Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti mit tennétek ha a választot...

Ti mit tennétek ha a választott nőgyógyásszal elégedetlenek lennétek?

Figyelt kérdés

9.hónapban járok, probl mentes terhességgel. Választott orvosomat másik doki ajánlotta. De azt kell mondjam, rossz lóra tettem. Magánrendelésén legalább 1-1.5 óra várakozás van (kivétel nélkül mind a 6 alkalommal így jártam, alkalmanként mindezt 10E Ft-ért). Többször elmondta, bár ez legalább korrekt, hogy ő a szülésért mennyit kér. Oké. Ennek ellenére akárhányszor voltam, vagyok nála, azt érzem h állatira nem érdekli az egész. Ha a klinikán találkozunk, ott átlag 3-4 órás várkozással kell számolnom. Már többször jeleztük felé párommal, hogy ez így nem kóser, de persze mindig van vmi magyarázat, hogy ma túl sokan jöttek, épp váratlan műtét jött közbe, stb, stb. Én elhiszem, de 9 hónapon keresztül? Nem szivesen adom oda a szülésre megbeszélt összeget, de persze mivel még napokig ott leszek a klinikán, nyilván azt sem szeretném ha kellemetlen következményei lennének annak h nem perkáltam a szóbeli megegyezés szerint - noha azt gondolom neki kéne kellemetlenül éreznie magát mert egyáltalán nem szolgált rá arra a pénzre.

Első szülésem lesz, örültem volna ha rábízhatom magam de így azt érzem, legyünk már túl az egészen, és talán majd a második babánál valahogy ügyesebben választok.

Valaki járt már hasonlóan? Ti mit tennétek? Nem adnátok oda? Kevesebbet adnátok és ekkor megmondanátok tömören a személyes véleményt hogy bocs de azért csak ennyi, mert...?


2016. jan. 14. 18:40
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
27%
29-es én fel fogom kérni a dokim és mivel előzetesen utánanéztem tudom hogy kiváló szakember, vasárnap hajnali négykor is azonnal bement a szülésre, és nem kér pénzt, nem szab meg összeget, a kismamára bízza.
2016. jan. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
31%
Amit írtam bírósági döntés: Lepontozhattok nullára, de én is a rádióban hallottam először az esetet. Előre kértek pénzt a kismamáktól...
2016. jan. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
87%

Azért ne keverjük már a szezont a fazonnal.

A TB ellátásban az van benne, hogy ha szülsz és bemész a kórházba, akkor az éppen ott lévő, aktuálisan ügyeletes orvos levezeti a szülésedet. Nyilván ezért nem kell pluszban fizetni, ezért fizeted havonta a TB-t. Ha annyira nagyon elégedett vagy, akkor hálás jeléül adhatsz a dokinak ajándékot/pénzt, ezt nevezik hálapénznek.


Teljesen más téma az, mikor felkérsz egy orvost, hogy kifejezetten Ő és ne más vezesse le a szülésed. Ebben az esetben nyilván illik fizetni, hiszen te sem szívesen vállalnál pluszmunkát teljesen ingyen. Ilyenkor ugyanis a doki azt vállalja, hogy mindig készenlétben áll, és ha akármikor beesel a szülőszobára, mert megindul a szülésed, akkor ő fogja magát és bemegy hozzád, ellát.

Persze, lehet itt izélni, hogy nem legális dolog előre megszabni erre egy összeget, de azért valljuk már be, hogy az orvost is meg lehet érteni.

Nem tudom, te mennyire örülnél neki, ha mondjuk nyelvtanár lennél, felkérne valaki, hogy tarts neki különórákat, majd pedig közölné, hogy majd utólag annyit fizet, amennyit gondol....


A kérdezőnek azt tudom tanácsolni, hogy ha nem elégedett az orvosával, akkor váltson vagy mondja meg neki, hogy a szülést ügyeletesnél szeretné intézni. Az azért elég nagy bunkóság, hogy megállapodtok egy összegben, aztán csak a felét fizeted ki.

Én sem tehetem meg azt, hogy ha mondjuk nem vagyok elégedett a nyelvtanár munkájával, akkor csak a fele összeget fizetem ki, vagy mondjuk az étteremben csak az étel felét, mert nem ízlett...

