő pecsétje is, tehát simán meglesz. Arra, hogy sztk-ban hogyan kell terhesgondozásra járni nem tudom, magándokim van és havonta járok, de más megyében.

35 hetes kismama

2012. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jún. 1. 17:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is sztk-s rendelésre jártam. Igen ajánlott havonta elmenni. Én el is mentem minden hónapban a védőnőhöz is, meg az orvoshoz is a terhesgondozási rendelésre. Védőnőhöz mindig az orvosi rendelés előtt el kellett mennem, mert az orvos nem márt súlyt, meg vérnyomást, de nézte, hogy azok megvannak-e, és hogy rendben van-e.

Nálam úgy volt, hogy a genetikai uh-okat a 12 és 18 hetest külön szonográfus végezte, de nem kellett máshova mennem, hanem ő jött mindig oda az sztk-ba hetente egyszer. És a védőnő írt be engem a megfelelő hétre. A vérvételekre meg az orvos adott mindig beutalót.

2012. jún. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 timszy25 ***** válasza:
Én is sztk-ba járok,nálunk úgy van hogy havonta kell menni a védőnőhöz terhesgondozásra(súly mérés,vérnyomás,vizelet stb...)A háziorvos adja a beutalókat a vérvételre meg a vizsgálatokra.Ultrahang 12,18,30 és 36 hetesen van.Nekem a 12 hetes ultrahangon adták oda a 16 hetes AFP-re a beutalót és ha ennek megvan az eredménye akkor kell menni a 18-20 között uh-ra.Utána csak 30 hetesen van uh.Viszont nekem azt mondták hogy havonta kell menni nőgyógyászhoz aki méhszájat néz stb...mert tőle kell a 4 pecsét én úgy tudom.Mert nekem a nőgyógyászaton azt mondták hogy a védőnő pecsétje nem számít bele mert ő nem orvos és 4 orvosi pecsét kell.Tehát érdemes elmenni nőgyógyászatra is.
2012. jún. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!