Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Csak szerintem egy felesleges...

Csak szerintem egy felesleges kör a védőnő terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit megbántani, tudom, hogy vannak itt is védőnők.


Teljesen úgy érzem az elejétől fogva, hogy teljesen feleslegesen megyek oda. Nem csinál semmi mást, mint kitölti a kiskönyvem az orvosi papírok alapján (ezt én is meg tudnám csinálni, vagy az orvosom, csak másolni kell a lelet alapján...), viszek neki vizeletet egy kis fiolában, vérnyomást és súlyt mér (ezeket szintén az orvosomnál az asszisztens is minden kontrollkor megcsinálja). Meg szívhangot néz, azt is megcsinálja az orvos kontrollon, amikor ultrahangoz. Ennyi. Ugyanazt csinálja, mint a nőgyógyász, és még orvosi képesítése sincs, sokszor olyan dolgokra rácsodálkozik, hogy arra gondolok, biztos jó helyen vagyok? Ért ő a munkájához egyáltalán? Egyébként nagyon kedves hölgy, de teljesen feleslegesnek érzem, hogy ezért várjak ki 2 órát, mire bekerülök, hogy 10 percet bent legyek, és adatokat másolgasson.


Természetesen azt a részét már fontosnak gondolom, hogy csináljon egy látogatást, hogy megbizonyosodjon arról, milyen körülmények közé érkezik a baba, és miután megszületik, néha kijöjjön ellenőrizni, és ha van kérdésem, segíteni abban, de én úgy érzem, terhesség alatt csak egy felesleges kör...


Csak én gondolom így?


2015. aug. 11. 10:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Egyetértek veled, annyi különbséggel, hogy az enyém még csak nem is kedves. Ráadásul minden, amit ő ott megcsinál, én is meg tudok csinálni otthon. Nekem már 2 gyerekem van, hasznos tanácsot még nem adott az évek alatt. Teljesen felesleges volt, csak stresszt okozott, főleg az előre be nem jelentett látogatásaival.
2015. aug. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szerettem a védőnőnket, bár sok haszna neki sem volt. De engem megnyugtatott, hogy a 2 orvosi vizsgálat között ő is megnézte a szívhangot és a vérnyomást. Az adatok bemásolását mi is meg tudnánk csinálni, igazad van. :)
2015. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én gondolom így, ennek örülök. :) Enyém kedves, bár akkor nagyon tudom unni, amikor a Mariska barátnője felhívja, és képes elbájologni vele a paprikás krumpli receptjéről 10 percet...picit néha "túl kedves" egyébként, néha úgy érzem, hogy rá is játszik, de nem érdekel, ne legyen bunkó aztán kész. :) Szóval így alapjában véve normális, csak nem szeretek menni, mert mindig vagy 2 órát várok rá, és semmi hasznos nem történik. Főleg most, itthon kell feküdnöm nyitott belső méhszájjal, marha jó lesz ott ülni és várni a semmire, ha megyek legközelebb. :(
2015. aug. 11. 10:56
 4/22 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sincs semmi értelme, csak fontoskodnak tök feleslegesen.

Inkább az orvosok hozzáállásán kellene javítani (tisztelet a kivételnek), és nem a védőnőt nyomatni.

2015. aug. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte nekem nyűg volt oda is menni. Nekem a beutalókat ő adja, mondjuk ezt nem tudom hova tenni, orvosnak kellene de mindegy. Súlyt és vérnyomást tudok mérni otthon. Árbeszéljuk a volt és következő vizsgálatokat, ha van kérdés felteszem, én már úgy vagyok vele, hogy jó ez így, ahogy van! Főleg mióta szívhangot hallhatunk szívesen járok oda már. :)

A baba születése után pedig biztosan még fontosabb szerepe van.

