Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Csak szerintem egy felesleges...

Csak szerintem egy felesleges kör a védőnő terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit megbántani, tudom, hogy vannak itt is védőnők.


Teljesen úgy érzem az elejétől fogva, hogy teljesen feleslegesen megyek oda. Nem csinál semmi mást, mint kitölti a kiskönyvem az orvosi papírok alapján (ezt én is meg tudnám csinálni, vagy az orvosom, csak másolni kell a lelet alapján...), viszek neki vizeletet egy kis fiolában, vérnyomást és súlyt mér (ezeket szintén az orvosomnál az asszisztens is minden kontrollkor megcsinálja). Meg szívhangot néz, azt is megcsinálja az orvos kontrollon, amikor ultrahangoz. Ennyi. Ugyanazt csinálja, mint a nőgyógyász, és még orvosi képesítése sincs, sokszor olyan dolgokra rácsodálkozik, hogy arra gondolok, biztos jó helyen vagyok? Ért ő a munkájához egyáltalán? Egyébként nagyon kedves hölgy, de teljesen feleslegesnek érzem, hogy ezért várjak ki 2 órát, mire bekerülök, hogy 10 percet bent legyek, és adatokat másolgasson.


Természetesen azt a részét már fontosnak gondolom, hogy csináljon egy látogatást, hogy megbizonyosodjon arról, milyen körülmények közé érkezik a baba, és miután megszületik, néha kijöjjön ellenőrizni, és ha van kérdésem, segíteni abban, de én úgy érzem, terhesség alatt csak egy felesleges kör...


Csak én gondolom így?


2015. aug. 11. 10:37
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Nekem nincs fogadott orvosom, csak a kötelező vizsgálatokra megyek az SZTK-s dokihoz, így sok mindent köszönhetek a védőnőnek. Rengeteg hasznos tanácsot kapok tőle, ő mondja, mikor-hova menjek, mikor-mit intézzek, csináljak, a szívhang hallgatást pedig egyenesen imádom. Nekem nem felesleges, és még szimpatikus is.
2015. aug. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Nekem abban segített, hogy mikor hova kell menni, mert az orvosom nem igazán mondta. Itt ő adta a beutalókat is. De a többi szerintem felesleges volt. Vérnyomást, súlyt itthon is tudtam mérni. Általában orvos után mentem hozzá, így a szívhang hallgatás felesleges volt. De kedves nő, akart is segíteni. Miután szültem, már többet kérdeztem tőle, segített is.
2015. aug. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!