Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Meddig maradhatok táppénzen?

Meddig maradhatok táppénzen?

Figyelt kérdés
12 hetesen kiírtak vérző hematoma és mélyen fekvő lepény miatt. Sajna 2 hét elteltével is vérezgetek. Ha viszont megszűnnek a panaszok akkor is maradhatok tp-en, az előzményeket tekintve? Nem szeretnék már dolgozni, meleg lesz és 8-9 òrás állòmunkát nem tartok kismama barátnak.

2015. jún. 14. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Ha nincs orvosi indok, a doki csk akkor fog kiirni, ha nagyon rendes.


Mellesleg 14 hetes terhesen -h nincs egeszsegugyi problema- simán lehet napi 8-9 órát dolgozni. Én pl meg 38 hetesen is dolgoztam, méghozzá felszolglokent. Nem akarasnak nyomás a vége

2015. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

1-es, szerinted az nem egészségügyi probléma, hogy terhesen vérzik?

Kérdező, ezek után szerintem már végig veszélyeztetett terhes leszel.

2015. jún. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
"Ha viszont megszűnés a panszok", második. Leforditva h semmi baja, csak korbeforgos munkaundor, akkor logathatja e otthon a lábát munka helyett, ez a kérdés. Nyilvánvalóan ha vérzik, vagy más probléma van, nem kellene dolgoznia. De a nincs kedvem, meleg van, terhes vagyok, stb önmagában nem indok
2015. jún. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ajj 14 hetesen is verzek te ezen mit nem értesz!? Örülök hogy te felszolgaltal én viszont már 2 hete itthon fexem ne hasonlits egy komplikaciomentes terhességet az enyémhez. Nyilván dolgoznék én is ha tudnék de 14 kilókat nem szívesen emelgetnék nagy hassal dög melegben hátha leszakad a lepényem!
2015. jún. 14. 10:45
 5/14 A kérdező kommentje:
Utolsó sokaktol hallottam hogy aki beverzik egyszer sajnos később is előfordul és újabb hematoma is kialakulhat. Nem akarnám magamat és a gyerekemet még 1x kitenni ilyesminek elővigyázatosságbol.
2015. jún. 14. 10:48
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen előzmények után, ha épp nem fog vérezni, akkor is veszélyeztetett terhes lesz. Én is így voltam.
2015. jún. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Na meg egyszer, hatha harmadszorra sikerül megerteni. Ha van egészségügyi oka, tappenzen tart az orvos a szülésig. A vérzés egészségügyi ok, a munkaundor nem. Ergo ha verzel, nem kell dolgoznod, ha csak meleged van, kellene, de ma minden megvasarolhato, így az orvosok nyilván ok nélkül is ki fog írni.

Amúgy meg el kellene fogadni, hogy van, aki csal, van akit még a hideg ráz tőle. Ha téged ez zavar, akkor felesleges a kérdést így kiirni, nyugodtan le hagyhattad volt az utolsó mondatot

2015. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem a munka undorrol van szó! Félek ha újból dolgozom megint lesz probléma. Sőt igenis várom, hogy kikelhessek az ágyból mert itthon is van elég intéznivalo. De a munkámat már soknak érzem. Amúgy nem hinném, hogy a kismama akarata ellenére vkit visszakuldenének dolgozni, ha nem akar, kifárad tőle. Ez nem a légkondicionálás, számítógép előtt ülős munka, de megértem, hogy szted tökmindegy, akkor is mehetek dolgozni! :)
2015. jún. 14. 10:55
 9/14 anonim ***** válasza:
18%
Nem írtam ilyet sehol, de ne zavarjon. Nyugodj meg, az orvosod ki fog írni.
2015. jún. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Szerintem ilyen előzmények után egy felelős nőgyógyász sem tartja kismamabarátnak a munkádat :-) tőlem pl minden alkalommal megkérdezi, hogy bírom-e még a melót: napi 2*25 km vezetés, stresszes munkakör, magas életkor. Nálam szakmai indok igazából nincs a táppénzre, eddig problémamentesen zajlik a folyamat (21. hét), de egy fél szóra írná a 9es kódot a táppénzes papírra és a szülésig nyugodtan ott is tartana. Pedig tb alapon járok hozzá, nem nála fogok szülni (mert nem szül évek óta), tehát nem várhat tőlem túl vastag borítékot...
2015. jún. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!