Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti mit tennétek ha a választot...

Ti mit tennétek ha a választott nőgyógyásszal elégedetlenek lennétek?

Figyelt kérdés

9.hónapban járok, probl mentes terhességgel. Választott orvosomat másik doki ajánlotta. De azt kell mondjam, rossz lóra tettem. Magánrendelésén legalább 1-1.5 óra várakozás van (kivétel nélkül mind a 6 alkalommal így jártam, alkalmanként mindezt 10E Ft-ért). Többször elmondta, bár ez legalább korrekt, hogy ő a szülésért mennyit kér. Oké. Ennek ellenére akárhányszor voltam, vagyok nála, azt érzem h állatira nem érdekli az egész. Ha a klinikán találkozunk, ott átlag 3-4 órás várkozással kell számolnom. Már többször jeleztük felé párommal, hogy ez így nem kóser, de persze mindig van vmi magyarázat, hogy ma túl sokan jöttek, épp váratlan műtét jött közbe, stb, stb. Én elhiszem, de 9 hónapon keresztül? Nem szivesen adom oda a szülésre megbeszélt összeget, de persze mivel még napokig ott leszek a klinikán, nyilván azt sem szeretném ha kellemetlen következményei lennének annak h nem perkáltam a szóbeli megegyezés szerint - noha azt gondolom neki kéne kellemetlenül éreznie magát mert egyáltalán nem szolgált rá arra a pénzre.

Első szülésem lesz, örültem volna ha rábízhatom magam de így azt érzem, legyünk már túl az egészen, és talán majd a második babánál valahogy ügyesebben választok.

Valaki járt már hasonlóan? Ti mit tennétek? Nem adnátok oda? Kevesebbet adnátok és ekkor megmondanátok tömören a személyes véleményt hogy bocs de azért csak ennyi, mert...?


2016. jan. 14. 18:40
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
28%
Basszus,akkor mar munkadij es halapenz is van? 5 eve meg ugy mukodott,h konkretan semmit nem kert a doki,de a ferjem adott halapenzt. Most meg meg is mondjak a dokik h mennyiert vallalnak?? Bocsi,nekem ez tenyleg uj!
2016. jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
61%
Te tényleg ennyire értetlen vagy utolsó, vagy csak megjatszod? Ha felkered az orvost, akkor két lehetőség van. Vagy azt mondja, hogy nála x összeg a szülés, vagy azt, hogy "amennyit gondol". Első típus munkadij, második halapenz. Ha bemesz az sztk rendelésre, az ügyeletes orvos nem fog tőled pénzt kérni, ha magánrendelés mész nyilván fizetsz. Nem kötelező maganrendelesre járni, nem kötelező orvost fogadni, de ha megteszed, akkor azzal legyél tisztában, hogy nem ingyen van. Ha az ugyeletesnel szulsz, az nem fogja azt mondani, hogy hát akkor anyuka ez 50ezer lesz, neki adhatsz, ha meg voltál vele elégedve, de nem kotelezo
2016. jan. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

Azért az is fontos, hogy van-e más probléma is vele. Az én orvosom egy hihetetlen orvos mind szakmailag mind emberileg. Soha nem mennék másik orvoshoz. De a korábbi magánrendelési helyszínén sokszor kellett 1-2 órát várnom, mert egyszerűen nem tudta tartani az időt, annyira alapos, és nem engedi csak úgy útjára az ember. A mostani helyén már jobb a helyzet, nem ő ad időpontot, hanem egy külön asszisztens van erre, jobban be tudják osztani az idejét, de így is van, hogy csúszásban van, de múltkor pl este fél tízre tudtak csak időpontot adni. Ha kórházba kell mennem hozzá, akkor vagy szerencsém van és nem kell várnom, vagy akár órákat is. De az utóbbi időben többször is feküdtem bent, és abszolút megértem, hogy sokszor várnom kell rá. Brutális a munka, amit végeznek. Egyrészt műtenek, közben ha befut egy kismama, akkor megy a szülőszobára, vizitelni is kell, de a szakrendelést is vinniük kell, papírmunkát is meg kell csinálniuk, mert a műtét nem ér véget azzal, hogy a pácienst kitolják a műtőből. De mivel elégedett vagyok, ezért nem váltanék. Ha mással sem vagy elégedett, akkor egyszerűen amikor beindul a szülés, akkor ne hívd fel (vagy ha úgy szokás mint nálunk, hogy az ügyeletes hívja, akkor mond meg neki, hogy ne hívja be) és kész. De ha behívod, és munkaidején kívül segít a szülésnél, megfelelően áll hozzád, akkor taplóság nem odaadni a pénzt.


Az értetlenkedő válaszadónak. Hálapénz az, amit hálából adsz az orvosnak, aki amúgyis ott van, munkaidejét tölti, tehát ügyeletes. Ha viszont van fogadott orvosod, akit bármikor behívhatsz, munkaidején kívül, a szabadidejét rád áldozva segít a szülésnél, akkor annak díja van. Ezt a díjat van orvos, aki előre közli, van orvos, aki a kismamára bízza. Melyik jobb, mindenki döntse el maga.

2016. jan. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
47%
Ha a szabadidoben levezetett szules a korhazi eszkozokkel stb.stb. "munkadija" van..akkor szamlat is kapunk???? NEM!!! Nah..akkor halapenz ez is nem de?
2016. jan. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
43%
A munkajat fizeted meg, te nagyon hülye. Az eszközök használatát majd a tb téríti meg. De még egyszer, hátha felfogod azzal a mikrobanyi agyaddal : nem kötelező orvost fogadni, nem kötelező halapenzt adni, de ha felkered az orvost, hogy a szabadideje helyett a te gyerekedet segítse a világra, akkor azt bizony fizesd meg.
2016. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
31%

Na le lettünk oltva :D

Egyébként te valamiféle kisebbség vagy,ilyen magadat minősítő hozzászólással,stílussal? :) Vagy csal a férjed?

Dumáljuk meg :)

2016. jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
33%

Hú, nem is értem min vitatkoztok! :)

Igen, nem kötelező dokit fogadni, de ha fogadsz, akkor annak van "díja". És igen, én is inkább hálapénznek nevezném,mint munkadíjnak, mert valóban nem kapsz számlát.

Kérdező! Hát igen, valóban nem egyszerű és kellemetlen a szitu. Viszont én inkább vhogy előre jelezném neki (ha tudom),hogy nem fog kapni annyit, ezért meg azért.

2016. jan. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
32%

16!

Próbáltam az értelmi szinvonaladdal azonos szintet megutni, de nem tudtam lentebb süllyedni. Bocs.

2016. jan. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
53%

Vigyázz 17-es,te leszel a 3.akit leolt :D

Mert okos :)

2016. jan. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszi a tippeket!!

Trollokkal meg ne foglalkozzatok, nekik ez az élvezet hogy prvokálják a jónépet.

2016. jan. 15. 13:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!