Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Volt valakinek így hogy...

Volt valakinek így hogy utolsó menszi szerint 13 hetes, de uh szerint csak 11?

Figyelt kérdés

Ma voltam elvileg 12hetes uh-n. Vizsgálat közben úgy belémvágta a frászt az uh-s nő, hogy azt hittem felrobbanok. Nézi a babómat, közben meg: húú de nagyon kicsi, hát ez nem 12 hetes... Meg hát minek a védőnői szolgálat, hiszen azért vannak hogy kiszámolják hogy mennyi idős terhesség....stb

Én meg már totál ideg voltam: na de ugye azért nincs baj a babával???? Válasz: ja hát nincsen csak nem vagyok még 12 hetes, uh feleslegesen raboltam úgymond az idejüket...

Szerintetek ez nem dühítő? És különben meg ott az uh-n mondták hogy a védőnőhöz ráérek menni majd a 12hetes uh lelettel. És különben is a védőnő is csak max az utolsó mensziből számolja a terhességi heteket vagy max megsaccolja hogy kb mikor foganhatott, de nem mindenkinek úgy van peteérése ahogy a nagykönyvben meg van írva, nem??? Vagy most akkor ez hogy van??!!



2015. márc. 30. 16:32
 1/8 Vilcsianyuja ***** válasza:

Hát ez érdekes. A kiskönyvet a védőnő adja, rám igen furcsán néztek volna 12 hetes UH-n, ha kiskönyv nélkül érkezem. És az első kör vérvételen is illett már túlesni a 12. hétig. Amikre ugyancsak a védőnő adja a beutalókat. Vagy két év alatt fenekestől felfordult a rendszer?

Mellesleg igen, a védőnő nyilván csak az utolsó mensi alapján tudná betájolni a terhességi kort, ha ennél bonyolultabb az eset, az csak UH-n derül ki.

2015. márc. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem pont fordítva volt. Mensi szerint 9 hetes voltam akkor a doki szerint uh-n csak 7 hetes így a védőnő is 7 hetesnek számolt engem. 11 hetes terhesen elmentem ultrahangra más okból kifolyólag és akkor mondta az ultrahangot végző nő hogy jó akkor megcsináljuk egyúttal a 12 hetest is mert uh szerint 13 hetes vagyok(mensi szerint is annyi voltam) vagy a dokim számolt valamit el anno vagy a babám 9 hetesen korához képest pici volt de 13 hetes korára utolérte magát :) szerintem neked később volt peteérésed vagy a babád majd utoléri magát
2015. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem értem min kapta fel a vizet, egy orvosnak számolnia kellene rá, hogy nem papírforma a pé és a baba fejlődése sem. De amúgy mik a méretek? Már kiváncsi vagyok.
2015. márc. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Végül csak crl értéket írt a papírra:48mm.
2015. márc. 31. 04:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez úgy működik,hogy amikor elmész először a nőgyógyászhoz,ő koronggal kiszámolja,hogy mensi szerint hány hetes vagy,DE nekem azt mondta,hogy 6 hetes papíron,viszont lehet,hogy csak 4-5. Néztem rá,hogy mi van? Elmagyarázta,hogy pont emiatt van benne 2 hét tévedési lehetőség,mert ugye nem mindenkinek egyforma a ciklusa. Nekem is 33-34 naposak ezért nem augusztus 29-én fogant meg,hanem szeptember 5-én,de a hét ugyanaz lesz így is,mert ez csak 1 hét eltérés és akármilyen kalkulátorba írod be neten is,ugyanazt a hetet fogja mutatni,mintha augusztus 29 lett volna. Általában a 12 hetes uh-on szokták korrigálni a hetet,ahogy neked is tették,bár csinálhatta volna kicsit humánusabban,nem pedig úgy,hogy rád ijeszt. A védőnő is ugyanúgy számolja ki mint az orvos egyébként. Múlt vasárnap kezdtem a 32. hetet, és még most is módosítgatják a szülés dátumát. Eredetileg volt 05.24,aztán 4D-n 30 hetesen 05.15., tegnap a 32 hetesen meg 05.27. Amúgy meg a nőgyógyász dönti el,hogy mikor kell jelentkezned a védőnőnél először. Rá is írják a papírra,bár nem tudom mindenhol így van-e. Én 8 hetesen mentem először,ott mondta is a védőnő,hogy hát hozzá általában a 12. héten jönnek először,az uh előtt,mert akkor már ugye letelt az első trimeszter és vége a veszélyzónának...erre csak annyit mondtam,hogy nem vitatkozom ebben az orvossal és szerintem a "veszélyzónának" csak akkor van vége,amikor egészségesen a karjaidban tartod a kicsit. Na erre már semmit nem tudott mondani.. ;)
2015. márc. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja még annyi,hogy nekem 12. hét 4. napon mértek CRL: 59 mm-t. Szóval simán lehet,hogy tényleg csak 11 hetes.
2015. márc. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tényleg picike, 57 mm kerek 12 hetesen volt nekem. De ez gyakori. Nem mindenkinek középidőben fogan a baba. Ettől nem kell megijedni mert egy héttel kisebb.

Védőnő.. Dokim 6 hetesen állapította meg a terhességet és külön mondta hogy még ne menjek védőnőhöz.

2015. ápr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyan így voltam. 12 hetes uh leletekkel mentem a védőnőmhöz már 13 hetesen, aki közölte, hogy ezekkel a méretekkel nem lehet 13 hetes, a kiskönyvbe már úgy írta be az aznapi megjelenésemet, hogy kivont két hetet, 11 hetesnek írta. Ez normális végül, nekem is 30-32 naposak a ciklusaim így tuti nem félidőben fogant. Mondta, hogy a 20 hetes uh-n derül ki, hogy mikorra írnak ki.
2015. ápr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!