Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Háziorvoshoz mentek terhesen?

Háziorvoshoz mentek terhesen?

Figyelt kérdés
2015. okt. 31. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:

38. hetet töltöm és a védőnőm szekált, hogy menni kéne. Nem értem minek? Elvileg támogatásokhoz nem kell, minden mást elvégzett az a 4-5 orvos, akihez ugye kötelező elmenni (fogorvos, belgyógyász, szemész, nőgyógyász, meg ott van maga a védőnő is), nem látom értelmét.


Te?

2015. okt. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én sem szeretnék, ezért kérdezem. A laborokat magánban csináltattad? Elvileg a házidoki ad beutaló a laborba, nem?
2015. okt. 31. 20:54
 3/10 anonim ***** válasza:
PCOS/IR miatt állandó kontroll alatt vagyok, és a laborokat a cukor, próbareggeli, stb. mellé kértem, magán úton. Így nem kellett találkoznom egyszer sem a háziorvosommal. Amúgy is életemben kb.2x láttam, még nem régóta élek ebben a városban. Nem érzem úgy, hogy bármit is hozzá tudna tenni a terhesgondozáshoz. Az IR-t kezelő orvosom többet tud rólam, mint az összes többi doki együtt. Annyit tudna beírni a háziorvos a kiskönyvembe, amit én magam elmondok neki. Megnézi a torkom, mér egy vérnyomást, és ennyi, nem? Viszont betegekkel van tele a váró, és ülhetnék sorba, míg be nem jutok (Budapest). Nane...
2015. okt. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én voltam vese környéki fájdalom miatt. Meg a védőnő adott beutalókat és az orvosom pecsételte le. Sajnos nekem ez a kavar jutott, jobb helyeken tudom hogy a nőgyógyász adja. Ekg-t is a háziorvosom csinálta.
2015. okt. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én voltam, elején ő csinálta az EKG-t, emiatt nem akartam az sztk-ba menni, meg ő adta a papírt az (akkor még) tgyás-hoz.
2015. okt. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem voltam. Nem ő adta a beutalókat, hanem a körzeti nőgyógyász. Minden rajta keresztül ment. A tp is a legvégén.
2015. okt. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem a választott orvosom nem tud a saját kerületébe beutalókat adni. Így választhattam, hogy magán labor, vagy a helyi SZTK, amihez a házi orvos beutalója kellett. Emellett az EKG-t is a házi orvos csinálta, mivel belgyógyász.

Nekem nem volt ezzel gondom.

Az egész terhesség alatt szerintem 3x mentem.

Ja és influenza oltást is adattam be, így talán még plusz egy alkalom volt.

2015. okt. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én mentem 1szer. Kellett az EKG miatt.
2015. okt. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen jártam, egyrészt ő adta a beutalókat, másrészt az utolsó 3 hónapban a táppénzes papírokat. Beteg emberrel sose találkoztam, pedig a táppénzes időszakom decembertől február végéig tartott! Telefonon egyezkedtünk, vagy bevett rögtön elsőnek, még sorszámot se kellett húznom, vagy direkt úgy mentem, amikor már nem volt senki más, a rendelés legvégén.
2015. okt. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer voltam az EKG miatt. Egyszerűbb volt mint a kórházba bemenni, kivárni a sort a központi EKG laborban, majd a belgyógyászaton is. Emellett egyszer voltam, mert lázas beteg voltam. Amikor ekg-ra mentem, akkor kaptam időpontot, amit tartottak is, amikor beteg voltam, akkor nem kértem időpontot, de amikor meglatott az asszisztens, akkor behívott soron kívül, pedig nem vártam volna el, minden nap buszoztam a munkahelyemre, ott is ugyanúgy bármit elkaphattam, nem vittem túlzásba az aggódást.
2015. nov. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!