Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Csak engem szívatnak folyamato...

Csak engem szívatnak folyamatosan, vagy tényleg ennyire gáz lett a terhesgondozás az utóbbi időben?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, hogy van már egy 4 éves lányom, amikor vele voltam várandós akkor semmi gondom nem volt a terhesgondozással. Azóta Budapesten belül más kerületbe költöztünk, más lett a védőnő és a háziorvos. Csak a nőgyógyászom (magán) a régi. Minden egyes alkalommal sikerül felidegesíteniük!

Kezdjük ott, hogy a védőnő mindössze hétfőn 13-16 óra között végez terhesgondozást. Persze én eddig dolgoztam, ráadásul a hétfő volt a leghosszabb napunk és elég nehéz volt aznap előbb eljönni a munkából.

Mostantól viszont már táppénzen vagyok (24. hétben járok), úgyhogy legalább ez nem lesz gond.

A háziorvosom a fő problémám. Ősszel iratkoztam át hozzá a régi kerületből, azóta 3-szor találkoztunk és mind a háromszor volt valami gond. Első alkalommal táppénzes papírt kértem 2 napra, természetesen elírták a dátumot de még jó hogy megnéztem, és azonnal visszamentem reklamálni. Második alkalommal vérvételes beutalót kértem, a nőgyógyász adott egy papírt és annak alapján írta meg a háziorvos a beutalót a rendelőbe, kellett teljes vérkép meg ami még ilyenkor szokásos pl szifilisz, hepatitis, vércsoport stb. Mivel akkor még dolgoztam és nem akartam órákig ellógni , párom felhívta a rendelőt és kért nekem időpontot a vérvételre, mondták is hogy beírtak. Másnap odamentünk az időpontra és közölték , hogy nem csak hogy nem vagyok beírva időpontra de náluk nincs ilyen lehetőség, hogy időpontkérés! Mivel rengetegen voltak előttem, kb. 40-50 ember, ülőhely nulla, ezért kérdeztük hogy kismamák előre mehetnek-e, majdnem szemberöhögtek hogy természetesen nem! Kivártuk a sort, a vérvételt nehezen bírom így rosszul lettem, hánytam stb. de túl voltam rajta. Mondták hogy kb. 1 hét múlva lesz eredmény, kivéve a hepa, mert az kb. 1 hónap. 1 hónap után felhívtuk a háziorvost, aki közölte hogy mehetek a leletért ott van náluk. Bementem, keresték vagy fél órát és mondták, hogy hááát ott van de biztos ez kellett? Még én laikusként is láttam, hogy köze nem volt a teljes vérképnek ahhoz, ami készült. Mindegy, elvittem a nőgyógyászhoz hogy ezt adták, közölte hogy ezt meg kell ismételni mert ez nem teljes vérkép, meg amúgy hol van a szifilisz és a vizeletvizsgálat. Mondtam neki hogy egy lavór vért levettek tőlem, vizeletet is adtam, nem tudom mit csináltak. Megbeszéltük, hogy oké ha nem lesz meg a lelet akkor a cukorterheléses vérvétellel egyszerre majd leveszik, de akkor arra már ő ad beutalót a kórházba.

