Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Az RTL híradóban azt mondták...

Az RTL híradóban azt mondták ma, hogy eltörölték az ingyenes Edwards szindróma szűrést. Volt ilyen szűrés ingyenes?

Figyelt kérdés
Tudtommal soha nem szűrtek ilyet ingyenesen, vagy mégis?
2016. jan. 19. 19:03
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben hol kell leolvasni az afp-s görbéről, hogy Edwards-os e a gyermek? Ez nekem új! Ha negatív irányban van eltérés, az down kórta utal, ha pozitív irányban, az nyitott gerincre. Akkor mi utal Edward-s szindrómára egy afp értékből?
2016. jan. 20. 07:25
 12/16 anonim ***** válasza:

Az AFP-t jó egy éve kivették a protokollból, mert egy rettentően megbízhatatlan teszt. Az esetek többségében hamis eredményt adott, ezért lassanként minden országban eltörölték.

Van, ahol megszokásból csinálják (plusz pénz a labornak az OEP-től), de a hivatalos protokoll szerint már nincs a vizsgálatok között.

2016. jan. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

AFP volt ingyenes, de ahogy mások is írták azt nem most, hanem régebb óta nem csinálják kötelező ingyenes vizsgálatként. Egyébként az alacsony AFP lehetett Down és lehetett Edwards is.


Valaki írta a 35 évet: az is egy éve megváltozott. A várandósgondozásról szóló rendelet szerint a fogantatáskor /ööööö.... hát...izé.. gondolom, mindenkinek van valami jelzőrendszere, hogy épp mikor találkozott össze a két sejt... :) / 37 éves kortól kötelező genetikára küldeni a kismamákat.


Az az amnionál meg nem szűrnek, hanem látják a sejteket a mikroszkópban. Igy nem külön procedúra Down-ra vagy Edwardsra vagy Pataura nézegetni, hanem látják, ha bármelyik előfordul. Igy aztán ki sem lehet venni a vizsgálatból csak az egyiket.


Nem néztem a híradót, jó lenne tudni pontosan mit mondtak, mert vagy valami régebbi dolgot említettek, vagy valamit rosszul fogalmaztak.


[link]

2016. jan. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

12 hetesen volt a kombinált teszt,egyszerű vérvétel,ez mutatta a downt és az edwardsot.

16 hetesen volt az afp,szintén vér.

Mindkettő ingyenes volt 5 éve.

Most már ahogy tudom az afp-t eltörölték,a kombinált fizetős.

2016. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az AFP-n nézik az Edwards szindrómát is. Még most is. Ezt onnan tudom, hogy most várom az eredményt. Igen! Tudom, már eltörölték, de nálunk még maradt egy "kicsit". Annak ellenére, hogy van egy kombinált teszt eredményem is, ami jó lett.
2016. jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nálunk nem az afp-n nézték,hanem 4 héttel előtte...
2016. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!