Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti mit tennétek ha a választot...

Ti mit tennétek ha a választott nőgyógyásszal elégedetlenek lennétek?

Figyelt kérdés

9.hónapban járok, probl mentes terhességgel. Választott orvosomat másik doki ajánlotta. De azt kell mondjam, rossz lóra tettem. Magánrendelésén legalább 1-1.5 óra várakozás van (kivétel nélkül mind a 6 alkalommal így jártam, alkalmanként mindezt 10E Ft-ért). Többször elmondta, bár ez legalább korrekt, hogy ő a szülésért mennyit kér. Oké. Ennek ellenére akárhányszor voltam, vagyok nála, azt érzem h állatira nem érdekli az egész. Ha a klinikán találkozunk, ott átlag 3-4 órás várkozással kell számolnom. Már többször jeleztük felé párommal, hogy ez így nem kóser, de persze mindig van vmi magyarázat, hogy ma túl sokan jöttek, épp váratlan műtét jött közbe, stb, stb. Én elhiszem, de 9 hónapon keresztül? Nem szivesen adom oda a szülésre megbeszélt összeget, de persze mivel még napokig ott leszek a klinikán, nyilván azt sem szeretném ha kellemetlen következményei lennének annak h nem perkáltam a szóbeli megegyezés szerint - noha azt gondolom neki kéne kellemetlenül éreznie magát mert egyáltalán nem szolgált rá arra a pénzre.

Első szülésem lesz, örültem volna ha rábízhatom magam de így azt érzem, legyünk már túl az egészen, és talán majd a második babánál valahogy ügyesebben választok.

Valaki járt már hasonlóan? Ti mit tennétek? Nem adnátok oda? Kevesebbet adnátok és ekkor megmondanátok tömören a személyes véleményt hogy bocs de azért csak ennyi, mert...?


2016. jan. 14. 18:40
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
18%
9-es. Nem kérhet pénzt, nem mondhat összeget, nem lehet előre összegben megállapodni. Kimondta a Legfelsőbb Bíróság. Nem mondhat összeget akkor se ha magánrendelésre jársz de szülni, de a szülést állami kórházban vezeti. Amelyiknek ez nem tetszik azt mondhatja hogy őt nem lehet Innentől felfogadni. Csak abban az esetben legális, ha Utólag,önként ad a kismama, amennyit akar, és azt elfogadhatja. Igen, kockáztatja hogy kevesebbet kap mint ő szeretett volna vagy semmit. De nyilván ha felfogadom nem vagyok olyan pofátlan hogy nem adok semmit. Lényeg, a doki nem határozhat meg összeget, nem kérhet pénzt.
2016. jan. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó, ezt rosszul tudod, ugyanis barátnőm februárban fog szülni, állami kórházban Bp-en, és a fogadott orvosa hónapokkal előre elkérte tőle a 150 ezer Ft-t a szülésért, és adott is róla rendes számlát, készenléti díj címen, mint magánorvos.
2016. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
23%
Nincs ilyen a szülésnél hogy külön munkadíj jó nagy tévedés. A magánrendelőbe a terhesgondozást ki kell fizetni, de ha állami kórházban szülsz Nála és felkéred akkor se határozhat meg összeget. Elfogadhatja amit Utólag önszántából ad a kismama. Nézd meg a jogtárban a Legfelsőbb Bíróság ezzel kapcsolatos döntését.
2016. jan. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
23%
EBH2015.B.27 bírósági döntést tessék megnézni a jogtárban.
2016. jan. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
46%
Pont erről Szólt a tárgyalás. Állami kórházban egy majdani beavatkozásért nem kérhet előre pénzt, és nem adunk előre pénzt...
2016. jan. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
48%
22-es...és ha ne adj Isten valami rosszul alakul...előre leperkált 150-et?
2016. jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Nyilván volt már aki a kérdező felveteset meg is valósította, tehát kevesebbet, vagy egyáltalán nem adott, így nem akart kockáztatni, Én meg tudom érteni, ha valaki nem akar ingyen dolgozni a szabadidejében. Ti szeretnétek? Nem. Én korrektnek tartom, ha elsőre megmondja az árát, akkor el lehet dönteni, hogy akarom e igénybe venni, vagy sem.
2016. jan. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy ne kapjon semmit,de bőven elég az a 40.000 vagy 50.000 amit én adni fogok! 150 ezreket kifizettek egy szülésért, a havi magán terhesgondozási díjon felül. Ne haragudjatok!!! Az enyém kiváló orvos, és szerencsére Ő nem kér pénzt. A kismama dönti el ad-e neki és mennyit.
2016. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Meg egyszer utolso: nem kötelező felkerni a szulesre.
2016. jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Jó tök mindegy, akkor más jogcímen kéri el az összeget, mint mondtam, ad róla számlát, készenléti díj néven (ezt nevezhetjük mondjuk egy olyan szolgáltatásnak, hogy bármikor riasztható a doki, hajnali 2-kor is, ha gondja van a kismamának), és igen, barátnőm kifizette előre a 150 ezret, elvileg visszaadja a doki, ha valami rendkívüli ok miatt mégsem tudna bemenni a szülésre. Ez egy ismert doki, barátnőm több ismerőse szült nála (én nem nála szültem), megmondta hogy neki ennyi a tarifa, barátnőm meg belement, ennyi.
2016. jan. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!