Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen olyan plusz szolgáltatá...

Milyen olyan plusz szolgáltatást nyújt a védőnő, amit a nőgyógyász vagy gyerekorvos nem tud elvégezni? Attól eltekintve, hogy razziákat tart a lakásomban kénye - kedvére, de tényleg csak egy közönséges titkárnő és csak az adatok másolására jó?

Figyelt kérdés
2016. febr. 17. 11:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én védőnőm sem ért sokat sajnos. De legalább nem járt a nyakamra. 2 éves a gyerekem, 3x volt. Segítségnek nem mondanám.
2016. febr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Pl van ideje beszélgetni a gyerek fejlődéséről, akár hosszabb ideig megfigyelni, tanácsokat adni a szobatisztasághoz stb. Én pl aggódtam a fiunk pár furcsa szokása miatt. A gyerekorvos pár perc alatt elintézte azzal, hogy de hát ez a gyerek látszik, hogy egészséges, nincs semmi baja. Megértettem, hogy nincs ideje hosszan tárgyalni a témát, meg leülni a fiunkkal játszani, hogy lássa valóban normális-e a viselkedése, mert még tízen vártak utánunk, és mennie kellett két kórházból aznap hazaadott csecsemőhöz, estére meg ment ügyelni. A védőnőhöz viszont elmentünk, és ott voltunk két órát, játszott a fiunkkal, látta, hogyan eszik, hogyan jelzi, ha pisilnie kell stb, illetve eljött hozzánk is, hogy a saját környezetében megfigyelje a fiunkat. És megnyugtatóbb volt, amikor ő mondta, hogy ami nekem gyanús, az valójában normális, csak jobban rá vagyok állva a jelekre, mert a testvérem sajnos pszichiátriai beteg. De amikor be kellett feküdnie a fiunknak kórházba, akkor is ő tudta megmondani, hogyan lehet intézni külön szobát, ahol rendesen ágyat is kap a szülő, külön fürdővel, hol kell a felvételt intézni az osztályra. De pl jó tippet adott már azzal kapcsolatban is, hol lehet normális, friss sóskát venni a városban, melyik használt bababoltban látott olyan sport babakocsit pont, mint amilyet kerestünk, és pont meg tudtuk venni, mert volt már más érdeklődő is.


Ezt korábban válaszoltam egy kérdésre. Terhesség alatt pl őt hívtam fel a 12 heti.uh előtt, hogy ez teli hólyagos vagy üres hólyagos, mert ha üres, akkor még otthon elmegyek WC-re, hogy ne a kórházban kelljen keresnem olyan WC-t, ami legalább nagyjából nincs szétszedve és összemocskolva. Ezzel nem zargattam volna a dokimat, akinek műtős napja volt aznap.

Hozzánk jött egyszer-kétszer bejelentés nélkül (hivatalosan így kellene csinálniuk), de volt, hogy összefutottam vele a lépcsőházban és én kértem, hogy jöjjön be, lenne pár rövid kérdésem. Nincs takargatnivalóm és soha nem azért jött, hogy patent rendet keressen stb.

2016. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves védőnőm volt, de nem éreztem hasznát.

Nagjyából olyan volt, mint egy kedves ismerős, akivel eldumálgattam, de semmi olyat nem mondott, amit a gyerekorvostól vagy egy Google kereséssel én magam nem tudtam volna.

A mostanit másfél éve nem láttam, pedig átkerült a kartonunk hozzá, de nem jelentkezett. Nem hiányzik.

2016. febr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a védőnőnek főleg elmaradottabb régiókban van fontos funkciója, mint a gyermekvédelmi rendszer egyik eleme. Ott tényleg olyan hiányosságok, információs problémák lehetnek - vagy akár a gyerek környezetében is komolyabb gondok - hogy fontos egy külső személy felügyelete, időnkénti jelenléte.


Amikor a gyerek született, a belvárosban laktunk egy újépítésű társasházban. Amikor jelezte, hogy kijönne látogatni szülés előtt, rákérdeztem, hogy ilyenkor mit néznek, miért szükséges. Mondta, hogy a közművek meglétét ellenőrzik. Magamban felnevettem, hogy egy ingatlant mondjon a környéken, ahol nincs közmű, amikor az egész kerületben alapvető, hogy ki vannak építve. Országos szabály, bár esetünkben felesleges, hiszen egy belvárosi, új építésű ingatlannál vajmi kicsi az esélye, hogy pottyantós WC van az udvaron (nincs is udvar).

2016. febr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy bajom van a védőnővel: sosem telefonál, hogy akkor mikor jöjjön, hanem 1xcsak becsengett hogy jött látogatni...

Állandóan ég a fejem, mert persze mindig akkor van a legnagyobb rumli és nincs vele amúgy bajom mert kedves, de értelme a láogatás9knak nincs mert segíteni nem nagyon tud semmiben, csak ugy beszélgetünk.

2016. febr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk.attol h ki van epitve a kozmu ha pl nem fizettek aram szamlat siman lekapcsoljak az aramot vagy ha gaz ora van elzarjak a gazt...de nem kotekedni akarok wgyetertek veled hogy inkabb videken van ennek jelentosege de azert nem szabad figyelmen kivul hagyni h budapesten belul is akad olyan rossz elethelyzet vagy kornyek ahol nem alap hogy van futes es villany minden honapban..


amugy meg persze ott a gugli es az internet csak mivel minden oldalon mast irnak bizonyos kerdesekben igen is jo ha szakavatott embertol lehet kerdezni...mas kerdes hogy sokszor az anyuka nem mer kerdezni es utana meg kozli higy a vedono nem segit...nema gyereknek meg ugye..

2016. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém korrekt, normàlis, bàr eddig még nem tudott újat mondani. Lehet, hogy annak, aki kevésbé tàjékozott (hű, ez nagyképűen hangzik), annak tud, és neki segìtség. Mondjuk elbeszélgetek én vele szìvesen...
2016. febr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
94%

A gyerek születése után azért jár ki, hogy figyelje, hogy minden rendben van e a családban, ha pedig észlel valamit, azt jelzi az illetékes hatóságoknak.

Kérdező te mire vagy "jó"? Ez a szóhasználat sok mindent elárul rólad...

2016. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ez a titkárnő igen is nagyon fontos feladatkörrel rendelkezik.A problémás családokban segít,hogy a gyerek megfelelően fejlődjön.És csak azokban a családokban ,,razziázik ahol nyomos oka van.Ugyanis keményen felelőségre vonják ha épp veszélyeztet a család egy gyereket.Nem vonom kétségbe van olyan védőnő aki tényleg semmit se ér szakmailag meg sehogy se de azért vannak időpontok igen értékes emberek is közöttük.
2016. febr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Hozzánk is mindig véletlenszerűen jött, nem csak azokhoz megy így,akinél gond volt/van, hanem mindenkihez!

Nekem nincs vele gondom, bár számomra sose adott még hasznos tanácsot.

2016. febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!