Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terheléses vércukor vizsgálat,...

Terheléses vércukor vizsgálat, mit takar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy most kell mennem 18 hetesen terheléses vércukor vizsgálatra, ezt értem is még, de a várandós kis könyvembe, úgy van ez írva, hogy: "terheléses vércukor vizsgálat (éhomi és 75 g glukózfogyasztás után 120 perccel)


igazából az utolsó részére lennék kíváncsi, 2 órát ott kell ülni, vagy hogyan műkődik?


Köszönöm a válaszotokat.



2015. nov. 18. 14:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem 24hét betöltése után kell mennem.De nekem is meg kellett vennem a cukrot (75g) amit itthon bekeverek magamnak .Védőnőm nekem is tanácsolta hogy citromot tegyek bele így elviselhetőbb.Ahol lakunk ,és ahová járok most vizsgálatokra sztk.ba egyik helyen sem adnak "cukrot" nekünk kell vinni . 22hkm
2015. nov. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
És igen 2 óra múlva újra vesznek vért.Nálunk el lehet menni azt senki sem figyeli hogy ott maradunk-e vagy sem.
2015. nov. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Bocs...11-12-es voltam :D
2015. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az Istenhegyin csináltattam, 22. héten (túl sok magzatvíz miatt előre volt hozva a vizsgálat).


Odaértünk, vettek vért (csak egy üvegcsével), aztán glükózos-citromos limonádét kaptam, megittam. Két óra múlva újabb vérvétel volt, ugyanúgy egy üvegcse.


Választhattam volna 0,60,120 perceset is, de az orvosom elégedett volt ezzel a 0,120-assal is.


Nekem nem jutott eszembe megkérdezni, hogy járkálhatok-e (dolgozatokat kellett javítanom, a férjem pedig készült egy meetingjére), így eltelt az idő gyorsan. De barátnőm ugyanitt volt ugyanezen a mérésen és ők elmentek közben sétálgatni a férjével.


A védőnőm azt mondta, hogy a helyi SZTK-ban nem engednek citromot tenni az italba, és annak ellenére, hogy nem ingyenes a vizsgálat, még a glükózt is te veszed, így döntöttünk a 2500 Ft-os Istenhegyi mellett, ahol mindent ők adtak.:)

2015. nov. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
10-es! Mi szerencsére? Hogy nem engedik mindenhol vagy hogy nekem engedték? Ha nem engedték volna akkor inkább kihagytam volna ezt a vizsgálatot, mivel a gyomrom nem tűri az ennyire cukros dolgokat. Hányok tőle, így érvénytelen lenne a vizsgálat.
2015. nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A zsemle-tej nem ad olyan megbízható eredményt mint kizacskózott glükóz, nem mindegy mekkora a zsemle, miből készült pontosan, tejből is van annyiféle... gondolom erre írta hogy szerencsére, mert így hamis eredmények születhetnek.

A citrom nem csinál fals eredményt, azzal egész limonádészerűvé tehető, mondjuk ha nem engedik...

2015. nov. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az a szerencse, hogy nem mindenhol tojnak a protokollra. A vizsgálati eredményed így is értékelhetetlen.
2015. nov. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!