Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen olyan plusz szolgáltatá...

Milyen olyan plusz szolgáltatást nyújt a védőnő, amit a nőgyógyász vagy gyerekorvos nem tud elvégezni? Attól eltekintve, hogy razziákat tart a lakásomban kénye - kedvére, de tényleg csak egy közönséges titkárnő és csak az adatok másolására jó?

Figyelt kérdés
2016. febr. 17. 11:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ. Ha jóban vagytok, akkor simán lehet vele beszélgetni a gyerekes kérdésekről, és valószínűleg több a tapasztalata mint az 1 gyerekes barátnőknek.Ha eleve ilyen stílusban állsz hozzá mint a kérdésedben akkor nyilván te úgyis okosabb vagy nála, és semmit sem fog tudni mondani neked az a hülye.

Egyébként nem razziát tart, és nem is vagy köteles beengedni.

2016. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Razziákat tart kénye-kedvére? Úristen, neked milyen védőnőd van? :D

Költözés miatt nekünk kettő volt/van. Mindegyik egy tök kultúrált, normális nő volt, 20 év körüli gyerekekkel. Egyik sem tartott razziákat, előre egyeztetett időpontban jöttek ki hozzánk.

Beszélgettünk mindenféléről, nem mindig csak a gyerekről. Elég sok dologban tudtak segíteni is, főleg első gyereknél.

Szóval szerintem ha jó védőnőt fogsz ki, tud segíteni. Nem csak adatokat másol.

2016. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

hát sajnálatos hogy így ítéled meg őt, talán épp azért ilyen.

A miénk egy nagyon kedves, fiatal csajszi, képzi magát, érti a szakmáját. Második gyerekkel is tud nekem újat mondani. Magánorvosom van, de alig veszi fel a telefont, bármilyen egészségügyi kérdésem van/volt a terhesség során, bátran fordulhattam vele a védőnőhöz. Már csak maga a szolgáltatás, hogy nem havonta egyszer hallhatom a szívhangot, nekem megéri hogy eljárjak hozzá - legalább is nálunk néz szívhangot a védőnő is. Mér vérnyomást, nézi a vizeletet - mindezzel a magánorvosom nem foglalkozik.

Hogy a babám tudtam szoptatni, gyakorlatilag neki köszönhetem. Első pár napban belázasodtam majdnem elapadt a tejem. A gyermekágyas osztályon nem segítettek, ahogy hazaértem, ő jött át, hozta a mérleget (ingyen fél évre) meg rengeteg tanácsot ami segített hogy visszajöjjön a tejem. Mindezért semmit sem kért. Segített összepakolni a kelengye csomagom, és mindenféle tanáccsal látott el vajjúdást szülést illetően. Minden olyan kérdésemre készséggel válaszolt, amire a magánorvosom a 15000 Ft-os terhesgondozáson csak annyit bírt mondani: ezt majd beszéljem meg a gyermekágyas csecsemősökkel...

Szóval kissé több mint titkárnő (egyébként én titkárnő voltam évekig, nem kis felelősséget és odafigyelést igényel, tehát a közönséges titkárnő már önmagában bicskanyitogató kifejezés) ha a védőnőhöz is úgy állsz hozzá mint egy bkv ellenőrhöz, ne csodáld, hogy olyan veled amilyen.

Sose jött időpont nélkül, sosem jött razziázni, sosem ment az előszobánál beljebb, csak ha én kértem rá.

A jó Isten mentse meg a védőnőket az olyan anyáktól mint te.

2016. febr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
7 hónap alatt nekem ennyi jött le a védőnő hasznosságáról. Sajnálom.... :D
2016. febr. 17. 11:28
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor rosszat fogtál ki. Van ilyen is, olyan is. :)

Le is mondhatod, ha nagyon zavar.


2-es voltam

2016. febr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk nem tart razziákat, bár még csak terhes vagyok, lehet, hogy később fog?


