Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Valaki beadatta a szamárköhögé...

Valaki beadatta a szamárköhögésre a védőoltast maganak majd kesőbb a babanak is?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 21. 01:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kötelező védőoltás...

Di-Per-Te. Ebből a pertussis a szamárköhögés.

2016. ápr. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33 vagyok, de gyerekként már kötelező oltásként kaptuk. Amennyire tudom, a 60-as évek óta kötelező oltás. Ergo, ha nem vagy 50 felett, akkor be vagy oltva. A baba is lesz, kötelezően.
2016. ápr. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is be vagyok oltva ellene (28), anyuék elintézték helyettem, nem én adattam be. Sőt, valszeg sírtam is. A gyereknek szintén kötelező.:)
2016. ápr. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

Kerdezo,

biztos az zavart meg hogy bizonyos kulfoldi orszagokban most divat lett a szules elott beoltani anyukat, hogy a csecsemo vedett legyen mar a sajat oltasat megelozoen is.


DE erre ott azert van szukseg, mert NEM atoltott a lakossag!


Mo-n mar reg eltunt ez a betegseg, es ha csak nem viszed az oltasai elott fertozo teruletre, nem kaphatja el.

2016. ápr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

"Mo-n mar reg eltunt ez a betegseg, es ha csak nem viszed az oltasai elott fertozo teruletre, nem kaphatja el"


meg kell vétózzam ezt a mondatodat.

a mostanában egyre divatosabb oltásellenességnek köszönhetően a nyájimmunitás már nem feltétlen véd.


a diperte oltást ismétlik még iskolás korban, hatásideje cca 10 évben mérhető.

mivel (HA) működik a nyájimmunitás, utána sincs veszélyeztetve az ember jóesetben, illetve hát felnőtt korban sokkal kevésbé szövődményes, mint kisgyerekként.


saját példámat tudom mondani: őszi betegségtől kicsit legyengült immunrendszer, nem múló köhögés, orvostól orvosig mászkálás... és mire kiderült, hogy szamárköhögésem van (IGEN, AZ!) addigra körbeköhögtem a fél világot. Szerencsém, hogy a gyerekem meg a környék gyerekei elég nagyok voltak már, és túl voltak az oltáson... az, hogy kit fertőzhettem meg és kit nem, nem tudom. felnőtt korban lehet, hogy csak egy makacs megfázásként jelentkezik, de igenis van, élő betegség...

nekem 9 hónapig tartott, mire a szövődményeiből kikeveredtem, és rossz belegondlni, mi lett volna, ha egy divatból, vagy anyuka idiótaságából nem oltott kicsivel találkozom... tudod, gyerekeknél még előfordul, hogy belehalnak :o


sok nyugati országban 10évente felajánlják az újra-oltást. én most, h átestem rajta, kb 10 évig újra védett vagyok... de utána biztos is, hogy inkább beoltatom magam, mert nem akarok még egyszer ilyet.

2016. ápr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Anyukám mesélte (40-es születésű), hogy gyerekkorában emlékszik rá, hogy haltak meg a környéken gyerekek, amikor járvány volt. Szerencsére azóta oltanak, illetve ő átvészelte.

De kanyaró is vitt el néha gyerekeket. Meg a torokgyík (diftéria), de a kombinált oltásban ez is benne van.


Gyerekek oltásánál egy dologban kell körültekintőnek lenni: az orvos alaposan vizsgálja meg előtte, mert elég csúnya vége lehet, ha kezdődő betegségre adja rá (akár nátha is). Én magam így jártam 6 évesen. Hanyag iskolaorvos. Nekem kicsit kapart a torkom, de 6 évesen nem tudtam, hogy ezt mondani kéne. Beadták a DiPerTé-t, 4 óra múlva rohammentőben feküdtem eszméletlenül, közel 42 fokos lázzal. A kórházban kikezeltek szerencsére.

A biztonság kedvéért a 12 éves kori ismétlőoltást eleve kórházban kaptam meg, megfigyelésre bent is tartottak. Mivel akkor normálisan megvizsgáltak előtte és egészségesen kaptam, már nem okozott gondot (ahogy csecsemőkoromban sem, csak a fent említett iskolaorvos volt hanyag).

2016. ápr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, kulfoldon elek, Skociaban, es ezert volt szamomra fontos a kerdes, mert itt nem kotelezo.
2016. ápr. 21. 20:09
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Akkor miért nem ott kérdezed??

Itt elvétve sem fogsz találni, mert elenyésző a veszély.

2016. ápr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!