Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Csak engem szívatnak folyamato...

Csak engem szívatnak folyamatosan, vagy tényleg ennyire gáz lett a terhesgondozás az utóbbi időben?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, hogy van már egy 4 éves lányom, amikor vele voltam várandós akkor semmi gondom nem volt a terhesgondozással. Azóta Budapesten belül más kerületbe költöztünk, más lett a védőnő és a háziorvos. Csak a nőgyógyászom (magán) a régi. Minden egyes alkalommal sikerül felidegesíteniük!

Kezdjük ott, hogy a védőnő mindössze hétfőn 13-16 óra között végez terhesgondozást. Persze én eddig dolgoztam, ráadásul a hétfő volt a leghosszabb napunk és elég nehéz volt aznap előbb eljönni a munkából.

Mostantól viszont már táppénzen vagyok (24. hétben járok), úgyhogy legalább ez nem lesz gond.

A háziorvosom a fő problémám. Ősszel iratkoztam át hozzá a régi kerületből, azóta 3-szor találkoztunk és mind a háromszor volt valami gond. Első alkalommal táppénzes papírt kértem 2 napra, természetesen elírták a dátumot de még jó hogy megnéztem, és azonnal visszamentem reklamálni. Második alkalommal vérvételes beutalót kértem, a nőgyógyász adott egy papírt és annak alapján írta meg a háziorvos a beutalót a rendelőbe, kellett teljes vérkép meg ami még ilyenkor szokásos pl szifilisz, hepatitis, vércsoport stb. Mivel akkor még dolgoztam és nem akartam órákig ellógni , párom felhívta a rendelőt és kért nekem időpontot a vérvételre, mondták is hogy beírtak. Másnap odamentünk az időpontra és közölték , hogy nem csak hogy nem vagyok beírva időpontra de náluk nincs ilyen lehetőség, hogy időpontkérés! Mivel rengetegen voltak előttem, kb. 40-50 ember, ülőhely nulla, ezért kérdeztük hogy kismamák előre mehetnek-e, majdnem szemberöhögtek hogy természetesen nem! Kivártuk a sort, a vérvételt nehezen bírom így rosszul lettem, hánytam stb. de túl voltam rajta. Mondták hogy kb. 1 hét múlva lesz eredmény, kivéve a hepa, mert az kb. 1 hónap. 1 hónap után felhívtuk a háziorvost, aki közölte hogy mehetek a leletért ott van náluk. Bementem, keresték vagy fél órát és mondták, hogy hááát ott van de biztos ez kellett? Még én laikusként is láttam, hogy köze nem volt a teljes vérképnek ahhoz, ami készült. Mindegy, elvittem a nőgyógyászhoz hogy ezt adták, közölte hogy ezt meg kell ismételni mert ez nem teljes vérkép, meg amúgy hol van a szifilisz és a vizeletvizsgálat. Mondtam neki hogy egy lavór vért levettek tőlem, vizeletet is adtam, nem tudom mit csináltak. Megbeszéltük, hogy oké ha nem lesz meg a lelet akkor a cukorterheléses vérvétellel egyszerre majd leveszik, de akkor arra már ő ad beutalót a kórházba.

Következő héten megint felhívtam a doki asszisztensét, aki közölte hogy nincs meg a leletem, kicsit ingerülten mondtam neki hogy oké csak most ezért csináltassam meg még egyszer mert valaki elkeverte? Erre hallom, hogy hátulról kiabálják, hogy de megvan. Bementem érte munka után, esőben hóban fagyban stb., erre kihozza UGYANAZT a papírt amit már első alkalommal megbeszéltünk, hogy nem jó! Mondtam, hogy ezt már megkaptam viszont pl hol a szifilisz eredmény? Jaaa hát az a szerológián vagy hol van, de hát ő azt nem tudja (ekkor már 2 hónap eltelt). Na jó, mondtam én ezekkel nem szórakozok tovább, nőgyógyásszal megbeszéltük hogy egyik reggel fél 8-ra bemegyek a kórházba, odaadja a beutalót és ott megcsinálják. Odamentem 7 órára, akkor nyitott a betegfelvétel, fél 8-ra a dokinál voltam de közbejött neki valami így fél 9-re jelent meg. Odaadta a beutalót és mentem a vérvételre. 6-an voltak előttem, á mondom ez nagyon gyorsan lemegy, ennek ellenére 40 percig senkit be nem hívtak, mert folyamatosan jöttek jobbról-balról olyanok akik nem várakoztak csak kísérte őket egy doki, és besurrantak előttünk. Mondtam is félhangosan, hogy marha elegáns amúgy beelőzni a pocakos kismamákat (nem terhes nők voltak). Senki ki nem jött volna hogy esetleg valaki vár-e cukorterhelésre, ki se volt írva semmi csak hogy ne kopogjunk. 40 perc elteltével nagy nehezen megindult a sor. Fél 10-kor jutottam be. Egy szót nem szóltam, kedves voltam, erre azt mondja nekem a nő pikírten, hogy : "mondjuk cukorterhelésre nem ilyenkor kéne jönni!" Azt hittem, felrobbanok! Mondom neki, hogy nem én tehetek arról hogy mindenki bejött előttem. Erre közli, hogy ő meg arról nem tehet hogy én ilyen későn értem ide mert ők már nyolctól itt vannak! Felvilágosítottam, hogy fél 8-ra jöttem a dokihoz, amúgy meg azóta itt vagyok hogy kinyitott a betegfelvétel, ennél korábban árulja már el hogy lehetne jönni??? Komolyan mondom, a pofám leszakad. És akkor utána még 2 órán keresztül ülök éhesen a folyosón, délben tudtam először kajálni valamit. Amúgy többen is voltunk így de csak nekem szólt be, pedig még utánam is volt cukorterheléses kismama.

