Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Magasabb anyai életkor esetén...

Magasabb anyai életkor esetén a kombinált teszt mindenképpen magas kockázatot mutat?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a teszt eredményénél mindenképpen beleszámítják az anya korát, és így automatikusan magasabb kockázat jön ki, mint egy fiatalabb anyánál. Elgondolkodtam, hogy van-e így egyáltalán értelme a kombinált tesztnek, nem egyszerűbb-e mindjárt amniora menni...
2016. jan. 24. 22:10
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A helyzet az, hogy én már 40 felett vagyok, és mivel úgy látom mindenkinél, hogy a kombinált teszt eredményét az anyai életkorral korrigálják, ezért minél idősebb az anya, annál magasabb kockázat jön ki. Én még ennyi idős nőnél nem láttam olyan kombinált teszteredményt, ami után ne küldték volna amniora.

12 hetes genetikai ultrahangot a dokim egyébként is csinál, ebben ő nagyon alapos (31 évesen voltam utoljára terhes, akkor is tetőtől talpig "átnézte" a babát).

Ami miatt aggódom, hogy esetemben "pénzkidobás" lenne a kombinált teszt, mert úgyis olyan eredmény jönne ki, ami után mindenképpen amniora küldenének (a korom miatt).

Ha pedig mindenképpen lenne amnio, akkor inkább bevállalnám eleve azt, kombinált teszt nélkül.

Nem tervezett baba, teljesen át kell alakítanunk a lakást, hogy "elférjen", úgyhogy most több százezres kiadás egyszerűen nem fér bele (Nifty-teszt).

2016. jan. 30. 14:23
 12/12 A kérdező kommentje:

Ja és lényeges infó, hogy ha beteg lenne, nem tartanánk meg, ezt átbeszéltük a párommal.

Van már egy fogyatékkal élő gyermekem, nem "súlyos", de azért egy átlagos gyereknél sokkal több foglalkozást, odafigyelést igényel.

Minden tiszteletem azoké, akik Downos babát nevelnek, de nekem ehhez már nem lenne erőm a meglévő gyermekem mellett.

2016. jan. 30. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!