Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Cukorbeteg kismamák mit...

Cukorbeteg kismamák mit tapasztaltok?

Figyelt kérdés

IR-es kismamaként indultam neki az ikerterhességemnek 160 gr-os diétával, kicsit romlottak az értékek, előfordult már, hogy étkezés után 7 fölé ment egy órával a vércukorszint. Illetve az éhomi is a korábbi 5 alatti szintről szépen kúszik 6 közelében, de volt már felette is.

Most a második trimeszterben járok, az lenne a kérdésem, hogy más kismamák hasonló adatokkal, tehát akik nem csak a 24 hetes terhelés után diétáztak mit tapasztaltak, mit engedtek még meg az orvosok, mikortól kellett nekik inzulin? Nem csak a hivatalos értékek érdekelnek, azokat ismerem, hanem az is, hogy kinek még mit néztek el úgymond... persze anélkül, hogy baj lett volna belőle.

köszönöm



2016. febr. 25. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elso terhessegemet kezdtem IR-skent, 12 hetesen abbahagytam a merckformin szedeset es mar az akkor elvegzett terheleses cukorvizsgalaton 9-es volt a cukrom, igy trhessegi diabetesszel vegigdietaztam az egeszet.

Nem emlekszem a pontos hetre, de arra hatarozottan, hogy mondta a doktorno egy bizonyos terhessegi korig romlik/romolhat a cukor, utana mar stagnal. Tehat, ha addig nem kell inzulin es dietaval is kordaban tarthato, akkor kesobb sem kell (talan 30 het?)


Azt, hogy mit engednek meg, nagyon doki es helyfuggo. En egy eleg szigoru helyre jartam, minden erkezes elott es utan neztem ujjbegybol a cukromat es hetente kellett bemenni venas verbol neztek ok is. Minden alkalommal kellett vinni a vezetett dietas naplot a cukorertekekkel es egyenkent vegignezte a diatetikus es az eredmenyektol fuggoen allandoan modositottunk. Hogy mit bir a szervezetem, mit nem, milyen elosztasban legyen a napi CH. Nekem a vegen mar nagyon ugralt a cukrom, volt, hogy elajultam, annyira leesett, igy nekem pl noveltek a mennyiseget is. En 180 g-al kezdtem, 6 szori etkezessel, a vegere mar kb 220-nal tartottam. A reggelimet pedig pl az elejen levittek 15-re, mert az elejen reggelenkent ugrott magasra, a vegen meg felvittek 40gr -ra, mert ugyis kb 3 volt az egyoras ertek...

Nalam az volt meg nehez, hogy nagyon sovany voltam, igy minimalis ch mellett max kaloriat kellett betolnom.


Viszont van olyan hely, ahol ezt sokkal lazabban veszik, havonta kell csak menni, stb. Tenyleg helyfuggo.

2016. febr. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*minden etkezes elott es utan


Ui: a szules utan teljesen helyreallt a cukrom, tok jo lett az inzulin ertekem is, a masodik terhesseg alatt se jott elo (tobbszor is neztek terheleses vizsgalattal az elozmeny miatt), es a szules utan is maradt sot, meg jobb lett az eredmeny, merckformint se kellett sose tobbet szednem. Dietazni persze jo lenne, meg egeszseges, de mindket gyerekem szoptatasa alatt (ekcema az elso es rettenetes hasfajas miatt a masodiknal), nem CH -ra hanem tej es egyeb allergenekre kellett ddietaznom, szoval a kanaan azert nem jott el, csak lecserelhettem a tiltott etelek listajat :(

2016. febr. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményed, kíváncsi vagyok nálam miként döntenek. Engem a diabetológusom nem engedett többet enni, akihez menni fogok, tudom hogy több ch-t enged, de inkább inzulinnal... meglátjuk.
2016. febr. 26. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!