Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szerintetek van értelme a...

Szerintetek van értelme a védőnőnek vagy nyugodtan le lehet róla mondani? Most vacilálok, nem tetszik ez, hogy random kedvére razziázhat nálam, nem mintha lenne takargatni valóm.

Figyelt kérdés
2016. febr. 4. 17:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasznosnak bizonyult, sose jött egyik se bejelentés nélkül, és segítenek ha gondod van.
2016. febr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ket vedononk volt mar, de egyik sem volt zavaro, nem lett volna ertelme lemondani.

Eloszor varj, hogy milyen lesz a tied, lehet, hogy alig fogod latni.


Az egyikhez akkor jartam, amikor a 2. babaval terhes voltam, illetve a nagyobbik gyerek is meg egy ev alatt volt. Ha kerdeztem valaszolt, de nem zaklatott, lemerte a gyereket, athivta az orvost, ha oltani kellett, meregetett engem es ennyi. Kb velem egy idos volt, laza, baratsagos es mindig jol elbeszelgettunk. Soha nem jott ki hozzank, mondjuk felesleges is lett volna, mert csak par honapig laktunk a korzeteben.


A masik vedonovel hosszabb volt a kapcsolatunk, de o is kb annyit csinalt, mint az elozo. Nyilvan ha kerdezgettem volna, akkor valaszol, de akkor mar megszuletett a masodik gyerek, az elso is kicsi volt, nem volt tul sok kerdesem. O pl csinalt olyat, hogy kijott hozzank bejelentes nelkul. Egyszer epp aludtak a gyerekek (a ketto egyszerre, kb csoda kategoria volt), en pedig bekoltoztem a furdokadba. A csengot kikapcaoltam, utolag talaltam meg az uzenetet a postaladaban, hogy ott volt. Tobbszor volt, hogy nem voltunk otthon, mindig hagyott papirt ilyenkor. Felhivtam, megkerdezte, hogy jol vagyunk-e, majd mondta, hogy megprobalja maskor.

Ami azt illeti egy ev alatt 2x sikerult bejonnie, kb 4x nem, de nem volt ebbol semmi gond, az ellenorzesre mentunk mindig, ott talalkoztunk.

Amikor bejott, akkor sem volt 5 percnel tovabb, csak a gyerekkel foglalkozott es nem azt nezte, hogy milyen a haz.


Nem hivnam ezt razzianak, ez a feladata es ha 100bol csak egy olyan csaladot talal meg igy, ahol a gyerekek veszelyben vannak, de maskepp nem derulne ki, akkor mar megerte, vallalom, hogy hozzam is jarjon.

2016. febr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én sok értelmét nem látom! Bár én nem mondom le, azt a pár alkalmat kibírom! Náluk egy éves kor alatt 4-5 alkalommal (utána évente egyszer a szülinap körül, de hogy meddig jár ki..... szerintem iskolás koráig) jön,de sosem szól előre...pedig normális körülmények között élünk, szóval nem azért nem szól,mert baj volt valaha is nálunk, csak ez a dolga, hogy meglepetés szerűen jöjjön, mert ha gond van így veszi észre! Nálunk volt olyan (amiatt, hogy nem szól), hogy nem voltunk itthon és még neki állt feljebb, hogy hol vagyunk!!!! Amúgy ő egy idős néni!

Őket nem az érdekli, hogy mennyi mosatlan van, vagy hogy kupi van,vagy éppen leette a ruháját..... hanem hogy a gyerek jól el van-e látva, nincs-e bántalmazva, megfelelő körülmények vannak?

De le lehet mondani, akkor a gyámügy megy ki 1x, ha minden oké, többet nem fognak menni!

2016. febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Amíg terhes voltam, hozzánk csak 1-2 alkalommal jött, de előtte pár nappal megbeszéltük. Elvileg azt kell néznie, hogy van-e fűtés, víz ilyesmi. Nem azt, hogy kiságya van-e vagy majd a nagyágyban alszik, 10 vagy 25 rugdalózója van-e stb. Nekem havonta kellett hozzá járnom, de csak vérnyomást mért, a korábbi leleteket beírta a kiskönyvbe, beutalókat adott. Ha viszont itt az orvos adott volna beutalót, akkor szerintem ne is lett volna értelme menni hozzá. Viszont ha mindent elmagyaráz, akkor van akinek hasznos.

