Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros Kismamák! Az inzulin...

Cukros Kismamák! Az inzulin beállításához be kell feküdni kórházba?

Figyelt kérdés
nektek mikor kiderült h. zajlottak a dolgok? eddig én voltam 6 pontos vércukormérésen,kaptam egy nagyon messzi időpontot egy endokrin dokihoz,gondolom neki kellene kiírni az inzulint,ha rosszak az eredményeim. de a nőgyógyász most méreti a cukrom velem,gondolom,h. ha addig is rosszak az eredmények,hamarabb kapjak inzulint. az inzulin beállítás hogy történik?

2014. nov. 1. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Endokrinológushoz küldtek? Nem diabetologiara? Nekem hétfőn jött meg az eredményem, felhívtam a dokit, csütörtök délelőtt adta a beutalot, fél óra múlva már a dokinál ültem és a diétáról beszéltünk. Dietazol már? Mert az az első lépés, nekem elég is volt, pedig a terheléses cukrom 9,5 volt.
2014. nov. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
diétázom,de még elég zöldfülő vagyok,sokat tapogatózom. most jöttem rá épp,h. paprikáskrumpli tiltólistás,mert 8.8 a másfél órás cukrom tőle... :(
2014. nov. 1. 22:04
 3/5 A kérdező kommentje:
diabetológusnál már voltam. valami diab. endokrinológia van a beutalón,ahová későre kaptam időpontot.
2014. nov. 1. 22:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Olvass utána neten, rengeteg jó anyag van fent. Hát igen a krumplis tészta az gyors ch, így este nem kellene enni. Nálunk nem küldenek tovább diabetologiáról, de van külön diabetologia terheseknek minden héten. Egyébként ez durva, hogy sokára kapsz időpontot, mert a terhesség eléggé bekorlátolt időintervallum.
2014. nov. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia! Nekem 12,8 volt a terheléses eredményem, amikor a doki megkapta, egy hét múlva már a kórházban loptam a napot. Beállítottak egy hét alatt inzulinra, és 180 grammos ch diétára. (semmi mást nem ehetsz, csak amit adnak, de azt mid meg kell enni, és folyton mérik a cukrot) Nekem ez az oldal nagyon sokat segít:

[link]

Ami leviszi a cukrot, az a dió, jó nasinak is :) És savanyúkáposztát is ehetsz rengeteget. Én felváltva eszem a székely a töltött és a rakott káposztát :) Nekem egyik kenyér sem vált be, mind felviszi a cukrom. És a reggeli cukoreredményeim a legkatasztrofálisabbak. Úgyhogy reggel mindig csak nagyon keveseket eszek. Nekem úgy kellett elosztanom az étkezést, hogy reggeli (6-kor) 35g ch, uzsona 15g ch, ebéd (dél) 55-60g ch, tízórai 15g ch, vacsora (este 6) 40g ch, utóvacsora (este 10) 10g ch. reggelire nem is tudom megenni a teljes mennyiséget. És az utóvacsora is el szokott maradni, mert nem bírok ébren maradni addig :) reggel, délben és este kell inzulint adnom, megvan mikor mennyi egységet, és előtte, utána mérni kell a cukrot. Kéthetente kell mennem diabetológiára ellenőrzésre, és ha kell ott módosítanak az adagon. Ha legközelebb megyek, akkor rákérdezek a szülés körüli dolgokra is, mert elvieg a 38-39. héten befektetnek, és indított szülés lesz a cukor miatt.

2014. nov. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!