Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt beadattátok...

Terhesség alatt beadattátok magatoknak az influenza elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Most jutott eszembe,hogy jön az influenza szezon.Holnap megyek a nőgyógyászhoz.Majd tőle is megkérdezem.De a ti tapasztalatotokra is kíváncsi lennék?
2016. jan. 11. 16:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Tudtommal terhesség alatt nem adják be, akkor sem ha kéred.
2016. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Megkérdeztem mindhárom orvost (háziorvosom, nőgyógyászom, gyerekorvos), mind a hárman javasolták, egymástól függetlenül.
2016. jan. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
nem, és soha nem is fogom
2016. jan. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
de beadják. de nem adattam be. lebeszélt róla az orvos.
2016. jan. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem adatnám be semmikor se. Nagy üzlet az egész.
2016. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Nem, mert nagyon rosszak a családi (apu, nagyszülők), munkatársi, ismerősi oltási tapasztalatok. Mindenkinél hetekig tartó "bujkál bennem valami" érzés, rossz közérzet volt. Biztos sokan oltatnak mellékhatások nélkül, de az én környezetemben túl sok ellenkező eset volt ahhoz, hogy máskor sem, de különösen terhesen ne oltassak.


38+3 hkm

2016. jan. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Várandós nők ingyen kapják a háziorvostól, én nem adattam be, nem várandósan sem adattam be sose.
2016. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bella169 ***** válasza:
85%

Beadják terhesen. Sőt kismamáknak még ingyenes is.

Én minden évben beadatom, így tavaly is beadattam mikor terhes voltam, sőt idén is, pedig szoptatok.

Egyszer nem lettem beoltva valamiért és iszonyat letepert az influenza, azokban az években amikor be voltam oltva nem kaptam el vagy csak egy nagyon enyhe változatán estem át.

2016. jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Igen, a masodik trimeszterben. A korhazban is kertek, hogy mindketten legyunk beoltva (igy a bebi fel eves koraig vedett), a ferjem velunk lakik majd benn.


Ingyenes volt nekem es a ferjemnek is.


Pont influ szezonban szulok es a h1n1 miatt 2 hetig voltam regebben korhazban, rossz elmenyt hagyott bennem...


31hkm

2016. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Nem és nem is fogom.

Hogy miért? Mert számtalan vírusos fertőzés létezik, aminek tulajdonképpen ugyanolyan tünetei és következményei lehetnek, ergo ha nem az influenza, akkor jön egy másik. És az influenza is csak akkor veszélyes, ha valaki nem fordul egyből orvoshoz, hanem hagyja a dolgokat elburjánzani.

Arról nem is beszélve, hogy ha beadják, de pont abban az időszakban kapod el, amikor még nem alakult ki a védelem, akkor sokkal durvább tünetekkel jelentkezik.

Szóval egyértelműen nem. Mert számomra ez nem egy olyan betegség, amit ne lehetne kivédeni (férjem volt influenzás tavaly előtt, de nagyon figyelt, így se a kisfiunk, se én nem kaptuk el), vagy ne lehetne megfelelően kezelni.

2016. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!