Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnő otthoni látogatásakor...

Védőnő otthoni látogatásakor kutya?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövő héten meglátogat itthon a védőnő, most fog jönni először. Lakásban élünk, kert nincs. Van egy keverék, menhelyről örökbefogadott kutyám, több, mint 4 éve, természetesen szobatiszta.Boldog vagyok a baba miatt, várjuk, de eszem ágában sincs lemondani a kutyámról. Elképzelhető e, hogy a védőnő látogatása során beleköt abba, hogy a lakásban kutya is él? Tisztaság van nagyjából, másnaponta porszívózok, a kutya ápolt, tiszta. Szerintetek? Van vagy volt valaki hasonló cipőben? Nagyon köszönöm válaszaitokat!

2016. jan. 18. 21:39
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt! Annyira helyeseket, kedveseket írtatok, olyan nagyon aranyosak vagytok, már sokkal kevésbé izgulok a látogatás miatt.

Mindenkinek ment a pacsi persze. :)

2016. jan. 19. 03:40
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy mopszunk van, egy éves volt, mikor a fiunk született. Mikor a védőnő jött, akkor bezártam a hálóba, mert láttam rajta, hogy kicsit tart tőle (egyébként ennél jámborabb fajta nincs) és ennyi. Soha egy rossz szót nem szólt a kutyára, a gyerekorvosunk pedig kifejezetten szereti, mindig ad neki is kekszet, ha jön. Azóta már 3,5 éves múlt a fiunk, jól kijönnek a kutyával.
2016. jan. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%

Ő tanácsolhat, javasolhat. Én az őszinteséget tanácsolom a védőnővel szemben, és a határozottságot, nekünk bevált.


Nekünk cicánk van (ami ugye a szemükben az ördög), a védőnőnk egy bűbájos nő, de sajnos nem túlzottan követi a tudomány fejlődését (ami lehet, hogy nem is várható el tőle, ezt nem tudom).


A cicánkra először fintorgott, aztán elmondta neki a férjem higgadtan és nyugodtan, hogy nem én takarítom az almot, nem nyalom körbe a cicát, 6 hetente nézetjük a toxoplazmózisomat (mert negatív) és az orvosom gyógyszerrel a kezében áll lesben, ha mégis elkapnám valahonnan. :)


Azóta a védőnőnk kérdez a cicánk hogylétéről, teljesen megnyugodott, elirányított a kerületi állatorvoshoz, aki cica-baba kapcsolatra szakosodott és tud tanácsot adni az összeszoktatásról. Szóval teljesen megváltozott:)

2016. jan. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha bele is köt, az nem objektív. Ha egy védőnő nem kedveli a kutyákat/cicákat, akkor nyilván nem fog hozzá jó képet vágni, esetleg bele is köt, de ha állatszerető, akkor meg nem fog. Tehát tökmindegy, hogy mit mond, az az Ő PROBLÉMÁJA, nem a tiétek!

Lányom macskával nőtt fel, egész kicsi korától kezdve. Tudományosan igazolt tény, hogy a kutyával-macskával felnövekvő gyermekek sokkal kisebb eséllyel lesznek allergiásak, hozzászokik a szervezetük.

Vannak nyilván alapvető biztonsági szabályok, se kutyát, se macskát nem hagynék egyedül pici babával, mert puszta szeretetből esetleg ráfekszik. No meg persze a higiéniára célszerű ügyelni. De ennyi...

2016. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenki válaszát, nem lesz itt semmi baj, már látom. :)
2016. jan. 19. 20:39
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk van egy törpenyuszi,jó időben az erkélyen lakik kb áprilistól,októberig, tehát ha jön a védőnő megnézni a babát,nem lesz bent a nyuszi így csak nem köt bele,de amúgy is tisztán tartom a lakást, a nyuszi szobatiszta tehát nem érdekelne az se ha beleszólna. Szerintem a macska a problémás,legalábbis egészségügyi,higiéniai okokból sem tartanék macskát lakásban pláne baba mellett.
2016. jan. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Macska sem problémás, csak arra kell figyelni, hogy ne menjen a gyerekszobába, mert könnyen befekszik a baba mellé, esetleg rá az arcára. Nekem ennyit mondott, az elsőnél volt cicám a házban. A másodiknál egy ororszlánfejű törpenyuszink volt, van. A harmadiknál lesz egy kutyusunk is, nem sokára.:)
2016. jan. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálam kifejezetten örült nekik, mondta, hogy jobb immunrendszer és óriási mókák várnak a gyerekemre. :) szóval hajrá, ja és nálam 4 kutya van kinti-benti.
2016. márc. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!