Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Miért nézik le és vetik meg...

Miért nézik le és vetik meg általában az emberek azokat a kismamákat, akiknek nincs fogadott orvosuk?

Figyelt kérdés
Ez manapság már alap, hogy mindenki magándokinál szül?
2016. márc. 15. 12:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Én nem vettem ezt észre.
2016. márc. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek alap, van akinek meg nem. Saját döntés, senki másra nem tartozik, csak a kismamara. Ha ő fogadott orvossal és fogadott szülésznővel érzi magát biztonságban, akkor egészségére, ha nem érzi szükségét egyiknek sem, szintén egészségére.
2016. márc. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Én nem vetem meg és nem nézem le azt, aki nem fogad orvost a szüléshez és még mástól sem hallottam ilyet, viszont úgy gondolom, hogy igen, manapság ez már alap. Más egyéb egészségügyi beavatkozás esetén is megnézem kihez megyek és választok orvost, ha lehet. Átlagos körülmények között élünk, ahogy a barátaim, rokonaim, munkatársaim nagy része is. Én még senkitől nem hallottam, hogy ügyeletesnél szült volna. Sokat feküdtem a kórházban terhesen, sok kismamával találkoztam, a legszegényebb réteg kivéltelével egytől egyik mindnek volt fogadott orovsa.
2016. márc. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
sajnos én is észrevettem. a védőnő is máshogy áll hozzám, mióta mondtam hogy nem lesz fogadott dokim. de ez van, nem igazán hat meg hogy mások mit gondolnak rólam emiatt.
2016. márc. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Az én gyerekkori barátaim körében, nem divat. Viszont a felnõttkoriak közül mindenkinek(és idegenek is) elsõ kérdése az volt, hogy ki az orvosod? Hát senki! Van pénzünk, de nem fogok százezreket költeni arra, hogy valaki ellásson mikor alapból az a dolga aki az egészségügyben dolgozik, és azért is fizetem a tb-m. Elég szomorú, hogy minden más területen is azt nézik hogy ki a jobb, ki a kedvesebb, mikor ez lenne a dolguk. Alapból be is lehet választani, hiâba van 100 vélemény hogy milyen szupi orvos, ha neked csalódás lesz. Inkább másra költöm azt a pénzt. Mivel be kellett hamarabb feküdni, ezért sokmindent láttam, hallottam az osztályon. Háááàt! Egy hét alatt volt aki egyszer látta az orvosàt, úgy hogy a folyosón futottak össze! Ezért fizessek? Ugyanúgy elláttak engem is és a szülésemnél mivel nehéz volt, még be is jöttek segíteni h komplikációmentes legyen. Teljesen elégedett vagyok.
2016. márc. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Nekem sincs fogadott orvosom, egy barátnőm is babát vár neki sincs. Rám volt aki furán nézett, hogy de miért nincs. Rengeteg olyan van, hogy a doki ott sincs, de a markát azért tartja. Nem bízok senkiben, szóval nekem a bizalom miatt is felesleges lenne. Egy idegenben pláne nem lehet bízni, főleg hogy csak azért van ott mert fizetsz neki. Erről szól a bizalom?
2016. márc. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Hármassal teljesen egyetértek. Nem nézem le, nem szólok semmit azokra, akiknek nincs dokijuk, az ő dolguk. Én nem csak a szüléshez kerestem orvost, hanem pl a férjem mandulaműtétjéhez, fiunk vesekezeléséhez, saját nőgyógyászati műtétjeimhez. Miért? Mert nem mindenki ugyanolyan ügyes, szakmailag felkészült. Ezt el kell fogadni. Minden szakmában van ügyesebb és kevésbé az. Ez alól az orvosok sem kivételek, hamis illúzió, hogy mind ugyanolyan jó. Nekem viszont fontos, hogy az egészségünk a lehető legjobb kezekben legyenek. Az viszont hidegen hagy, hogy másnak ez nem olyan fontos, az ő dolga, nem az enyém.
2016. márc. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Hogy oszinte legyk, lesz@rom, h masok mit gondolnak arrol, h fogadok-e orvost, vagy sem. Nyilvan azt teszem, ami nekem a legjobb. Egyebkent semmi sem garancia. Vki jol jar fogadott orvossal, vki nem. En kulfoldon szultem, ahol nem "divat" a fogadott orvos, es igy is a legjobb kezek kozott voltam. tobb orvos vizsgalt meg, tobb velemenyt hallottam es ez megnyugtatott. Ikreket vartam es minden orvos figyelmes es korultekinto volt. A szules teljesen problemamentesen, a legprofibb felugyelet mellett zajlott le.
2016. márc. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

5-el teljesen egyetértek. Én is feküdtem 2 hetet a kórházban terhesen, hát akinek volt fogadott orvosa, azzal is az az orvos foglalkozott csak, aki velem, pedig az orvosa a kórházban főorvos. Erről ennyit. Míg én bent voltam a 2 hétben, a kórterembe egyszer sem jött be.

Egy másik csajszihoz bejött az orvosa minden nap kb. 30 mp-re, megkérdezte, hogy van és ennyi. Ezt az ügyeletes is megkérdezte minden nap.

A másik meg mesélte, hogy a szülésre be se ment a fogadott dokija, mert lagziban volt épp. Ráadásul a baba intenzívre került, mert komplikációk léptek fel, aminek az okát látni kellett volna ultrahangon. Később szabadkozott az orvos, hogy nem volt látható a baj, én magam hallottam, de más doki szerint meg igenis észre kellett volna venni. Na, ennyi. Sógornőmhöz sem ment be, mert épp síelt külföldön. De a pénzt előre kifizettette. Biztos vannak másfajta orvosok is, akik megdolgoznak a pénzért, ami plusz kapnak, de ők vannak kevesebben.

2016. márc. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
Én biztos nem fogadnék orvost. Felesleges. Úgyis a szülésznő végzi a nagyját. Nálunk senki nem fizetett semmit, mégis megszületett a gyerek. Egyik barátnőm sokat fizetett és jelen sem volt az orvos. Elment szabira. Hálapénzt sem adok soha műtét után.
2016. márc. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!