2015. aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon jó védőnőm volt és nem is éreztem így feleslegesnek. Bármivel fordulhattam hozzá, mindig segített, megnyugtatott, ami nekem nagyon jó volt, mert én nagyon parás kismama voltam.
2015. aug. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan gondoltam én is terhesség alatt. Szülés után elköltöztünk, az itteni azóta se talált el hozzánk, nem is bánom :)


A kedvencem a súly- és vérnyomásmérés volt. Mindkettőt tudom itthon is. Ráadásul a súlymérés úgy nézett ki, hogy pattanjak fel. Jujj, 3 kilót híztam. Aha, mert fémcsatos öv van rajtam, télikabát és tele a zsebem apróval meg minden bizbasszal (táska helyett inkább a zsebeimet tömöm ki). Leszedegettem ezeket magamról, hopp, fél kg csak az a 3 :)

2015. aug. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Na ez meg a másik...nekem az orvosom sokkal sokkal kedvesebb, megbízom benne és több mindenről is tájékoztat. A védőnőnél sosincs kérdésem, mert addig a dokim kioktat mindenről alaposan. :)

A másik ez a súlymérés, ruhástól, cipőstől, mindenestől, kaja után, mert persze ebédidő után rendel, és nyilván terhesen nem megyek éhgyomorra, szóval addigra már jobb esetben 2x ettem. Persze, hogy így 2-3 kilóval több vagyok. És akkor be van írva a kiskönyvbe, hogy egyszer 56 kiló voltam, aztán 58, aztán csak 57, majd legközelebb 59. És akkor majdnem szívrohamot kap, hogy így ingadozik a súlyom? Ugye nem fogyózok? Mondom nem, otthon szépen fokozatosan jönnek fel a kilók, egyébként 22 hetes vagyok, és eddig 2,5-3 kiló jött fel rám, mivel én mindig egy időben, reggel, wc után, kaja előtt mérem, szerintem ez a valós...és milyen érdekes, nekem nem ingadozik. :D Vérnyomást is tudok itthon mérni, szóval...na mindegy. :) És akkor hallottam, hogy a védőnőt akarják a központi terhesgondozó személynek...hát nem tudom, szerintem egy nőgyógyász fontosabb, mint egy védőnő, főleg így. Nekem még ráadásul a beutalókat se ő adja, mert nem sztk-ba, hanem magánorvoshoz járok, és a kórházban fizetek minden vérvételért és kötelező ultrahangért inkább, mert ott nem kell sorban állni és délutánra van eredményem. Nekem ennyit megér...

2015. aug. 11. 11:24
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint én vagyok a kivétel!!!! :D

Nekem kiváló védőnő adatott meg, és nem csak a fent felsoroltakat csinálta. Eleinte nem bírtam, de aztán egyre inkább szükségét éreztem. Engem nagyon jó tanácsokkal látott el, ráadásul egy rendelőben működnek a gyerekorvossal, és igazából szülés után sokkal több "haszna" van a védőnőnek. Rengeteget segített, kitűnő nevelés/etetési/pelenkázási egyéb tanácsokkal látott el, bármikor hívhattam, a mai napig, ha találkozunk, jól elcsevegünk, pedig már 6 éves a gyerek.

Sokszor szervezett gyűjtést is, ha a körzetben volt rászoruló kisbabás család.

Szóval nekem nehezebb lett volna a terhesség és babázás időszaka, ha nem lett volna ilyen védőnőm.

Ja, és nálunk soha nem jött hívatlanul, napokkal előbb egyeztettünk időpontot. Sőt, neki (is) köszönhetem, hogy a férjem végül bejött a szülésre! :)

2015. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek felesleges a védőnő, van, akinek nagyon nem. Ez utóbbiak miatt kell kötelezőnek lennie. Ha például csak a védőnő rajtaütésszerű látogatása alkalmával derül ki a kismamáról (lakókörnyezetéről, körülményeiről, egészségi állapotáról) valami, ami intézkedést igényel, akkor azt mondom, hogy igenis, nagyon jó, hogy általános érvénnyel kötelező. Még akkor is, ha a szerencsésebb körülmények között élő, tájékozottabb, magánorvoshoz járó kismamáknak nyűg. Én is ilyen voltam, nekem is nyűg volt. De lesz még ennél nagyobb nyűg is, most kezdek belekóstolni, két éves lesz a kislányom :-)
2015. aug. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!