Szülés után költöztünk, az új védőnő is előre szólt hogy mikor jön. Eleinte hetente, majd csak havonta jön. Nem mindennel értettünk egyet, de jó volt hogy jött, így legalább megnyugodhattam hogy egy szakember nem lát problémát a gyerekemen. (Na de ugye kérdés, hoyg minden védőnő szakember-e?)


Ha viszont lemondod, akkor a gyámügy megy ki.

2016. febr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nekem az a fura, hogy a védőnő házhoz megy, legalábbis ennyiszer... Terhesgondozás alatt végig én jártam hozzá, az első egy évben kijött kb. 2x házhoz (mindig előzetes időpont-egyeztetés után), azóta mindig nekünk kell menni hozzá (státuszvizsgálatokra, nagyon ritkán).
2016. febr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Pedig meg van neki határozva, hogy hányszor kell kimennie, azt hiszem pl. féléves korig havonta, az újszülöttnél hetente, stb. Sok védőnő elblicceli, az igaz.
2016. febr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
A vedonok a lepontozasunk helyett olvassanak inkabb:D
2016. febr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
94%

Mesélek én is. Nekem is tök elegem van belőle. Higgyétek el, én már számtalanszor próbáltam másképp állni hozzá, meg áthangolni az agyamat, hogy ő értem van, meg hasonlók, de amikor már úgy érzem, hogy sok, akkor sok.


32. hétben vagyok. Minden rendben velem, a 28. héten is csak azért mentem táppénzre, mert az utolsó három hónapot már mindenki a környezetemben indokoltnak gondolta, hogy otthon töltsem. Hát tessék, de bírtam volna még dolgozni is. Ebből csak az a lényeg, hogy köszönöm, remek egészségnek örvendek, minden eddigi vizsgálat szuper eredménnyel végződött, sütök, főzök, takarítok, mindent, amit akarsz. Gyerek pedig közben vígan játszik a pocimban. Jó kedve van, sokat mocorog.


De a védőnő csak nem hagy... mondtam neki, hogy sokat ingázom a jelenlegi lakhelyem és a szülővárosom között,(ugyanis ott a dokim, ott is fogok szülni) és ezért én már többször nem is szeretnék jönni. (jelzem, HA jól tudom 4x legalább meg kell jelenni, ez megvolt) De jaj, mikor találkozzunk ismét?? Mondtam neki, nem tudom, mert nem nagyon leszek itt. De hogy ő velem az utolsó 4 hétben HETENTE akar találkozni. Én: nem leszek, nst ott lesz, nem leszek. Oooh, akkor odaszólok a kollégámnak, hogy akkor ő mérje, meg nézzen magára... Nagyon aranyos, hogy aggódik, meg értékelem a munkakedvét, de ha érzi, hogy én ezt nem igénylem, nem kellene erőltetni. Főleg egy olyan embernek, akinek bizony jól jönne egy hatodik érzék, hogy érezze, hogy sok már...


Eldobtam az agyam... HA minden rendben, és zárójelben megjegyzem, orvos az apám, a nőgyógyász szinte a szomszédban, MIÉRT nem hagy már??? Elmondtam neki, de mintha a falhoz beszélnék... meg majd ő akkor felcsönget VALAMIKOR... és már keresett engem 2x, de nem voltam itthon. Miért csönget fel, csakúgy? Lehet épp fürdök, vagy épp a seggem törlöm, szóljon telefonon, hogy jövök... kicsit kellemetlen.

2016. febr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, teljes mértékben megértelek. Le is mondtam róla én is :)
2016. febr. 15. 18:15
 20/21 anonim ***** válasza:
6%
Hmmm nagyon érdekeseket írtok. Engem egyik terhességemnél sem zavart a védőnő. Jött akkor leültünk, főztem neki egy teát vagy kávét aztán beszélgettünk egy kicsit. Mindenről. Egy másik ember aki segít neked ha valami bajod van és aki azért van,hogy meg nézze rendben van e a gyerek és te is. Én nem mondanám le. A terhesség végén pedig nem rossz az a heti vizsgálat mert ha bele kakál a magzatvízbe a baba azt nem árt ha hamar észre veszi valaki. Mindenkinek nyilván egyéni döntése, de én nem bánom ha minél többen vigyáznak az egészségünkre.
2016. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!