Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki beadatja magának az influenza elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszára lennék kíváncsi akik pont influenza járványkor voltak a második trimeszterben.
2016. febr. 2. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy éve pozitív tesztnél gyorsan beadattam, természetesen orvosi megbeszélés után.
2016. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Beadattam, a 2. trimeszterben. A férjem is (kispapáknak is ingyenes nálunk). A nőgyógyász-genetikusom és a háziorvosom egybehangzón állította, hogy nagyon fontos beadatni, mert én pont az influenza járványkor leszek a 3. trimeszter elején és végén is.


sőt, a kórházban, ahol szülni fogok (a férjem benn lakik majd velünk), megkérdezte a menedzser, aki megmutatta a szobánkat, hogy ugye be leszünk oltva, mert akkor a magzat 6 hós (gyerek) koráig védett lesz, és a férjem biztonságosan velünk tud maradni az osztályon.


Emlékszel, Czeizel mit mondott a h1n1 idején a kismamáknak? Nem szabad jobban félni a rémhírektől, mint magától a betegségtől, ami terhesen nagyon veszélyes.:/


34hkm

2016. febr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A masodik babanal beadattam, november elejen kaptam az oltast es februarban szultem.

A harmadik terhessegemnel is beadattam, akkor a 11. hetben voltam, november eleje volt. Vegul el elveteltem, de nem az oltas miatt, mert oltas utan voltam epp uh-n es ott derult ki, hogy az elozo ultrahang utan mar nem fejlodott a baba, alig 9 hetesen elhalt, tehat meg boven az oltas elott.

Ha minden jol megy, akkor legkozelebb mar a terhesseg vegen leszek, amikor oltatni lehet, nem tudom, hogy olyankor van-e ertelme beadatni, ha van, akkor fogom kerni.

2016. febr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem adattam be.
2016. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem oltattam magam, mert terheség előtt munden szezonban kaptam az oltást ( munkahelyi követelmény) és az utóbi években ki jött rajtam, rögtön szuri után. Így biztonságosabbnak találtam.
2016. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!