Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti mit tapasztaltatok a...

Ti mit tapasztaltatok a terhesgondozas során, másképp bánnak azokkal akiknek van fogadott orvosok?

Figyelt kérdés
Vizsgálatoknál, szüléskor ti mit tapasztaltok kedvesség, odafigyelés szempontjából?
2015. júl. 22. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Persze velük jobban foglalkoznak :)
2015. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Bár én még nem szültem, terhesgondozás során jó tapasztalatom van. 12 hetes uh-n 20 percet voltam bent az uh szobában. Igaz ebből egy pár a fotó miatt volt csak. De minden uh nagyon alapos. Persze kórház és kórház között is van különbség, ahol én lakom ott sose voltam megelégedve az ellátással. Hol 2 órát kell várni, hogy nem alapos a vizsgálat, hol bunkóznak pl amikor bementem az ügyeletre erős alhasi fájdalommal 24 hetesen.. én utálok oda járni, nekem a fogadott doki jobb.

Viszont ez nyiregyhaza.. sok jót olvastam már különféle kórházakkal, szerintem ezt így országosan általánosan nem lehet így tisztán látni. Szerintem nevezd meg a kórházat és ottani kismamák/anyukák véleményével többre mész.

2015. júl. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Terhesgondozásra mindig ugyanahhoz a dokihoz kértem időpontot az sztk-ban, max 10-20 percet kellet várni, mindent elmondott, gemutatott, fényképet adott, válaszolt a kérdéseimre.

Szülni a területileg illetékes kórházba mentem, az épp ügyeletesnél szültem. A szülésznő szinte végig velem volt, a doki jött ment, majd az utolsó másfél órát ő is az ágyam mellett töltötte, pedig éjszaka volt és nem volt semmi probléma. Segítettek, viccelődtünk. Reggel mindketten bejöttek mielőtt elmentek.

Nem tudom milyen lett volna egy fogadott doki,de nem hiszem hogy ennél többet kaphattam volna tőle.

2015. júl. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is nyíregyházán szültem, megerősíthetem, hogy itt csak fogadott dokival érdemes...aki itt él, tudja, miről beszélek, úgyhogy a miért-be nem is megyek most bele, de ha valakit érdekel, leírom.
2015. júl. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
igen, nálunk is teljesen más még az ellátásuk is, a fogadott orvossal rendelkezőknek. Megfigyeltem, még ételosztásnál is övék volt a nagyobb gyümölcs, hozzájuk mentek először, bármikor hívhatták a nővéreket nem húzták a szájukat. Ez terhesgondozás során hatványozódik ugye, azok akiknek az adott orvos volt a fogadott, mindig soron kívül bemehettek, volt hogy valaki telefonált hogy görcsölget, az orvos otthagyta a rendelést és elment megnézni.
2015. júl. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ég és föld sajnos. Szülésnél is. Ha komplikáció van és nincs orvosod, hajlamosak a nemtörődömségre. Szomorú..
2015. júl. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Nekem fogadott orvossal sem volt terhesGONDOZÁS, inkább csak vizsgálat. Öltözéssel együtt max. 5 percet voltam bent a vizsgálójában, UH nem volt nála csak méhszájvizsgálat. Mialatt felöltöztem akkor mondta el hogy mikor menjek legközelebb, mi várható a következő időszakra. Mikor kérdést akartam feltenni, addigra ő már végzett, mehettem ki. Bár előnye, hogy csak 5000 ft volt nála a vizsgálat, és a szülésre nem kért pénzt. Telefonszámot nem adott, így nem tudtam hívni ha baj volt. Szüléskor viszont hamar bejött, ott volt. A legnagyobb meglepetés 3 héttel szülés után ért: néhány varratot bennem hagyott, amik begennyesedtek...


(Hogy mért nem szültem más kórházban? Mert a városban csak ez az egy van. Mért nem választottam másik dokit? Ki tudja, hogy ők milyenek? Egy olyan van, akiről csak jót hallottam, de drága és annyian vannak nála, hogy valószínű nem vállalt volna.)

2015. júl. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, kifogásokat, mentségeket mindig lehet találni a hibáinkra. Elismerni nehezebb, h rosszul döntöttünk.
2015. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, dokit rosszul választottam, de kórházból nincs lehetőség mást választan, és az orvosok száma is véges.


De a kérdésre is válaszolva: nekem csalódás volt a fogadott, a szobatársam viszont meg volt elégedve az ügyeletessel is. Helyzetfüggő.

2015. júl. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Kedves 67%-os mondd már el a lottó számokat, ha te így a jövőbe látsz és mindent tudsz előre!! Rossz döntés? Hiba?? IGEN AZ ORVOS HIBÁJA!!!!!!!!!!
2015. júl. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!