Vége a vérvételnek, akkor mentem a háziorvoshoz táppénzes papírért mert már ettől a héttől itthon vagyok. Betolatok a nagy hasammal, asszisztens első kérdése: a munkahelyén szólt már, hogy terhes? Hát, aki ezt nem veszi észre az minimum vak. Mondom miért jöttem, közli a nő hogy oké de majd a táppénzes papírért jöjjek vissza csütörtök reggel, mert nem adják ám oda előre! Hogy is gondoltam (mikor régen egy hónapra előre odaadták de mindegy). És ha megvan az egy heti, akkor utána két hetit adnak és így tovább. Ja és persze egy hónap múlva vigyek újabb igazolást a nőgyógyásztól mert időközben hátha elmúlik a veszélyeztetett terhes mivoltom. Csodás. Komolyan mondom, úgy érzem magam mint egy szürreális párhuzamos valóságban, 4 éve semmi ilyesmi nem fordult elő!

Van még valaki ebben a cipőben?


2015. márc. 3. 10:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes. Nálunk minden beutalót a terhesgondozáson adtak, ők csak jobban tudják mit szeretnének. Ők is tartottak táppénzen. A háziorvoshoz a terhesség miatt egyáltalán nem kellett mennem.
2015. márc. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak először voltam a háziorvosnál, azóta sem...

De semmit nem kevertek el, mindenhol nagyon hamar végeztem és kismamaként előre vettek...


Ne sértődj meg, de lehet van egy kisugárzásod, ami sokaknak nem szimpi, bár innen nem lehet tudni, de a leírásod alapján tényleg olyan a helyzet, mintha az egész világ összeesküdött volna ellened.


Szedsz amúgy magnéziumot?

2015. márc. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztóan egyszerűen meg tudnád oldani a problémát.

Válts háziorvost, keress olyan szakembert, akivel megtalálod a hangot, ahol van pl. időpontkérés- ha táppénzen vagy, akkor már nem kell munkába sietned, így gondolom nem okoz gondot a szakrendelőben kivárni a sort. :)

Minden jót.

2015. márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez pedig sztk vonalon hasonlóan szokott menni. Védőnő heti egy délelőtt, mindig besírtam magam elsőnek, így csak 1-1,5 órával később értem be dolgozni (ha ráért a férjem bevinni, különben később). Sztk-ban ha reggel 3/4 7re megyek laborba (7-kor nyitnak), akkor a 25. szoktam lenni kb. Beutalóval meg én is így jártam, nőgyógyász felírta mi kell, utána háziorvoshoz mentem beutalóért. Szülés előtt a 36. héten kellett a sokadig vércsoport-ellenanyag meghatározás, nézett rám az asszisztens, hogy sürgős? Mert akkor 1 hét, ha nem, akkor 1 hónap. Naná, h a sürgőst választottam :) katasztrófa. Cukorterhelésre a kórházba mentem, ott azért flottul mentek a dolgok.

Táppénz az évek óta így van, kell vinni mindig a nőgyógyász papírját arról, h a háziorvos tartson táppénzen. Mert amúgy mi alapján tenné? Sokan vannak olyanok, akik a kezdeti táppénz után visszamennek a 2. trim-ben dolgozni.

Vedd lazábban a dolgot, az állami eü ilyen.