Következő héten megint felhívtam a doki asszisztensét, aki közölte hogy nincs meg a leletem, kicsit ingerülten mondtam neki hogy oké csak most ezért csináltassam meg még egyszer mert valaki elkeverte? Erre hallom, hogy hátulról kiabálják, hogy de megvan. Bementem érte munka után, esőben hóban fagyban stb., erre kihozza UGYANAZT a papírt amit már első alkalommal megbeszéltünk, hogy nem jó! Mondtam, hogy ezt már megkaptam viszont pl hol a szifilisz eredmény? Jaaa hát az a szerológián vagy hol van, de hát ő azt nem tudja (ekkor már 2 hónap eltelt). Na jó, mondtam én ezekkel nem szórakozok tovább, nőgyógyásszal megbeszéltük hogy egyik reggel fél 8-ra bemegyek a kórházba, odaadja a beutalót és ott megcsinálják. Odamentem 7 órára, akkor nyitott a betegfelvétel, fél 8-ra a dokinál voltam de közbejött neki valami így fél 9-re jelent meg. Odaadta a beutalót és mentem a vérvételre. 6-an voltak előttem, á mondom ez nagyon gyorsan lemegy, ennek ellenére 40 percig senkit be nem hívtak, mert folyamatosan jöttek jobbról-balról olyanok akik nem várakoztak csak kísérte őket egy doki, és besurrantak előttünk. Mondtam is félhangosan, hogy marha elegáns amúgy beelőzni a pocakos kismamákat (nem terhes nők voltak). Senki ki nem jött volna hogy esetleg valaki vár-e cukorterhelésre, ki se volt írva semmi csak hogy ne kopogjunk. 40 perc elteltével nagy nehezen megindult a sor. Fél 10-kor jutottam be. Egy szót nem szóltam, kedves voltam, erre azt mondja nekem a nő pikírten, hogy : "mondjuk cukorterhelésre nem ilyenkor kéne jönni!" Azt hittem, felrobbanok! Mondom neki, hogy nem én tehetek arról hogy mindenki bejött előttem. Erre közli, hogy ő meg arról nem tehet hogy én ilyen későn értem ide mert ők már nyolctól itt vannak! Felvilágosítottam, hogy fél 8-ra jöttem a dokihoz, amúgy meg azóta itt vagyok hogy kinyitott a betegfelvétel, ennél korábban árulja már el hogy lehetne jönni??? Komolyan mondom, a pofám leszakad. És akkor utána még 2 órán keresztül ülök éhesen a folyosón, délben tudtam először kajálni valamit. Amúgy többen is voltunk így de csak nekem szólt be, pedig még utánam is volt cukorterheléses kismama.

Vége a vérvételnek, akkor mentem a háziorvoshoz táppénzes papírért mert már ettől a héttől itthon vagyok. Betolatok a nagy hasammal, asszisztens első kérdése: a munkahelyén szólt már, hogy terhes? Hát, aki ezt nem veszi észre az minimum vak. Mondom miért jöttem, közli a nő hogy oké de majd a táppénzes papírért jöjjek vissza csütörtök reggel, mert nem adják ám oda előre! Hogy is gondoltam (mikor régen egy hónapra előre odaadták de mindegy). És ha megvan az egy heti, akkor utána két hetit adnak és így tovább. Ja és persze egy hónap múlva vigyek újabb igazolást a nőgyógyásztól mert időközben hátha elmúlik a veszélyeztetett terhes mivoltom. Csodás. Komolyan mondom, úgy érzem magam mint egy szürreális párhuzamos valóságban, 4 éve semmi ilyesmi nem fordult elő!

Van még valaki ebben a cipőben?


2015. márc. 3. 10:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Dehogyis, nem veled van a baj! Sajnos egyre inkabb ez az altalanos, nem eleg, hogy benaznak, de kozben parasztok is. En megertem, hogy ilyen olyan okbol rossz nekik, de errol nem mi tehetunk, nem rajtunk kellene letolteni... de teny, hogy annyira utalom az egesz terhesgondozasos mizeriat, hogy eddig se akartam a kozeljovoben megegyet szulni, de ez csak megerositett benne, hogy na ehhez nekem jo ideig nincs kedvem. Remelem rendezodik majd a helyzet, mert nekem megkeseriti a babavarast... :/
2015. márc. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló, hát ezaz én se értem, úgyis tudják hogy mit kérnek kismamáknál a vérvételen akkor hogy lehet így elrontani? Nem az a legnagyobb bajom hogy újra kellett mennem , és ez idő - mert persze ráérek én várakozni bár azért reggel 7-től 12-ig kéne valakinek étlen-szomjan-terhesen várakozni akkor nem hiszem , hogy természetes lenne a mosolya - hanem az, hogy tényleg nagyon szarul leszek a vérvételtől mindig és nem örülök, hogy feleslegesen mentem.
2015. márc. 3. 11:23
 13/24 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló, hát ezaz, hogy most ráadásul influenza szezon is van...Én sosem szidtam az egészségügyet (főleg mivel tesóm ápolónő), tudom a szokásosat, hogy nincs pénz, leterheltek stb. de most egyszerűen már gyomorgörcsöm van , ha menni kell bárhova orvoshoz mert nem tudom, megint mibe kötnek bele, mit nem tudnak-akarnak megcsinálni stb.
2015. márc. 3. 11:27
 14/24 A kérdező kommentje:
Hát ha tudom, hogy a kórházban is gáz lesz a vérvétel, akkor már biztosan elintéztem volna a magán laborban, megnéztem én is korábban, 15 ezerért csinálják és abban minden benne van.
2015. márc. 3. 11:28
 15/24 anonim ***** válasza:

Valahol tegyél panaszt pl ahol vérvétel van, gondolom sztk-ban, csak van valami vezetőség. Tényleg gáz, hogy kismamákat nem engedik előre vérvételnél, náluk legalább ez megvan. Bár tőlem mikor a kórházban ambuláns rendelésen vettek vért mikor terhes voltam én is sorban álltam, szó szerint, máskor ültek. Bár kinyitottam a számat néha és azért úgy hamarabb bejutottam. Te is nyisd ki a szád, nem tudsz mást tenni, látod ilyen a mai helyzet.....

