Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Magasabb anyai életkor esetén...

Magasabb anyai életkor esetén a kombinált teszt mindenképpen magas kockázatot mutat?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a teszt eredményénél mindenképpen beleszámítják az anya korát, és így automatikusan magasabb kockázat jön ki, mint egy fiatalabb anyánál. Elgondolkodtam, hogy van-e így egyáltalán értelme a kombinált tesztnek, nem egyszerűbb-e mindjárt amniora menni...
2016. jan. 24. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem egyszerubb amniora menni (egyreszt azert sem, mert vetelesi kockazata van).

Viszont a Niftyt ajanlom!


Nalunk beszamoltak az anyai kort is, baratnom 38 eves es nem lett csak emiatt magas kockazatu. A magasabb mar igaz lehet, de nem a magas.

2016. jan. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem, az amnionak van egy elég nagy rizikója. Ismerek olyan kismamát aki annyira szerette volna a babát, hogy inkább el se ment, mivel azt mondta bármi lenne az eredmény mindenképp megtartana.
2016. jan. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nálunk ennél bonyolultabb a helyzet, van már egy fogyatékkal élő gyermekem, így nem tudnánk vállalni, ha gond van... úgyhogy mindenképpen szeretném a szűrést (akár még az amniot is, ha az ad biztos eredményt).
2016. jan. 24. 23:07
 4/12 anonim ***** válasza:

Az amnio ad szinte tuti eredményt, kb. 99%-os biztonsággal, a vérvételes tesztek ennek közelébe sem érnek.

A vetélési kockázata 0,5-1 százalék.

2016. jan. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
# 4: Esetemben a genetikai rendellenesség kockázata valamivel 1% felett van, tehát az amnio kockázata valamivel kisebb.
2016. jan. 25. 12:22
 6/12 anonim ***** válasza:

34 eves vagyok, es a leheto legjobb eredmeny jott ki a kombinalt teszten, pedig nem vagyok mai csirke... :)

14hkm

2016. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2016. jan. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a Nifty-teszt számomra megfizethetetlen kategória jelenleg, épp elég lesz a terhesgondozás/szülés. (Eléggé ragaszkodom a saját orvosomhoz, eddig kétszer mentette meg az életem...)
2016. jan. 26. 19:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs értelme a kombinált tesztnek,nekem a második terhességemnél 34 voltam magas kockázat jött ki és 1:61 down kórra.Megcsináltattam az amniót,szerencsére semmi baj nem volt,egészséges lett a babám már 4 éves.Tavaly a harmadik terhességemnél kihagytuk a kombinált tesztet,egyenesen amnióra mentem.Szerencsére ő is egészséges már 7 hónapos.Ja és a jövő hónapban leszek 40 éves.
2016. jan. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolso valaszolo. Nem ertek egyet, hogy nincs ertelme a kombinalt tesztnek. Mi maszekbe mentunk, Az egyik legelismertebb Profhoz az orszagban, aki magzatdiagnosztikaval foglalkozik. Ha kijon egy alacson szam, az en esetemben 1:5876- hoz, akkor az megnyugtat, tudom, hogy nem kell tartani a Down kortol, nincs nyitott gerinc. Vegignezte a feje bubjatol a laba ujjaig, hogy mindene megvan. Az ereket, venakat, egymashoz kepesti helyzetuket, az veraramlast, a fontos mereteket, meg meg olyanokat is, amiket megnevezni sem tudok. Szoval nagyon megnyugtato, ha jo szam jon ki, es megkapod a valaszt, hogy mindene megvan. Persze, ha az anyuka nem kap ilyen adatot, akkor mas a helyzet, de akkor meg lehetosege van dontest hozni, hogy melyik vizsgalattal folytatja tovabb. Amugy 2x20.000,- ba kerult ez a kombinalt teszt (9. es 12. heten).
2016. jan. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!