Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A háziorvoshoz miért kell menni?

A háziorvoshoz miért kell menni?

Figyelt kérdés
Értem az ekg-t, szemészetet, védőnőt, nőgyógyit, stb. De a háziorvos mit keres itt a rendszerben azon kívül, hogy konstatálja, hogy terhes vagyok? Milyen vizsgálatokat kell végeznie?
2015. júl. 13. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
semmilyeneket. Nálunk ő adta a beutalót mindenre: ekgra, vérvételekre
2015. júl. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Nekem ő csinálta az EKG-t . De egyébként ő nem vizsgál, csak nyilván jelentened kell hogy terhes vagy.
2015. júl. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ő külön vizsgálatot nem végez majd. Már kutattam az emlékeimben évekkel ezelőttről, hogy vajon mit csinálhatott, mert már nem emlékeztem, de akkor ezek szerint azért nem, mert papírmunkán kívül semmit nem is tett :) Köszi!
2015. júl. 13. 15:45
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Ő írja általában a beutalókat majd későbbiekben: vérkép, vagy ha bári felmerül, és szakorvoshoz kell menned pl.
2015. júl. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést állandóan felteszem magamnak amikor oda kell menni.

Nekem a beutalókat a védőnő adja és hazidokival kell pecsételtetni. Más normális helyen pedig a nőgyógyász adja a beutalókat.

A pecséteket leszámítva, sok háziorvos a rendelőben tud ekg-t csinálni, oda azért inkább megyek, mint a belgyógyászhoz. De ha az összes beutalót a nodokid adja és adott belgyógyászatra is, akkor a háziorvos teljesen felesleges.

2015. júl. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A háziorvosom a terhességem alatt még egyszer sem látott, pedig mindjárt a végére érek.


A beutalókat a nőgyógyásztól kapom. Ő küldött a belgyógyra is EKG-t csináltatni.

Ha táppénzre lesz szükségem, szintén a nőgyógyász ír ki.

Egyszerűen nincs okom a háziorvost is meglátogatni (kérdeztem, nem is kell).

2015. júl. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kiskönyvben alá kell írnia a neki megfelelő részt. A beutalókat a dokim adta eddig vérvételre, és ekg-t nem tud a házidokim, máshová mentem miatta. Felesleges körnek érzem, arról nem beszélve, hogy várandósan beülök egy csomó tényleg beteg ember közé a váróba. Nem látom a logikát.
2015. júl. 13. 15:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Nekem javasolt 2 vizsgálatot, amikor mondtam a nőgyógyásznak kb kiröhögött hogy minek szól bele a háziorvos a terhességembe. Tök felesleges.

2015. júl. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A kiskönyvben alá kell írnia a neki megfelelő részt."


Kérdezz rá még egyszer!

Én többször megtettem, mindannyiszor azt a választ kaptam, hogy kell a fenének.

2015. júl. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Laboreredményeket ő értékeli ki, nekem pl az elején volt egy kis baci a vizeletemben, arra írt fel gyógyszert, kikérdezte a 2 család örökölhető betegségeit, és ő adja ki a beutalót az összes vizsgálatra, vérvételre (kiskönyv alapján, vezetve benne).
2015. júl. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!