Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák, akiknek terhességi...

Kismamák, akiknek terhességi diabétesz miatt inzulin is kellett: milyen eredményeitek voltak csak diétával, illetve milyen előzmények alapján mondták, hogy a diéta már nem elég?

Figyelt kérdés
Én 180 g-os diétával kezdtem, általában jól voltak a mért értékek, de többször mentem 7 közelébe, 7 fölé is étkezés után egy órával, és volt egyszer kiugróan magas értékem is, miközben mindent pontosan betartottam, soha nem bűnöztem egy falattal sem. Most lementem 150 g-osra, de megint volt egy 7,2-es mérésem (de a legtöbb 6 közelében vagy 6 alatt), amit nem tudok megmagyarázni.... és ez még csak a 28. hét, még romlani is fog valószínűleg. Nálatok mi előzte meg az inzulint?
2015. dec. 29. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Rendszeresen mértem 7,5 és 10 között. Összesen 6 kilót híztam, gondolhatod, hogy betartottam a diétát. Először a reggeli borult, aztán már a többihez is kellett inzulin.
2015. dec. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
:( Nagyon sajnálom... mármint remélhetőleg végül minden rendben ment és a babád is egészséges, de magamból indulok ki, mennyire elkeserítő, amikor az ember mindent megtesz, és mintha hiába lenne, akkor is csak romlanak az értékek...:( Én is el vagyok keseredve, mert innen már nem nagyon tudok visszább venni. Gyors CH-t (tejet, gyümölcsöt) nem is eszem minden nap, és max. tízóraira, ebédnél minimális fér bele, vacsoránál annál is kevesebb, inkább semmi.... Olyan kenyereket sütök, amikben egyetlen gramm fehér liszt sincs, boltban nme is tdok venni ilyesmit (kisváros). És amikor 6,7 vagy 7 közelében mérek, már aggódom, hogy ha ez még rosszabbodik, mit fogok csinálni:(
2015. dec. 29. 10:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyugi! Ne stresszeld magad. Mondom én, aki szintén idegeskedett miatta.:) Tényleg egészséges baba lett. Ha megnyugtat valamennyire, időnként menj el uh-ra, ahol meg tudják mondani, hogy gondot okoz a cukor vagy nem. Nekem mindig elmondta a doki, hogy időben kiderült, nincs nyoma a babán. Ha meg inzulin kell, akkor kell. Véges a határidő, amíg szurkálnod kell magad, ez vigasztaljon.
2015. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!