Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen olyan plusz szolgáltatá...

Milyen olyan plusz szolgáltatást nyújt a védőnő, amit a nőgyógyász vagy gyerekorvos nem tud elvégezni? Attól eltekintve, hogy razziákat tart a lakásomban kénye - kedvére, de tényleg csak egy közönséges titkárnő és csak az adatok másolására jó?

Figyelt kérdés
2016. febr. 17. 11:19
1 2 3
 21/21 keszi88 ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!

Gyakorló védőnőként- és anyaként-nagyon sajnálom hogy ezt gondolod.

Nem kényünk-kedvünk szerint tartunk razziát a lakásokban-nem is annak nevezném, illetve ha Te ezt szűrted le nagyon sajnálom.

A rendelet előírása alapján a várandósság alatt 4 alkalommal kell a várandóst otthonában meglátogatni-én ezt úgy osztom be hogy a felvételtől számított 2 héten belül egy, a többi a szülés előtti utolsó három hónap.Ezeken a látogatásokon megbeszéljük pl a kelengye összeállítását, a kórházi ellátást, a csecsemő ellátását otthon (pl.csecsemő fogása, tartása, emelése fürdetés, öltöztetés, köldökápolás, bőrápolás, vitaminok adagolása stb) , a szülést ( fajtái, mikor hívjon mentőt, szülés indulásának jelei, fájdalomcsillapítók szülés alatt, stb) szoptatás ( helyes mellre tétel, masszírozás, fejés kézzel és géppel, büfiztetés, tejtárolás stb,) alkalmanként 1 óra kb.

Ezen kívül pedig tanácsadásokon találkozunk, ahol vizeletet, testsúlyt, vérnyomást ellenőrzünk, hogy kiszűrjük pl. a toxémiát ...

Begyűjtjük a vizsgálati eredményeket,ezeket dokumentáljuk és szükség esetén orvoshoz irányítjuk a kismamát.


Szülés után hetente kell 6 hétig mennünk-ez a rendelet- ahová ha kell viszek mérleget, megnézzük a köldök állapotát, szemrevételezem a melleket, szükség esetén megnézem a mellretételt, szoptatást, megbeszéljük a gyermekágyas teendőket, későbbiekben tájékoztatást adunk a kötelező és választható védőoltásokról, szükséges szűrővizsgálatokról stb.



Persze a fent leírtak a teljesség igénye nélkül értendők.


Ami pedig a háttérmunkát illeti : sok a dokumentációnk, kapcsolatot tartunk a gyermekjóléti szolgálattal, gyámhivatallal, folyamatos képzéseink vannak, 5 évente meg kell újítani az engedélyünket ami csak úgy lehet ha képzésekkel fejlesztjük magunkat, amiért pontokat gyűjtünk...



A fizetésünkről pedig már ne is beszéljünk-csak annyi hogy közalkalmazottak vagyunk


Remélem nem gondolod már hogy közönséges titkárnőnk vagyunk...

2016. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!