Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Fogadott orvos és fogadott...

Fogadott orvos és fogadott szülésznő nélkül terhesgondozás és szülés?

Figyelt kérdés
Jó és rossz tapasztalatokra is kíváncsi vagyok. A "ha nincs pénzed orvosra, akkor minek vállaltad" című hozzászólók kérem kíméljenek!
2016. jan. 10. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem fizettem senkinek, és nem volt semmi gond, mindenki nagyon kedves volt velem.

Forgásrendellenesség miatt császár lett a vége, nekem ezzel sem volt gondom. Ki hogy éli meg: van, aki annyira természetesszülés-párti, hogy egy ilyentől teljesen elmenne a kedve és másodjára biztosan fogadna orvost. Én nem görcsölök ennyire semmin.

2016. jan. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A fiamnál nem volt se fogadott dokim, se szülésznőm. Végig tudtam, hogy császár lesz farfekvés miatt, az is lett. Nem volt semmi gond, ugyanúgy bántak velem, mint ha fogadott dokim lett volna. Ugyanúgy bejött a műtőorvos megnézni az intenzíven, hogy vagyok, majd még később is.

Most várom a 2.at, még nagyon az elején vagyok, de most sem tervezek senkit fogadni.

2016. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%

A fogadott dokival az a baj hogy a többi orvos nem fog veled ugyanúgy foglalkozni és ha éppen nincs ott mert nyaral vagy akármi akkor annak sokszor tragikus következménye van (volt rá példa a családban). Ha nincs fogadott doki akkor azért alap szinten mindenki foglalkozik veled, persze nem fognak kiemelten kezelni mint azt aki fizet.

De ha az az ok hogy nem tudnátok lepakolni azt a fél misit akkor valóban elgondolkodtató hogy minek vállaltátok be. Ha megszületik bármikor adódhat olyan helyzet hogy ennek a többszörösét kell rá elkölteni hogy normális ellátást kapjon. Na mindegy.

2016. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
A harmadik jó nagy baromságot ír. Nagyon kevés olyan szülő van, aki ne érezné meg, ha kiad fél milliót.
2016. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
5%
Nem baromság, ez így lenn normális csak a nagy magyar valóság az hogy a csórók a nagy semmibe szeretnek még beletojni néhány purdét aztán visítoznak hogy miért élnek ilyen sz@rul.
2016. jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Kedves 3-as! Nem az a baj, hogy nincs elég pénzünk, mindkettőnknek van rendes munkahelyünk, hitelmentes lakásunk, autónk, stb... És nem véletlen besikerült gyerekről van szó, felnőtt emberek vagyunk. Valahogy sejtettem, hogy lesz ilyen hozzászóló.... Nem csak milliomosok lehetnek szülők, átlagkeresetű embereknek is. Egy mai átlagkeresetből viszont nem biztos, hogy telik a magándokikra... Viszont ha úgy alakulna, ki tudnánk fizetni. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok, hogy milyen különbséget tesznek fizetős és nem fizetős betegek között.
2016. jan. 10. 14:25
 7/15 A kérdező kommentje:
Most olvasom a második hozzászólásodat.... Mi nem a nagy semmibe akarunk beletojni. Mint írtam, van normális munkahelyünk, lakásunk, ami hitelmentes, nincs semmi hitelünk, stb... Első, tervezett baba, én 35, páron 40 éves. Talán megengedhetjük magunknak ilyen körülmények között a gyereket. Sőt, hogy jó napod legyen ma, mondok még jobbat! Szeretnénk 3 éven belül mégy egy gyereket, miután megszületik az első! :-D
2016. jan. 10. 14:30
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Kedves utolsó, jelentettem a válaszod a moderátornak!

Ezzel a hozzászólásoddal nem csak engem sértesz meg, hanem még rengeteg MAGYAR embert aki keményen dolgozik akár fizikai munkát a 2 kezével, verejtékkel keresi meg azt a havi 100-120 ezer forintot.

Akár albérletben élve, mint mi, akár saját, hiteles lakásban, ilyen bevétellel nem engedheti meg magának az átlagember, hogy félmilliót kiszórjon az ablakon (megjegyzem, soha egy összegbe még nem láttam ennyi pénzt).

Örül, ha a számlái úgy-ahogy fizetve vannak, kap ételt és minden nap tiszta ruhát a gyermeke.

Nem érzem úgy, hogy a semmire "pottyantottam" ki a lányom attól, hogy nem vagyok milliomos és nem tudok mellényzsebből százezreket otthagyni egy idegennek.


Kedves kérdező:

Én soha nem fizettem se a szülésen, se a terhesgondozásért, eleve nem pártolom a hálapénzt.

Normálisan elláttak, a szülést levezető szülésznő külön tünemény volt, a segítségével gátvédelemmel született meg a lányunk.

2016. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

#8

Lehet hogy sért téged, de az a gyerek akinek nélkülöznie kell mert egy nincstelen szülei az állatias ösztöneiknek teret engedtek vagy csak szimplán önzőek, az mégis mit érezhet? Meg az a gyerek aki nem kapja meg a megfelelő fejlesztést akár szellemi akár fizikai téren és egész életét fogyatékosan kell leélni csak mert a szülei a semmire vállalták be? Ezen kéne a buksidat törni nem a jelentgetésen.

2016. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem így írtad.

Elég eltúlozva fogalmaztál, miszerint 2 véglet van, az egyik oldal a nagy semmire szül, míg a másik több százezres tartalékkal rendelkezik.

De a valóság az, hogy a 2 véglet közt is rengetegen élnek.

Mi pl. semmit nem tudunk félretenni, van olyan hónap mikor a számlákkal is csúszunk.

A gyerekem is mi magunk is javarészt turkálóból öltözködik, nem tudunk eljárni nyaralni, nem telik minden nap húsra. 31 évesen szültem, hiába vártam volna, a helyzet 10 évvel később se változott.

Ezek szerint nekem se kellett volna szülni?

Általában azok írnak így, mint te, akiknek a feneke alá a szülők, vagy egy gazdag pár odatolt mindent, vagy jobbik esetben kivételesen szerencsés, jól fizető szakmájuk van.

Nem azt mondom, hogy mindenki szüljön világba, a megélhetési szülőket, (gondolok itt elsősorban a 6-8 gyereket kipotyogtató cigányokra) én is elítélem, de azért nem minden fehér és fekete.

Elnézést az offért, befejeztem a vitát.

2016. jan. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!