Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Miért ennyire eltero a terhess...

Miért ennyire eltero a terhesség alatti terhelt vérvétel eljárása? Valahol elég a zsömle tej kombináció valahol meg a cukros szirupot erőltetik.

Figyelt kérdés
2015. márc. 31. 08:00
 1/9 anonim ***** válasza:
a terhesesesnel a szirup van, mert az egy pontosan merheto cukormennyiseg.
2015. márc. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van ahol tojnak rá (ezek azok, ahol csak zsömlés tejet adnak, vagy azt mondják reggelizz otthon, és gyere be levetetni, vagy igyad meg otthon a löttyöt, és gyere be vérvételre) A rendes OGTT a legalább két vérvételes cukorszirupos, mivel csak ez ad megbízható eredményt.
2015. márc. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát én még pont azt olvastam hogy mennyire elavult rendszer ez... azért gondoljunk abba bele hogy hányszor eszel/iszol annyi cukrot meg mint amit ott le kell tolnod!?
2015. márc. 31. 16:10
 4/9 anonim ***** válasza:

ezért hívják terhelésnek :).

amúgy az egy kiszámolt dózis, pontosan tudják, hogy mennyi idő alatt, mennyit emelkedhet a cukrod egy ilyen adag után. Mig az egyél egy zsömit meg igyál egy kis tejet valamikor reggel az nem egy profi dolog..

2015. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom... tudom hogy az én érdekem meg a gyereke de nekem kinzos ez a dolog! Nem terhesen is majdnem kidobtam a taccsot majdnem... számomra felfoghatatlan miért kell ennyire lesokkolni egy kismama szervezetét???
2015. márc. 31. 16:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Az más kérdés, hogy én is szívesebben rágcsáltam volna el a zsömit minthogy megigyam azt a sz@rt :D, de orvosilag ennek van több értelme.
2015. márc. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az első trimeszterben van a zsömle+tej és a 24. héten a terheléses. Azért a 75 gramm gyorsfelszívódású ch nem olyan sok ám. Egy kiadós karéj fehér kenyér egy bögre tejjel már közel annyi, de egy tábla csoki is több mint 60 gramm ch. De egy nagyobb banánt is érdemes megnézni, hogy hány gramm gyümölcscukrot tartalmaz.
2015. márc. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na... akkor ezzel az erővel viszek egy szelet zsíros kenyeret egy tábla csokival... ha ugyanaz... és nem fogom magam osszeokadni! Csak kínozzák a kismamákat ezzel a módszerrel!
2015. márc. 31. 19:05
 9/9 anonim ***** válasza:
A zsír pont lassítja a ch felszívódást, így az nem jó. De nem tudod pontosan belőni, hogy hány gramm ch lesz a kenyér plusz tej. Lehet, hogy 60, de lehet, hogy 100 és nem mindegy. De megtagadhatod a vizsgálatot, ha akarod, lelked rajta. Igen, egyébként ezzel kínoznak. Én láttam is a vérvételes nővérkén, hogy élvezte, ahogy nézhette, hogy isszuk. Sőt a fél szuleszet is lejött és titokban azt leste, hogy kihányja esetleg össze magát vagy ájul el. Ezek az egészségügyi dolgozók már csak ilyenek. Szeretettel kínozzák az embereket, de a kismamákra külön rá vannak gerjedve.
2015. márc. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!