2016. jan. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%
Hát ezért kell előzetesen körbeérdeklődni Nehogy pénzéhest válasszon az ember! Bőven elég egy szülésért 40.000 vagy 50.000! A mi városunkban egy közismert pénzéhes van, aki azt mondja 50.000 a minimum de annyiért nem szívesen. Nem is fogjuk egymást megismerni soha. Únszimpatikus.
2016. jan. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
A másik hogy soha nem fizetem ki előre a szolgáltatást. Hónapokkal előbb elkérte a 150.000-et mint itt valaki írta. És ha az orvost Netán éri valami? Senki nem tudja mit hoz a holnap. És ha a szülés ne adj Isten rosszul alakul?
2016. jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Most azon lehet vitatkozni, hogy mekkora összeget "illik" elkérni egy szülésért. Én sem feltétlen értek egyet az árakkal, de bizony egy szolgáltatás árát a szolgáltató határozza meg. Ugyanúgy drágának találok mondjuk 4 ezer forintot egy különóráért, vagy 15 ezer forintot egy vacsoráért, netalántán 10 ezer forintot azért, hogy a vízvezetékszerelő kijön 5 percre és csak megnézi, hogy mi a baj.

Ha valamelyik szolgáltatónak nem felelnek meg az árai, akkor keresek olyat, akié megfelel. Ha meg egy olyan sincs, akkor így jártam.

Ugyanígy van ez az orvossal is. Ha valakinek nem ér meg egy orvos segítsége a szülésnél mondjuk 150 ezret, de az orvos annyit kér, akkor meg lehet mondani neki, hogy köszönöd szépen, ennyit te nem tudsz/akarsz rászánni és továbbmenni. Ennyi.

2016. jan. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
5%

"Másfél milliótól 2,4 millió forintig büntette sorra a bíróság azt a 10 fővárosi szülész-nőgyógyászt, akik a kórházban külön pénzt kértek el a terhes kismamáktól a szülésért. Valamennyien az Állami Egészségügyi Központ alkalmazásában a Szülészeti- Nőgyógyászati és Koraszülött Osztályán dolgoztak."


"Nem magánorvosként és utólag, hanem az OEP éltal egyébként finanszírozott egészségügyi ellátásért, ráadásul a pénzt előre kérték."


Azért menjen már a ...ba az az orvos aki 150.000 ft-ért áll fell az asztaltól ha hétvégi ebédnél csörög a telefonja. A másik,hogy akkor is ennyi az összeg,ha épp ő az ügyeletes orvos. Nevezhetjük "munkadíjnak" attól még hálapénz marad.


Vagy ti a "munkadíjon" fölül adtok hálapénzt? Mert azt illik ám!!

2016. jan. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Valaki írta hogy neki nem kér pénzt az orvosa hogy külön bemenjen levezetni a szülést. Szerintem az ilyen azért nagyon ritka, 100-ból 1 ilyen orvos van, a legtöbben legalább azt szokták mondani hogy adjon valaki amennyit gondol.

És tényleg, a 150 ezer elég sok pénz, mindenki el tudja dönteni magának, hogy megéri-e neki ennyi pénzért, hogy az az orvos vezesse le a szülést vagy másvalaki, olcsóbban...

EGyébként nem is csak azért rizikós előre kifizetni a 150 ezret, mert mi van ha történik valami az orvossal addig, hanem mi van ha mondjuk tényleg bemegy a szülésre, de folyton kint téblábol, nem is figyel a szülő nőre és mondjuk csak az utolsó 2 percre esik be a szülőszobába - ilyet is sokat hallani, de ilyen esetben nem kérheted vissza a pénzt vagy egy részét, míg a kötetlen tarifánál ha nem egyeztetek meg konkrét összegben eldöntheted hogy mennyit akarsz adni.

2016. jan. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Mi újság? Megszültél már azóta? :)
2016. jan. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Még nem. De már csak pár nap a kiírt a dátum úgyhogy várjuk nagyon :) Dokim felé egyébként sikerült jeleznem kulturáltan ezt az egészet, nem tudom h csak szülés közeledte (=megijedt a pénz miatt) vagy emiatt de végre egyenrangú partnerként kezel és úgy érzem, érdekli a terhességem.
2016. jan. 26. 10:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!