Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 39 éves lombikos kismama...

39 éves lombikos kismama vagyok. Normális dolog, hogy már a terhességem 16-odik hetében járok és az orvosom egy ultrahangon kívul még semmilyen vizsgálatot nem végzett?

Figyelt kérdés
Se egy vérvétel, se vizelet minta, se a 12-edik heti tarkóredo mérés, csak a 8-adik héten egy ultrahang. Majd két hét múlva kell mennem megint ultrahangra. Azt mondta, felesleges lenne minden, hiszen lombikbaba, és biztos rossz blasztocisztát nem ultetek vissza.
2015. máj. 7. 18:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én is lombikos vagyok, 28 évesen sikerült a baba, és ugyanúgy minden vizsgálatra és vérvételre mennem kellett, mint aki természetes úton esett teherbe.

A 12. heti genetikai uh nagyon is fontos!

Szerintem válts dokit...

2015. máj. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Lombiknál a genetikába nem nyúlnak bele, tehát fiúból nem lesz lány, vagy hasonló dolog nem történhet, viszont a tűvel piszkálják a sejteket, ezért megsérülhetnek és a sérült sejtek osztódhatnak kisebb-nagyobb hibákat okozva. Ha külföldön vagy, jól fejlett egészségüggyel rendelkező országban akkor ennek az esélye a technikai fejlődés miatt egyre kisebb.

A 18-19. heti UH is fontos vizsgálat. Mehetsz még méhlepény vizsgálatra is. Ha ennyire nem bízol az orvosodban akkor váltsál. Miért csinálnád végig a szülést is olyannal, akinél rettegsz, hogy valamit nem jól csinál?

2015. máj. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!