Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 7 hónaposan megyek először...

7 hónaposan megyek először orvoshoz, mit fog szólni? (többi lent. )

Figyelt kérdés

Most lehet elhordani mindennek, de aki nem volt az én helyzetemben, az nem érti.

18 éves vagyok, 7 hónapos terhes. Fogamzásgátló tabletta mellett lettem terhes. A párommal egy éve vagyunk együtt, és teljesen ledöbbentünk, mikor kiderült. Elakartam vetetni, de az sztk-s nőgyógyász, nem tudom hogy sikerült neki, de elírta a dátumot, így amikor papíron 11 hetesen elmentem abortuszra az ultrahangot végző orvos majdnem levette a fejemet, hogy lassan 14 hetesen mit akarok itt?! Eltelt pár nap, mire tudatosult bennem; szülni fogok. Igazából még most sem dolgoztam fel teljesen a tényt. Mikor anyámnak elmondtam, kirakott otthonról. Most a párommal lakunk együtt egy albérletben, és mondanom sem kell, anyámra semmilyen téren nem számíthatok. Így nehezen ugyan, de arra a döntésre jutottunk, hogy mindenféle háttér nélkül(párom nem tartja a kapcsolatot a szüleivel több éve) ez nem fog menni, örökbeadjuk a babát.

Gondolom a lelkiismeretesebb emberek tudják, hogy a mai társadalom kész ítélőszék, és jobban lenézik azt, aki lemond a babájáról, mint aki abortuszra megy. Ezért nem is mondtuk senkinek, hogy mi a helyzet. Mivel alapból sem voltam vékony, sőt, így elég könnyű titkolni a dolgot.

De visszatérve a kérdésemre, egyszer voltam védőnőnél, kb 5 hónaposan, akkor minden rendben volt. A titkolózás miatt a helyi nőgyógyászhoz nem fogok elmenni, főleg, miután elírta a papíromat végképp nem. Nagyvárosi kórházban fogok szülni, és úgy érzem ideje lenne elmenni, hogy mégse akkor lásson először orvos. Vajon meg fog érteni, vagy ő is lenéz majd?

Elég pocsékul érzem magam így is, fogalmam sincs, hogy mi lesz velem, vagy hogy fog zajlani ez az egész, hisz nincs senki, akitől meg tudnám kérdezni, vagy aki tudna segíteni, lelki támaszt nyújtani.

Akik esetleg csak bántó jelleggel írnak választ, azoknak üzenem, edződtem már eleget, és olyan szinten, mint a tulajdon szülőm, senki nem tud bántani, és elég lesz majd a lelkiismeretemmel megküzdeni.

Az aggódóknak, és azoknak, akik felelőtlennek fognak tartani üzenem, a baba jól van, és biztos vagyok benne, hogy fiú lesz, mert szinte egész nap mozog (nem tudom, hogy a kettő összefügg-e, mint mondtam, senkitől nem tudok kérdezni) és nyilván ha azt éreztem volna, hogy már hosszú ideje nem mozdul, vagy én éreztem volna rosszul magam, esetleg fájdalmaim lettek volna, akkor nyilván meglátogatok egy orvost, de eddig minden rendben volt.



2015. jún. 15. 17:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen helyzetbe kerültél, és anyukád így viselkedett veled, legyen neked ő az elrettentő példa. Menj el nyugodtan orvoshoz, nem fog téged elítélni, kötelessége megtenni mindent, hogy neked és a babának semmi baja ne legyen. Ha nincs meg az anyagi háttér, és támogatás, jó ötlet az örökbeadás. Tedd, amit tenned kell, és légy jó anya. Irány a doki, konzultálj vele, tedd fel a kérdéseid, és nyugodj meg, minden rendben lesz :)
2015. jún. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

a terhességi vércukorral, vérnyomással is baj lehet ami veszélyezteti a magzatot, és sok vizsgálat szól olyanról, amiről lehet nem is tudsz, hogy nem stimmel.

ha nagyvárosban tudsz szülni, terhesgondozásra is járhatnál, mert szülésnél az orvosoknak látnia kellene a kórelőzményeket..

amúgy a körzetidhez is mehetnél, mert a nőgyógyászok a terhesgondozók is az sztk-ban.(felénk legalábbis)

2015. jún. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hat hogy mit fog a doki szolni azt senki sem tudja. Nyilvan nem fog orulni h eddig senki nem latta meg a babat. Sajnalom h elirtak anpapirod, nem is tudom ez hogyan fordulhatott elo. Meg be is lehetne ezert perelni a dokit de ahhoz penz is kellene. Mindenesetre nem semmi story. :(
2015. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem keress egy alapítványt, akik örökbefogadással foglalkoznak, ők tudnak segíteni, és úgy neked is jobb, mert nem a "körházban hagyod", hanem esetleg még a leendő szülőket is megismerheted.

Az, hogy mit szól az orvos, nem tudom. Én terveztem a gyereket, nagyon örültem neki, mégis egy bunkó lekezelő paraszt orvossal találkoztam az SZTK-ban... Szóval orvosa válogatja, nem feltétlen azért van, mert nem tartod meg.


A védőnő milyen? Mert ha kedves, normális, vele is beszélhetsz az örökbe adásról. Hátha ő is tud valamiben segíteni.

2015. jún. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha a nyílt örökbeadást választjátok, akkor mehet veletek a vizsgálatokra, szülésre az örökbefogadó pár, nem leszel sehol egyedül, és vissza fogja fogni magát, aki amúgy bunkózni akarna.

Kitartást kívánok!

2015. jún. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Azért annak ellenére jó lett volna eljárni vele vizsgálatokra, hogy örökbe akarod adni. Vagy az a logika, ha nem lesz a tiéd, tökmindegy? Lehet, hogy sérült, akármi baj lehet.
2015. jún. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Azt tudnod kell, hogy attól, hogy mocorog rendesen a baba és te nem érzed rosszul magad még lehet vele gond. Akár egy esetleges terhességi cukor is árthat a babának de csinálnak terhesség alatt különböző fertőzésekre is szűrést amik károsíthatják a magzatot illetve fennállhat fejlődési rendellenesség is amiről így nem tudsz.:-( Kitartást és erőt kívánok neked ahhoz ami előtted áll!
2015. jún. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

- Igen, az alapítványt már kiválasztottuk a védőnővel még akkor, amikor voltam nála.

- A vérnyomásom rendben van, a munkahelyemen, ahol dolgozom van vérnyomásmérő, ott megmértem, aztán neten néztem utána, hogy mennyi az ideális.

- Nem azért nem mentem orvoshoz, mert tökmindegy, hanem mint írtam még fel sem dolgoztam egészen, sőt, akármilyen nevetségesen hangzik, először tudomást sem vettem róla, úgy voltam vele, hogy majd elmúlik. Tudom, hogy nem a leghelyesebben cselekedtem, de kérlek képzeld magad az én helyembe, és utána ítélj el.

2015. jún. 15. 17:38
 9/17 anonim ***** válasza:
azért reméljük nem dohányzol és iszol
2015. jún. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Annyit tudok egyedül is, hogy nem szabad.:)
2015. jún. 15. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!