A táppénz meg valóban így működik két hétre adják, ezért jártam én is kb 3 hetente nőgyógyászhoz és 2 hetente a házi orvoshoz a papírért, mert valóban ez a szabály nekik. Ezzel nem tudsz mit csinálni.

2015. márc. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk terhesség alatt nem is kell menni a háziorvoshoz. A doki ad a nőgyógyászaton beutalót, v agy a védőnő, és a nőgyógyászati ambulancián van a terheseknek vérvétel. Aki nem terhes, annak meg a nagy laborban.
2015. márc. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
nálunk is előreengedik a kismamákat vérvételen (amugy meg egy hónapos várólista van) háziorvossal én később szívtam meg,olyan kehés voltam,hogy csak na,nagy nehezen elmásztam a háziorvoshoz, a szájába rágtam,hogy olyan gyógyszert írjon fel,amit szedhetek szoptatás alatt. még rá is kérdeztem: ezt akkor lehet? persze lehet... aha,a nagy francokat! 5000ft a kukába,én meg lázas betegen egy nyamvadt panadollal vergődten. nem öreg a háziorvosod? nekem akkor lett ilyen. pl.volt,hogy olyan gyógyszert írt fel,ami már nem is létezett. az 5.gyógyszertárban nézték meg,hogy már kivonták a forgalomból. nekem amúgy nst-ken szóltak be mert pont akkor aludt a legboldogabban,megkaptam,hogy hát nem igaz,hogy nem tudja felkelteni. pedig simogattam,noszogattam,két pofára ettem a cukrot meg a csokit,hát mit csináljak még?? újszülöttkorában is ha bealudt,akkor aztán totál kóma :-)
2015. márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nálunk sem a háziorvoshoz kell menni vérvétel és leletek miatt,a nőgyógyász ad beutalót vagy a védőnő,és a terhesgondozóban külön van terhes vérvétel,az eredményt pedig elhozza a védőnő és a köv. találkozásnál odaadja.
2015. márc. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Igen sajnos ismerős, én 3 éve a lányomnál végigszenvedtem ezt a részt, bár ennyire elkeverősen pechesen nem, de mindig én vártam, mindig mikor én jöttem volna elrohant a háziorvos és stb. Most könyebb, nem kell járnom háziorvoshoz, csak védőnő meg terhesgondozás, a védőnőhöz nem szívesen mert mindig túloznak, de a terhesgondozás szuper, gyors, minden egy helyen, labor belgyógy.Mindenhova időpont van és gyorsan megy, és mindig van 1-2 kedves szavuk az emberhez. Kitartás, már a felén túlvagy, lemennek a laborok egyszerűbb lesz.
2015. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat is!

Képzeljétek, ugye mondta a háziorvos asszisztense hétfőn, hogy csütörtök reggel mehetek már az e heti táppénzes papírért, bemegyek ma reggel, egy másik asszisztens jött ki és mondtam mi a szitu, bement megkérdezni, és kijött azzal, hogy hát ő azt nem tudja hétfő előtt odaadni! Mondtam neki, hogy a kolléganője azt mondta, hogy ma mehetek érte (sőt azt mondta, hogy szerda délután is akár). Közölte, hogy neeem hát ők ezt egész hétre adják és mi van ha valami történik vasárnapig? Oké, eljöttem de aztán szöget ütött a fejembe, hogy inkább megkérdezem én a másik nőt, visszamentem és pont ő jött ki a rendelőből, meglátott és már méterekről kiabálta, hogy "nem tudjuk odaadni a táppénzes papírt, az előbb mondta a kolléganőm", odamentem hozzá és szépen mondtam neki, hogy azért ma jöttem mert ő mondta hétfőn hogy ma jöjjek. Erre bement, és kijött és hozta a papírt, azzal a feltétellel hogy nem adhatom le hétfőnél előbb. Na ehhez mit szóltok? Nevetséges.

2015. márc. 5. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!