Nekem a súlyomat méri és a vérnyomásomat (van itthon mindkettőből gépünk egyébként). A leleteimet felírja egy füzetkébe. A kiskönyvembe is néha ír, de az anyaságihoz elég a doki általi igazolás majd a terhességem végén, így oda is csak úgy ír.


Nyilván orvosi kérdéseket nem teszünk fel neki, de majd talán a gyerek etetésénél hasznos tanácsokat tud adni (szopi, tápszer). Bár, van egy nagyon jó, és magyarázós könyvünk ezekről a dolgokról, de lehet, hogy egyszerűbb lesz majd őt felhívnunk.


Nem nagyon tudom, hogy mire való, gondolom, inkább olyan helyen lehet jelentősége, ahol nincs magánorvos, még talán sztk sem, csak a messzi nagyobb városban, és mondjuk csak egy gyerekorvos van több kisvárosra.


36hkm, Bp

2016. febr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

vérnyomást mér, vizeletet néz, szívhangot hallgat... orvosi kapacitás ezekre sokszor nincs.

később segít intézni a gyerekorvost (kérdezte, kit választunk, minden mást intézett, mikor hazamentünk, másnap ott volt a laksáon a választott orvos), segít megtanulni a pelenkázást, fürdetést, segít a szoptatásban...

méricskéli a gyereket, hallás/látásvizsgálatot ő csinálja, felhívja a figyelmet a közelgő oltások időpontjára.

stb, stb. hirtelen ennyi jutott eszembe.

2016. febr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Ez a pökhendi stílus a kérdésben... Te hibátlan vagy?
2016. febr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség alatt:

Rendszeres vizelet-ellenőrzés, a legtöbb laborvizsgálatra nem kellett bemennem a kórházba, órákig várakozni, hanem helyben elintézték kb. 5 perc alatt.

Szülés után:

Mindig előzetes bejelentkezés után jött a védőnő, egy év alatt összesen talán kétszer-háromszor (ebben az is benne van, hogy időközben váltás volt, és az új védőnő szerette volna megismerni a hozzá tartozó anyukákat, babákat, ezért volt egy soron kívüli látogatás). Razzia abszolút nem volt, mindig előre megbeszélt időpontban jöttek, nagyon együttműködőek voltak. Az első védőnőm egy idős hölgy, nagyon "laza" felfogással, a második egy háromgyermekes anyuka volt. Semmibe nem szóltak bele, adtak tanácsokat, aztán vagy megfogadtam, vagy nem.

Kisgyerekkorban:

Valódi jelentősége számunkra ekkor volt a védőnői szolgálatnak. A státuszvizsgálatokon olyan szűréseket végzett, ami miatt egyébként szakorvoshoz kellett volna menni, például látás- és hallásvizsgálatok.


Plusz a jelenlegi védőnőm rákszűrést is végezhet, így nem kell egy csomó pénzt kifizetnem a nőgyógyásznál az éves rutinvizsgálatra (vagy órákig várakoznom az sztk-rendelésen).

2016. febr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

kedves kérdező! azt kell érteni ebben az egész helyzet, hogy amit adsz, olyat kapsz...nyilván olvastál rosszakat a védőnőkről a terhességed előtt. Nyilván a tiéd valószínűleg idősebb már, felteszem nem annyira rugalmas - akár időpontok tekintetében - mint egy fiatalabb védőnő. Esetleg kicsit kiégett már a szakmájában, tekintettel arra a nevetséges bérezésre is, ami mellett ők dolgoznak.

De mindettől függetlenül, ha emberként állnál hozzá, valószínűleg ő is látná benned, hogy érdeklődő, tanácsokra nyitott, kedves anyuka vagy, akivel másként is lehet beszélni...de nyilván nem így van, hiszen a stílusodból le jön, hogy sz...sz mások tanácsára, feltételezed hogy jobban tudsz nála mindent, független attól, hogy minimum havonta kötelező továbbképzésre járnak, és hiába neveltél fel 2-3-5 gyereket, valószínűleg lövésed sincs azokhoz a dolgokhoz, amiből neki diplomája, és friss, karban tartott tudásanyaga van.

2016. febr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!