2015. márc. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Hat, egyeszt baromi peches vagy, masreszt valamelyest tenyleg siralmas a helyzet. Bar velem (kopp kopp) mindenki eddig kedves volt, de en is szivtam mar meg egy-ket dolgot. Pl a vervetel nalam sem volt zokkenomentes, pedig protekcioval mentem a laborba. Elmondtam, mi kell, meg is mutattam a beutalot, levettek a vert, eppen keszen lettem, mikor egy masik no mondja annak, aki tolem levette a vert, hogy "ket pirosteteju kellett volna".. na mondom remek. Meg egyszer meg akartak szurni, de mondtam, hogy bocsi, de en most mennek elajulni :D elegge rosszul lettem, ugyhogy majd a cukorterheleses vervetelen leveszik nekem. Ez hagyjan, de megkaptam a verkepem, es csupa olyan dolgot neztek meg, amit nem kellett volna, es nagyjabol alig valamit, ami kellett. A legfontosabb dolgok MIND kimaradtak. Nem ertem, mas kismama is jar oda, nem ismerik a rutint, miket szoktak nezni? Elkepeszto... es meg tudnek en is egy-ket sztorit meselni :/ de legalabb velem nem voltak bunkok... 21 hkm
2015. márc. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobban mentek a dolgok, amíg a terhesgondozáson intéztek mindent. Amióta a háziorvoshoz kell rohangálni borzasztó. Én múlthéten pöccentem be, ugyanis keményen tombol az influenza, férjem is benne volt ezért is ment orvoshoz. Na , mondom ha mész, kérj már beutalót a cukorterhelésre, odaadtam neki a papírjaimat és kérd el a hepatitis eredményt. Hát majd fel robbantam NEM ADTÁK ODA!NEM ÍRTÁK MEG!Menjek be, miközben 3 háziorvos rendel azon a pici helyen, millió ember kis helyen a váróban. Na mindegy kértem időpontot, de így is várnom kellett. Nem a várással volt itt a gond, hanem a sok sok beteg!!!!


Fogalmuk nincs hogy kell,egy vérvételes papírt megírni, persze ezt nem róvom fel nekik, bele kell tanulniuk. folyamatosan puskáznak csak lassan halad. Nem értem miért vették el a terhesgondozástól ezt a dolgot.


Most tuti nekem is vissza kell majd mennem, hisz láttam nem kért ellenanyag és vércsoport szűrést. Ezt pedig mindig ellenőrzik. De azt mondta a múltkor volt :) Izgi

2015. márc. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Én eleve nem vagyok egy szerencsés ember, ezt tudom. De ha tényleg velem lenne a baj akkor 4 éve miért ment minden simán? A nőgyógyászommal semmi problémám. Háziorvos: most váltottam ősszel! A régihez nem tudok visszamenni pedig azzal nem volt gondom. Egyébként nem ezt a háziorvost szerettem volna de akit ajánlottam, az már nem fogad több beteget, csak aki a körzetébe tartozik , én pedig sajnos ehhez a dokihoz tartozom.

Nem szedek magnéziumot, nem keményedek, úgy tudom elsősorban arra szokták szedni.

2015. márc. 3. 11:15
 8/24 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló, lehet hogy korábban is így volt ez a táppénzes történet de arra konkrétan emlékszem, hogy a nagylányomnál elmentem havi egyszer, és odaadták a papírt, és nem kértek soha újabb igazolást a nőgyógyásztól. Mondjuk már olyat is hallottam, hogy van akitől hetente kérik a nőgyógyászati igazolást! Ezek szerint nem egységesek a szabályok. De hétfőn igazán odaadhatta volna legalább erre a hétre a táppénzes papírt szerintem, aztán visszamegyek én a következőért 2 hét múlva.


Ja, kedvesnek viszonylag kedvesek, a vérvételes nőn kívül nem bunkózott velem senki, csak egyszerűen nem értem miért bonyolították meg így a dolgokat.

2015. márc. 3. 11:20
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak keményedésre jó a magnézium:


"A magnézium hiányának tünetei:

A magnéziumhiány leggyakoribb tünetei a gyengeség, az izomgörcsök, a szívritmuszavarok, a koncentrálóképesség zavara és az ingerlékenység, de hiánya megnöveli sok más kórkép kialakulásának valószínűségét, mint magas vérnyomás, szapora szívverés, csontritkulás, migrén, cukorbetegség, hallucinációk, depresszió, zavartság, szorongás."

2015. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Menj magán laborba. Én pont csütörtökön voltam, senki nem volt előttem, nem kellett várjak és délutánra megvoltak az eredmények (azok amiket kértem)
2015. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!